Jesteś tutaj:-, Newsy, Voip-Ekosystem Aastra BluStar: większa elastyczność

Ekosystem Aastra BluStar: większa elastyczność

Aastra wprowadza nową wersję rozwiązania Aastra BluStar Application Server 4.1 (BAS), podnoszącego poziom satysfakcji klientów korzystających z usług wideokonferencyjnych. W połączeniu z terminalami Aastra BluStar, BAS oferuje klientom dostęp do całego ekosystemu urządzeń i aplikacji klienckich: BluStar 8000i Desktop Media Phone, BluStar for PC, BluStar for iPad oraz BluStar for iPhone.

BluStar 8000i
BluStar 8000i

Najważniejsze funkcje Aastra BluStar Application Server 4.1 to:

1. Obsługa urządzeń i aplikacji z ekosystemu Aastra BluStar:

    a. BluStar 8000i Desktop Media Phone
    b. BluStar for PC
    c. BluStar for iPad
    d. BluStar for iPhone

2. Obsługa kont z wieloma urządzeniami/klientami (do 5 urządzeń lub aplikacji klienckich),
3. Wbudowany serwer VPN dla użytkowników zdalnych z funkcją automatycznej konfiguracji,
4. Obsługa połączeń asymetrycznych
5. Funkcje inteligentnego zarządzania przepustowością
6. Automatyczna adaptacja kanałów
7. Rozbudowane alerty i tworzone w czasie rzeczywistym grafy informujące o wydajności sieci

Jednym z najciekawszych nowych narzędzi do pracy zdalnej jest zintegrowana z VPN możliwość tworzenia bezpiecznych połączeń pomiędzy BAS a telefonem BluStar 8000i. Zdalni użytkownicy mogą napotkać wiele trudności próbując połączyć się z sieciami swoich firm, zwłaszcza jeśli korzystają z urządzeń oferujących różnorodne funkcje i operujących na wielu kanałach wideo. Łącząc się z serwerami LDAP muszą zmierzyć się z ustawieniami NAT, zapory firewall i routowaniem transmisji multimedialnych. W wersji 4.1 BluStar™ Application Server korzysta z opartej na Open Standards funkcjonalności SSL VPN, administrowanej z poziomu interfejsu online BAS, która nie wymaga dokonywania skomplikowanych zmian w konfiguracji, takich jak zarządzanie certyfikatami czy przekierowywanie portów na routerze.

Kolejnym ważnym ulepszeniem obecnym w wersji 4.1 są rozbudowane funkcje zarządzania przepustowością. Odbywająca się podczas konferencji kilkukierunkowa transmisja wideo może wiązać się ze znacznym obciążeniem łącz, prowadząc do problemów technicznych. Wbudowana w BAS aplikacja Bandwidth Manager (BWM) wyposażona jest w wysokiej klasy narzędzia do automatycznej kontroli przepustowości łącza każdej z transmisji wideo i reagowania na przekroczenie wyznaczonych limitów. BluStar 8000i i BAS 4.1 obsługują również funkcję asymetrycznych połączeń, w których szybkość transmisji wychodzących i przychodzących może być różna. Jest to szczególnie przydatne podczas rozmów ze zdalnymi użytkownikami dysponującymi przeważnie dużą przepustowością ściągania i niższą szybkością transferu wychodzącego.

Dzięki jakości wideo true HD i bogatym możliwościom pracy grupowej Aastra BluStar przesyła realistyczny obraz prosto na pulpit komputera. BluStar Application Server to serce rozwiązania BluStar, a serwer BAS to jego centrum dowodzenia. Oparta na otwartych standardach, wykorzystująca połączenia SIP i kodeki H.264 aplikacja BAS posiada rozbudowane funkcje konferencyjne, takie jak wielokierunkowa transmisja wideo, udostępnianie pulpitów (w trakcie trwania połączenia wideo) oraz zarządzanie przepustowością na przestrzeni całej sieci. Zaawansowane rozwiązania projektowe zastosowane w BluStar obniżają koszty i pozwalają uniknąć negatywnego wpływu procesu kodowania/dekodowania na jakość transmisji i związanych z nim opóźnień.

źródło: Aastra Polska

Kan

Autor |2013-01-28T08:13:16+01:0028 stycznia 2013 08:13|Kategorie: Inne, Newsy, Voip|Tagi: |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.