Jesteś tutaj:-, Rynek, Sprzęt, Taryfy komórkowe-Rusza kampania MasterCard dotycząca płatności zbliżeniowych telefonem

Rusza kampania MasterCard dotycząca płatności zbliżeniowych telefonem

Ruszyła kampania MasterCard promująca płatności zbliżeniowe telefonem. Przebiegają one dokładnie w ten sam sposób, jak płatności dokonywane za pomocą kart zbliżeniowych. To kolejny krok do powszechnego i łatwego dostępu do środków pieniężnych, a jednocześnie wygodne rozwiązanie dla użytkowników telefonów komórkowych w Polsce.
Celami kampanii są: edukacja w zakresie płatności zbliżeniowych telefonem z NFC oraz uświadomienie konsumentom dużego zasięgu sieci akceptacji tej usługi.

Kampania ATL obejmie swoim zasięgiem telewizję, prasę, nośniki OOH, kina i internet. Widoczna będzie również w mediach społecznościowych (m.in. konkurs na Facebooku), na banerach reklamowych, w oddziałach banków czy operatorów telefonii komórkowej. Pomysły kreatywne, zarówno materiałów do kampanii, jak i nowej reklamy telewizyjnej, zostały stworzone i wyprodukowane lokalnie w Polsce. Za koordynację kampanii odpowiada agencja McCann Worldgroup, a za zakup mediów dom mediowy Universal McCann.

– „Polacy przekonali się do płatności kartami zbliżeniowymi, a teraz uczą się korzystania z nowych rozwiązań technologicznych, ułatwiających transakcje bezgotówkowe” – mówi Luiza Derek, Business Leader Marketing & PR Head w polskim oddziale MasterCard Europe. – „Nasza firma zawsze stara się dostarczać innowacyjne rozwiązania, które umożliwiają użytkownikom dokonywanie zakupów w wygodny i preferowany przez nich sposób. Transakcje zbliżeniowe za pomocą telefonu można dokonywać już w ponad 130 tysiącach terminali płatniczych oznaczonych logo MasterCard PayPass.” – podsumowuje Luiza Derek.

Aby dokonywać płatności z użyciem technologii MasterCard PayPass, T-Mobile oraz Orange). Moduł zbliżeniowy MasterCard zainstalowany na karcie SIM telefonu z NFC umożliwia przeprowadzenie transakcji w podobny sposób, jak w przypadku użycia standardowej karty zbliżeniowej. Przy płatnościach mobilnych, dokonywanych zbliżeniowo w technologii PayPass, tak jak w przypadku każdej innej transakcji zbliżeniowej MasterCard, zachowane zostają wszelkie standardy bezpieczeństwa. Przy transakcjach do 50 zł wystarczy przyłożyć telefon do terminala, natomiast transakcje powyżej 50 zł należy zatwierdzić kodem PIN.

źródło: MasterCard

Kan

Autor |2013-11-20T15:44:40+01:0020 listopada 2013 15:44|Kategorie: Newsy, Rynek, Sprzęt, Taryfy komórkowe|Tagi: |9 komentarzy

9 komentarzy

 1. Marcus 20 listopada 2013 w 14:50 - Odpowiedz

  Wejdźcie w to a póxniej będziecie płakać że Wam pieniądze z konta znikają w tajemniczy spsób.
  TVP Info nawet zrobiło program w którym przestrzegano przede kartami zbliżeniowymi . Podobno złodzieej sa o krok do przodu i mają takie urządzenia że mogą nawet komus w autobusie czy tramwaju przechwycić dostęp do karty.
  Ja sam osobiście boje się tych kart i w to nie wchodzę, a w telefonie komórkowym ma być podobna zasada jak w karcie zbliżeniowej.

 2. abc 20 listopada 2013 w 15:41 - Odpowiedz

  Pierdolisz synu aż głowa boli. Używam karty zbliżeniowej już od kilku lat i nikt mi nic nie ukradł.

 3. Adam 20 listopada 2013 w 16:08 - Odpowiedz

  Marcus ma rację, jest to technicznie możliwe, jak włamanie do wszystkiego, co jest zabezpieczone, ale czy ktokolwiek slyszal o takich przypadkach choćby w gazecie ?? Poza tym jak się ktoś bardzo boi, to niech sobie na koncie z kartą zostawi 500zl i doladowuje w razie potrzeby. A poza tym, jak dostanie się fałszywy banknot gdzies w sklepie i w banku okaże się, ze jest faktycznie fałszywy, to zabiorą tę fałszywkę 😉 Statystycznie 9,99% ludzi przez cale swoje zycie nigdy nie straci nawet złotówki przy korzystaniu z kart, ryzyko minimalne, a pewnie reszta 0,01% dogada się z bankiem, żeby nie robic afery. No i ile przez cale zycie zyskamy czasu poslugujac się karta zblizeniowa 😉

 4. Olekx 20 listopada 2013 w 16:41 - Odpowiedz

  Posiadam naklejkę zbliżeniową na telefonie i mój telefon typowo nie musi posiadać tego posiadać. Mam pod pokrowcem, przykładam tylko telefon do terminala i nie muszę specjalnie uruchamiać jakiejś aplikacji, by zapłacić za zakupy.

 5. sylwekZolkusza 20 listopada 2013 w 17:24 - Odpowiedz

  ludzie dla zabawy chcą pokazać jacy są nowocześni,tylko mały figiel poco sobie życie komplikować a tego to już nie rozumiem.

  • Lucek 20 listopada 2013 w 18:20 - Odpowiedz

   Faktycznie niewiele rozumiesz . Skoro użytkowników ok 34 mln kart płatniczych uważasz za „bawiących się” to jedynie wzbudzasz rozbawienie . Przecież płatności zbliżeniowe ułatwiają życie . Wymyślone je po to , aby przyśpieszyć i ułatwić proces płacenia niewielkich kwot . Wbrew malkontentom obawiającym się wszystkiego co nowe , nie ma masowych doniesień o faktycznym nieuprawnionym wykorzystywaniu tej metody płatności . Oczywiście TEORETYCZNIE wszystko jest możliwe – teoretycznie .

 6. FroQ 21 listopada 2013 w 08:17 - Odpowiedz

  Żaden bank nie pochwali się tym, że został oszukany i stąd brak takich informacji. Wszelkie szkody z tego tytułu i tak najczęściej są pokrywane z ubezpieczenia. Ja osobiście byłem kiedyś pytany przez bank o transakcję, która została wykonana kartą, którą wyrzuciłem po jej zastrzeżeniu. Jeśli ktoś nie wierzy w taką możliwość, to niech spróbuje kiedyś zapłacić kartą zbliżeniową po jej zamknięciu i zastrzeżeniu. Według mnie na 100% mu się to uda. Oczywiście mówię tutaj o transakcji do 50 PLN, które odbywają się (jak się dowiedziałem) zazwyczaj offline.

  • Lucek 21 listopada 2013 w 09:04 - Odpowiedz

   Ściemniasz kolego . Na początek statystyka : wyłudzenia których się tak boisz stanowią ok 0,4% wszystkich wyłudzeń „kartowych” liczbowo to poniżej 400 , na wydanych już ok 15 mln kart zbliżeniowych w Polsce (dane za I kw). A ile jest kradzieży gotówki w Polsce ???? Tak więc zamiast pokazania realności zagrożenia straszysz i dezinformujesz . Np. pomijasz się fakt dodatkowego zabezpieczenia możliwości płatności zbliżeniowych telefonem koniecznością uruchomienia aplikacji z podaniem kodu PIN . Jeżeli chcemy korzystać z takiej funkcji to aby zapewnić możliwie duże bezpieczeństwo transakcji zbliżeniowych należy: 1) Brać kartę zbliżeniową w banku; a)oferującym płatności on-line b) umożliwiającym ustawienie (najlepiej samemu) limitów transakcji zbliżeniowych aż do wyłączenia tych transakcji c) oferującym powiadomienia o dokonywanych zmianach salda za pomocą SMS czy maila 2) Kartę zabezpieczyć odpowiednim etui (lub nawet folią aluminiową) przed ewentualnym (choć bardzo wątpliwym) sczytaniem danych . Jeżeli nasz bank nie oferuje nam takich możliwości , lub możliwości wyboru karty bez takiej funkcji , co za problem zmienić bank na oferujący nieco większy poziom bezpieczeństwa . Na dodatek banki mają obowiązek przeniesienia konta za nas . Jak więc widać , dużo zależy od świadomości klienta , ale przy jego lenistwie wystarczy mu tylko narzekanie .

 7. AdamRbk 27 listopada 2013 w 09:23 - Odpowiedz

  nie mam kart MasterCard banki powoli je wycofują ciekawe czemu pewnie za dużo chcą Visa też są fajne ale jednak jeszcze w cieniu MC

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile