Jesteś tutaj:-, Newsy, Rozrywka, Voip-Groźna luka w zabezpieczeniach Skype

Groźna luka w zabezpieczeniach Skype

Niebezpieczna luka dla użytkowników Skype pojawiła się w systemie odzyskiwania haseł. Dzięki niej niepowołana osoba może przejąć kontrolę nad twoim kontem.
W rezultacie Skype zablokował możliwość odzyskania hasła.

Pierwsze informacje o luce obiegły świat ponad dwa miesiące temu. Skype nie zareagował jednak wtedy na prośby użytkowników rosyjskiego forum.
Do dnia wczorajszego każdy mógł przejąć twoje konto.

Oficjalny komunikat o zagrożeniu:

„Mieliśmy doniesienia o luce w naszych zabezpieczeniach. Jako środek zapobiegawczy wyłączyliśmy obecnie możliwość odzyskania hasła dostępu do konta. Jesteśmy na etapie badań przyczyny tego dużego problemu. Przepraszamy za niedogodności. Bezpieczeństwo użytkowników jest naszym priorytetem.”

Skype twierdzi, że luka została już naprawiona, a dzięki ich szybkiej akcji problem ten dotknął niewielką liczbę użytkowników.

Czy jest to prawda? Nie sądzicie że jest to lekkie nieporozumienie z uwagi na fakt, iż problem był już zgłaszany dwa miesiące temu? Miejmy nadzieje, że naprawdę dotknął on niewielu

Marcin Kusz

Źródło: TheVerge

RTX DUALphone 4088: bezprzewodowy telefon do Skype i połączeń stacjonarnych
RTX DUALphone 4088: bezprzewodowy telefon do Skype i połączeń stacjonarnychAutor |2012-11-15T16:55:17+01:0015 listopada 2012 16:55|Kategorie: Inne, Newsy, Rozrywka, Voip|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.