Jesteś tutaj:-, Operatorzy, Taryfy, Taryfy komórkowe-Orange ma zastrzeżenia do Projektu Blupill

Orange ma zastrzeżenia do Projektu Blupill

Projekt BluPill – pierwszy automatyczny optymalizator telefonii komórkowej budzi wątpliwości operatorów komórkowych – pisze dziennik Rzeczpospolita.

Udostępnienie osobie trzeciej kodu abonenckiego, który jest kluczem do zarzadzania kontem klienta, to naruszenie regulaminu i może być podstawą do rozwiązania przez operatora umowy – uznali prawnicy Orange.

Serwis rpkom.pl poprosił o opinię na temat projektu największych operatorów.

Blupill to ciekawe przedsięwzięcie i z zainteresowaniem będziemy obserwować jego rozwój. Szereg wątpliwości budzi jednak ograniczony zakres dostępnych informacji oraz brak oficjalnych gwarancji w zakresie wiarygodności i bezpieczeństwa, jakie tego typu narzędzie powinno zapewniać użytkownikom – powiedział rpkom.pl Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP. W podobnym tonie wypowiada się przedstawiciel innego dużego operatora, który jednak zdecydował się nie zajmować formalnego stanowiska w sprawie komercyjnej usługi firmy trzeciej.

źródło: Rzeczpospolita Orange: usługa optymalizacji wydatków budzi wątpliwości

KanAutor |2011-03-24T08:51:13+02:0024 marca 2011 08:51|Kategorie: Newsy, Operatorzy, Taryfy, Taryfy komórkowe|Tagi: , |86 komentarzy

86 komentarzy

 1. Poll 24 marca 2011 w 10:45 - Odpowiedz

  Wcale się nie dziwię, że Orange tak ostro reaguje. Każdy może sobie teraz sprawdzić jak jest rżnięty w pupę przez tego operatora. Mnie „dmuchali” 11 lat. w 2010 za Pearl Harbor jakie mi zrobili dostali ode mnie Nagasaki i Hiroshimę.

  • Kolec 24 marca 2011 w 11:10 - Odpowiedz

   Korzystanie z tego typu projektów to jest proszenie się o kłopoty. Kto przy zdrowych zmysłach udostępnia swoje dane i bilingi obcej firmie? To samo można zrobić za pomocą kalkulatora lub szybciej za pomocą programów biurowych.

  • rcicho 24 marca 2011 w 11:34 - Odpowiedz

   Tu nie tylko jest udostepnianie swoich danych ale również stały dostep do swojego konta gdzie obcy ludzie mogą podgladnac do kogo się dzwoni, namieszać w danych osobowych, zamówić jakieś pakiety itp.

  • Poll 24 marca 2011 w 14:58 - Odpowiedz

   No wiesz, Kolec, mnie Orange prosiło, a nawet żądało, okazania historii operacji na rachunku jak chciałem zamówić „pszczółkę”. Oczywiście wyśmiałem ich ale skoro żądają to znaczy, że mogą.

  • Czytelnik 24 marca 2011 w 16:53 - Odpowiedz

   100% racji Kolec.
   ale to jest coraz bardziej popularne i to nie tylko w BluePill.

   Ludzie masowo i bezmyślnie podają hasło do poczty e-mail na Facebooku, logują się na ssl przy użyciu Opery Mini lub kompresowanego internetu od niektórych dostawców (np. Orange), korzystają z managerów haseł w przeglądarkach internetowych itp, itp.

   Jest to o tyle szokujące, ze aby uzyskać dostęp do skrzynki pocztowej a już tym bardziej danych finansowych organy państwa potrzebowały by całej procedury prawnej. Bluepill czy Facebook proszą grzecznie o podanie hasła i ludzie radości podają.

   BluePill (i inne takie) pięknie nam policzą wydatki i zaprezentują korzystne rozwiązania. Tylko co dalej zrobią z uzyskanymi danymi…

   Ps. prywatnie byłbym za tym, żeby firmy nakładały kary na swoich użytkowników za udostępnienia haseł osobom trzecim. Kilka osób musiałoby zapłacić, ale może by to rozpoczęło szersza dyskusję o bezpieczeństwie w internecie.

 2. Lucek 24 marca 2011 w 15:10 - Odpowiedz

  Akurat rację ma ~Kolec . Winienie Orange za to , że podkreśla niebezpieczeństwo takiego postępowania to wyraźna głupota zawiedzionego użytkownika tej sieci . Dawanie się „rżnąc” tak długo i jeszcze chwalenie się tym – tylko potwierdza tezę o marnych możliwościach intelektualnych tego osobnika (-:

  • Poll 24 marca 2011 w 15:53 - Odpowiedz

   Niebezpieczeństwo tutaj jest takie samo jak w każdym innym przypadku posługiwania się własnymi danymi. Dawałem sie rżnąć tak długo jak długo nie było mowy o konkurencji. Ty tez dajesz się rżnąć tylko jesteś zbyt ograniczony by sie zorientować. Ten program sam pobiera sobie potrzebne informacje i oblicza na naszym komputerze a nie wysyła w świat.

  • Czytelnik 24 marca 2011 w 17:05 - Odpowiedz

   Analizowałeś dane internetowe na poziomie pakietów i adresów IP, ze jesteś taki pewien co ten program robi z danymi?

  • Kolec 24 marca 2011 w 17:47 - Odpowiedz

   O co Tobie „niebieska pigułka” wyliczyła? Że jest drogo w Orange? Żadna rewelacja.
   Pni UKE już własną piersią broni projektu.
   Tak jak ją szanuję to w tym przypadku się z nią nie zgadzam.

   Poczytaj sobie regulamin tego dziwnego projektu. jak narobią tobie bałagan na koncie to … nie odpowiadają za to.
   Z każdego konta można ściągnąć dane w formacie Excel. W szkole chyba uczyli jak się tym posługiwać i jak sortować dane.
   Korzystaj korzystaj., a potem obudź się z ręką w nocniku.
   Dlaczego nie pomyśleli o tym, żeby dane z bilingu można było wprowadzić własnoręcznie tylko chcą dostęp do konta z loginem i hasłem? Robią wjazd z aplikacją na Twoj komputer, a potem na konto. Nie wiesz kto stoi za tym projektem, a na ich stronce zapewnienie, że są fajni brzmi co najmniej niepoważmie.

  • Poll 24 marca 2011 w 17:51 - Odpowiedz

   Ja nie. Niemniej dla mnie nie jest to bardziej niebezpieczne od podawania kodów jednorazowych podczas definicji np: zmianie limitu i nikt nie płacze z tego powodu. To są po prostu bzdury. Jeśli ktoś będzie chciał wyciagnąć ode mnie poufne dane to właściwie nie mam nic do powiedzenia

  • Lucek 24 marca 2011 w 17:53 - Odpowiedz

   Co za głupota – podawanie komuś własnych haseł dostępu uważać z równie bezpieczne co osobiste posługiwanie się własnymi danymi .
   Prawie od początku istnienia telefonii komórkowej była konkurencja przez obecność 3 operatorów na rynku . 4 lata temu na rynku pojawił się jedynie słuszny operator będący „bożkiem” dla niektórych . Niestety , aby wybrać trzeba umieć posługiwać się inteligencją , której brakiem popisuje się osobnik zwany ~Pollem .

   Korzystam z kilkunastu kart prepaid w ofertach WSZYSTKICH OPERATORÓW , aby nie być przymuszonym poprzez abonament do jednego i aby nie płakać jak ten bezrozumny osobnik~Poll , który dopiero po 11 latach odnalazł odrobinę rozsądku . Dzięki temu reaguję błyskawicznie na zmiany na rynku a moje miesięczne opłaty zmalały , pozwalając za zaoszczędzone pieniądze zatrudnić kolejnego pracownika .

  • Poll 24 marca 2011 w 17:56 - Odpowiedz

   Nie Kolec , mnie nie uczyli tego w szkole bo ja do szkoły chodziłem jak tego jeszcze nie było. Abstrahując od tego czy w Orange jest drożej czy nie należy zauważyć, że nie jest to takie niebezpieczne jak sie komuś w Orange wydaje. To znaczy, przepraszam – jest niebezpieczne ale nie dla klienta tylko dla operatora. . To chciałem napisać.

  • Poll 24 marca 2011 w 18:01 - Odpowiedz

   Lucek , jęśli tobie wygodnie jest posługiwać się kilkunastoma numerami to sobie się nimi posługuj. Ja dziękuję. Ja przeszedłem od Orange do Play po to właśnie by mieć tanio a jednocześnie jedna kartę a nie kilkanaście.

  • Kolec 24 marca 2011 w 18:28 - Odpowiedz

   Twoje bezgraniczne zaufanie do tego projektu jest zadziwiające. 😮 Lucek zapewne określiłby to bardziej dosadnie.
   Ile ty masz lat, że nie znsz programu Excell? 80?

  • Lucek 24 marca 2011 w 18:41 - Odpowiedz

   ~Poll
   Podawanie komuś własnych haseł dostępu uważać z równie bezpieczne co osobiste posługiwanie się własnymi danymi – to dopiero głupota godna nagrody Darwina ……….
   11 lat siedzieć w jednej sieci , aby zorientować się ,ze jest się naciąganym – świadczy o poważnych brakach intelektualnych . Ale zawsze pozostanie ujadanie na taką sieć – zamiast refleksji nad własną bezmyślnością ……….
   Przy tym niezrozumienie czytanego tekstu -porównywanie używania kilkunastu numerów w firmie do jednego własnego , być może za 5zł/rok – to betka

  • Poll 24 marca 2011 w 20:26 - Odpowiedz

   Tak Lucku. Uważam że tak samo jest niebezpieczne podawanie komuś kodów jednorazowych co posługiwanie się nimi samemu. I w jednym i drugim przypadku kody moga trafić w nieodpowiednie miejsce. Masz 100% pewność, że pinkod jaki wpisujesz w bankomacie nie jest skanowany wraz z informacją z karty przez niepowołanych??? 11 lat siedziałem w Orange i wyjścia nie było bo przeniesienie się do Plusa czy Ery niczego nie zmieniało. Dopiero teraz możemy wybrać operatora który nas mniej rżnie za to samo. Nie przejmuj się , ty też jesteś rżnięty tylko ci się wydaje że jesteś na wakacjach.

 3. Poll 24 marca 2011 w 17:58 - Odpowiedz

  Lucek , a co za różniąca w jaki sposób w posiadanie moich danych ktoś wejdzie? Czy sam mu je dam czy wyciągnie je ode mnie „po kryjomu”

  • Kolec 24 marca 2011 w 18:32 - Odpowiedz

   Ty tak naprawdę myślisz czy żartujesz?

  • Lucek 24 marca 2011 w 18:43 - Odpowiedz

   Dość – kopać się z koniem nie zamierzam .

  • Kolec 24 marca 2011 w 18:53 - Odpowiedz

   Tak durnego i bezmyślego tekstu, jak napisał Poll dawno nie czytałem. Rzeczywiście wygląda to na kopanie się z koniem.

 4. Poll 24 marca 2011 w 20:19 - Odpowiedz

  Kolec. Co cię interesuje ile mam lat? Ty ich za dużo mieć nie możesz skoro nie umiesz czytać bo:
  1) gdzie napisałem o zaufaniu do projektu a tym bardziej bezgranicznym zaufaniu?
  2) gdzie napisałem że nie znam Excela?
  Napisałem za to że, bezpieczeństwo projektu niczym się nie różni od bezpieczeństwa innych w których także trzeba podać kody jednorazowe. Tylko skutek może być łagodniejszy w przypadku niebieskiej pigułki w stosunku do banku.
  Napisałem także, że Exela nie uczyli mnie w szkole bo wtedy gdy ja doń chodziłem nie było go, a nie, że go nie znam. Proszę czytaj dokładnie, kilka razy albo poproś starszego kolegę by wytłumaczył.

 5. Abel 25 marca 2011 w 07:25 - Odpowiedz

  Dyskusja z Pollem jest bezcelowa. Gość ma spore braki intelektualne i zmienił wyznanie na Plejowe. Spamował o Playna innym branżowym portalu aż go pogonili na szczęście. Teraz tutaj zaczął się udzielać.

  • Poll 25 marca 2011 w 07:37 - Odpowiedz

   Abelku, skąd to mnie niby pogonili? Nic mi o tym nie wiadomo, może miałem wtedy grypę że nic nie wiem na ten temat? Jak widzisz w tym wątku piszemy o błękitnej pigułce a nie o Play. No tak ale skąd możesz wiedzieć skoro jesteś ociemniały?

  • Poll 25 marca 2011 w 08:17 - Odpowiedz

   Skoro zmieniłem wg ciebie wyznanie na Playowe i płacę mniej niż dotychczas to chyba znaczy, że nie mam braków intelektualnych. Innymi słowy braki wg ciebie mają ci którzy wiary nie zmienili i dalej są rżnięci.

 6. Abel 25 marca 2011 w 10:00 - Odpowiedz

  Poll, masz problemy i to poważne. Nikt normalny nie wciska każdemu play tak jak ty to robiłeś i robisz. Wiem, że wielokrotnie byłeś upominany przez administratorów tamtego portalu i bardzo słusznie. Praktycznie o niczym innym nie potrafisz pisać. Jak przepłacałeś to świadczy o twoim ograniczeniu, bo ja nadal płacę niej niż płaciłbym w play. Widać można. Twoja opinia jest mi zupełnie obojętna ponieważ jak widzę nikt nie popiera twoich opinii. Podobnie było na playpolis. Byłeś stańczykiem na playpolis i jesteś na Telixie.

  • Poll 25 marca 2011 w 11:11 - Odpowiedz

   A o czym mam niby pisać na portalu telkom jeśli nie o sieci w której byłem lub jestem. Mam pisać o czymś o czym nie wiem? Przecież nie mam pojęcia o np: GaduAir to co będę pisał? Przepłacać w Orange przepłacałem bo wyjścia nie miałem. Nie moja wina, że Orange liczyło sobie ponad 60gr za minute połączenia. Ani ty ani ja nie mieliśmy możliwości zrobić nic z tym fantem więc po co piszesz brednie? Chyba że mi udowodnisz iż przed 2007 rokiem można było kupić abonament w którym minuta kosztowała 30gr.

 7. kryhna 25 marca 2011 w 10:18 - Odpowiedz

  mam ten telefon od VI 2008 i jestem w nim zakochana, do tej pory nie zmienilam, bo nie ma na rynku niczego tak funkcjonalnego i kobiecego:) Czekam dalej a ze mna moj SAMSUNG P520:-)

 8. makio0o0 25 marca 2011 w 11:38 - Odpowiedz

  jak dla mnie ten telefon jest do dupy…
  kupiłem go jakiś czas temu i nie jestem z niego zadowolony. 😡
  jedyne co mi się w nim podobało to opcja rysowania 🙄

 9. Poll 25 marca 2011 w 21:50 - Odpowiedz

  Przyznam szczerze, że od co najmniej godziny zastanawiam się dlaczego projekt pigułki ma tylu zacietrzewionych przeciwników i wymyśliłem, że powód może być tylko jeden: wynik testu. Brzmi on w większości przypadków tak: [b]UWAŻAJ, nadal jesteś idiotą [/b]

  • Poll 25 marca 2011 w 22:05 - Odpowiedz

   Już nawet widzę ile dostanę „jobów”, za to co wyżej napisałem, od tych którzy poczuli się wywołani do tablicy, czyli magistra inżyniera docenta, 2 razy zrehabilitowanego- Lucka i jego adwokata- Kolca.

  • PROZAK 26 marca 2011 w 05:41 - Odpowiedz

   Tu jest prawdziwy kabaret.
   Jeden bystrzak, udostępnia swoje konta innym, aby mu grzebali i mieszali pod płaszczykiem optymalizacji kosztów, albo z innych bzdurnych powodów.
   Przy okazji, według tej zasady, powinien udostępnić konto bankowe, jestem pewien że w tym przypadku optymalizacja będzie 100%. Bank nic nie zarobi, bo nic na koncie nie będzie.
   Pełny komfort ,a dla niektórych brak nerwów po wyczyszczeniu konta przez żonę.
   Drugi bystrzak, biznesmen z kilkunastoma kartami pre-paid w ofertach WSZYSTKICH OPERATORÓW, ciekawe czy nosi pasek na którym wisi kilkanaście telefonów. Chyba ze że po każdym połączeniu wyrzuca kartę sim, ale to już bardziej pasowało by do nielegalnego biznesu.
   Do tego wielki inteligent i dobry znawca usług ale wyłącznie jedynej słusznej telefonii jak mówi.
   Śmiech. . .

  • Poll 26 marca 2011 w 06:48 - Odpowiedz

   Hm, jest najwyraźniej jeszcze jeden bystrzak który jeszcze nigdy nie zdefiniował niczego na swoim koncie bankowym przez internet bo przecież trzeba by wysłać „tajny kod” w świat i nie wiadomo kto go odczyta.

  • PROZAK 26 marca 2011 w 07:50 - Odpowiedz

   Bystrzaku Poll.
   Mieszasz o jakiś kodach jednorazowych do operacji bankowych,choć w dyskusji chodzi o udostępnianiem dostępu do swoich kont osobom którzy nie powinni mieć tego.
   Pieprznąłeś głupotę na poziomie niedorozwiniętego ogra, i teraz próbujesz tymi jednorazowymi kodami tak zagmatwać, aby inni podobni tobie myśleli że jesteś bardzo mądry. A ci co mówią o bezpieczeństwie takiego podejścia to według Ciebie maja być idiotami.

  • Poll 26 marca 2011 w 08:04 - Odpowiedz

   Prozak, wysyłanie w świat kodu jednorazowego jest tak samo niebezpieczne jak udostępnianie go pigułce. I w jednym i w drugim przypadku mając taki kod można namieszać na koncie. Z tym, że na koncie abonenckim mogą Ci co najwyżej zmienić usługi a na bankowym wyczyścić środki.

  • Kolec 26 marca 2011 w 10:59 - Odpowiedz

   A ten znowu swoje infantylne pościki wypisuje.
   Gdyby głupota mogła fruwać to latałbyś, jak gołębica Poll.
   Czasem sobie lepiej odpuścić.

   Cytat z „bystrzaka” Polla:
   „……, a co za różniąca w jaki sposób w posiadanie moich danych ktoś wejdzie? Czy sam mu je dam czy wyciągnie je ode mnie „po kryjomu”

   Zamilcz trollu-„bystrzaku”, bo tylko syf robisz na porządnym forum. To nie Telepolis.

  • Poll 26 marca 2011 w 14:16 - Odpowiedz

   Kolcu, masz coś do napisania w temacie? Bo jak na razie tylko obrażasz.

  • Kolec 26 marca 2011 w 20:41 - Odpowiedz

   Kolejny cytat z [b]”bystrzaka” Polla[/b]:
   [b]”UWAŻAJ, nadal jesteś idiotą” [/b]

   Zastanów się człowieku nad sobą i po napisaniem postu przeczytaj go 100 razy zanim go wyślesz, bo coś z Tobą jest nie tak. Pparę osób na tym forum ma podobne zdanie o Tobie, więc lepiej wyciągnij wnioski, bo na razie tego nie robisz i zachowujesz się jak dzieciak, któremu trzeba pisać wprost, bo inaczej nie zrozumie.

  • Poll 26 marca 2011 w 22:04 - Odpowiedz

   Kolcuniu, wiesz oczywiście co teraz ci odpowiem? No na pewno musiałeś się spodziewać takiej odpowiedzi: [i]co mnie obchodzi co żre miliard much [/i]. Miliard much żre goowno. Czy ja tez powinienem mieć takie zdanie jak ten miliard much?Nie. Ty to co innego-masz je takie jak muchy ale ja nie muszę.
   Ponawiam pytanie: masz cos do napisania w temacie? Pytanie retoryczne bo zdaję sobie sprawę z tego, że nie masz.

  • Lucek 27 marca 2011 w 12:45 - Odpowiedz

   ~PROZAK Kolejny raz kompromitujesz się na poziomie ~Polla . Niestety , bezrozumna chęć dokopania dyskutantowi pozbawia Cię najmniejszych oznak zdrowej logiki , a o zrozumieniu komentowanego tekstu możesz jedynie pomarzyć . Oto co napisałem : „Korzystam z kilkunastu kart prepaid w ofertach WSZYSTKICH OPERATORÓW , aby nie być przymuszonym poprzez abonament do jednego i aby nie płakać jak ten bezrozumny osobnik~Poll , który dopiero po 11 latach odnalazł odrobinę rozsądku . Dzięki temu reaguję błyskawicznie na zmiany na rynku a moje miesięczne opłaty zmalały , pozwalając za zaoszczędzone pieniądze zatrudnić kolejnego pracownika .” Choć tłumaczę już kolejny raz – także tobie osobiście – zamiast elementarnego zrozumienia , wymyślasz biedny ~PROZAKU jakieś ekstremalnie bzdurne scenariusze …..Tylko po co te idiotyzmy ??? Aby się kompromitować ? Jak bezrozumne podawanie błędnych danych , czy ocena usługi dodawanej do abonamentu satTV bez dodatkowych opłat za drogą ??? Zatem wychodzi ci to nieźle (-: A może zwyczajna zawiść , że wydaję w swojej firmie na telefony więcej niż ty- biedaczku z kontem za 5zł/rok – zarabiasz ? Czy może dominuje u ciebie chęć przejęcia na tym forum funkcji bezmyślnego błazna od ~Polla

  • Poll 27 marca 2011 w 14:17 - Odpowiedz

   Widzisz lucek, bezmyśle to jest w dzisiejszej sytuacki posołkowanie sie nastoma kartami w celu optymalizacji wydatków zamiast użycia jednej karty. Naście kart trzeb było mieć przed 2007rokiem bo wówczas buł to jedyny sposób ale teraz to po prostu głupota jakich mało. Ja nie miałem przez te 11 lat innej możliwości a czego dowodem niech będzie brak odpowiedzi na pytamie z twojej strony: czy przred 2007 rokiem można było mieć stawkę 30 groszy za minute?

  • Lucek 27 marca 2011 w 16:04 - Odpowiedz

   „w dzisiejszej sytuacki posołkowanie sie nastoma kartami w celu optymalizacji wydatków NIE JEST GŁUPOTĄ . Głupotą jest wydawanie takich opinii , mimo ewidentnych korzyści z tego płynących , opisanych wcześniej . Styl i pisownię pominę wymownym milczeniem .
   Niezrozumienie czytanego tekstu -porównywanie używania kilkunastu numerów w firmie do jednego własnego , być może za 5zł/rok – jest charakterystyczne dla małych rozumków naszych forumowych błaznów .
   Niestety , z powodu idiotyzmów wypisywanych przez dwóch rywalizujących ze sobą błaznów ~polla i ~prozaka -oceniających wszystkich swoją „5zł/rok” miarą – należy się małe uściślenie . Pisząc : „Korzystam z kilkunastu kart prepaid w ofertach WSZYSTKICH OPERATORÓW , aby nie być przymuszonym poprzez abonament do jednego i aby nie płakać jak ten bezrozumny osobnik~Poll , który dopiero po 11 latach odnalazł odrobinę rozsądku . Dzięki temu reaguję błyskawicznie na zmiany na rynku a moje miesięczne opłaty zmalały , pozwalając za zaoszczędzone pieniądze zatrudnić kolejnego pracownika .” – wydawało się ,ze średnio inteligentny człowiek zrozumie , że kart tych a właściwie telefonów używają i ja i pracownicy mojej firmy . Oczywiście każdy z nas ma stały , własny telefon , oczywiście mamy stały i komórkowy i stacjonarny numer służbowy . Jednak specyfika naszej pracy wymaga częstych i długich rozmów i do tego celu wykorzystujemy aktualnie najtańsze , dostępne na rynku rozwiązania komórkowe . Nie ukrywam ,ze aktualnie jest to najczęściej jedynie słuszna sieć . Pisząc tak często o drożyźnie połączeń do niej – wskazuję na przyczyny tego i jednocześnie mam tu własny interes – nie musiałbym – ja i moi pracownicy – „żonglować” telefonami . A to – choć niezrozumiałe dla tych błaznów – pozwala na zaoszczędzenie do kilku tys zł miesięcznie . Niestety , niepewność połączeń w tej sieci i często niski ich poziom nie pozwala mi na przejście TYLKO na tą sieć . Już miałem takie zdarzenie , że kontrahent – zdenerwowany przerywaniem połączeń do niego kazał dopisać do swego kontraktu koszt porządnego telefonu i kosztów w innej – niż jedynie słuszna sieć . Dla niego to betka przy kilkusettysięcznym kontrakcie – dla mnie groźba zerwania dobrego kontraktu z tak błahego powodu . Fizycznie „żonglerka”wygląda tak ,ze i ja i pracownicy mamy po dwa telefony – duale nie sprawdziły się w praktyce . Także w biurze leży kilka telefonów – opisanych wyraźną naklejką z siecią i nr . Dzwoni kontrahent ,wymaga dłuższej konsultacji czy pomocy – oddzwaniamy z takiego telefonu . A ich gotowość dba sekretarka . …. To wszystko już opisywałem kilka razy na tym forum – na pewno pisałem o tym też osobiście ~prozakowi . Stąd nazywanie tych osobników „błaznami” – po ich niewybrednych i chamskich próbach bezmyślnego „ironizowania” jest doprawdy bardzo stonowanym określeniem . Z kolei trzymanie się kurczowo jednego operatora przez 11 lat (sic!) aby dopiero przekonać się o „rżnięciu ” przez niego , jest dowodem normalnej głupoty . To nieprawda ,ze oferty operatorów były jednakowe – różniły się ,choć na pewno nie tak diametralnie jak teraz . Oczywista oczywistość błaznowaniem jest uskarżanie się ,ze w ciągu tych jedenastu lat nie było ofert za 0,30zł/min . Jeszcze kilka lat wcześniej nie było ŻADNYCH opłat , bo nie było telefonii komórkowej (-;

  • Poll 27 marca 2011 w 17:08 - Odpowiedz

   Lucek, widzę że starasz się ilością słów „zabełtać błękit nieba” ale szans nie masz. Przeginasz pałę i tyle. Używanie 15 kart sim tylko i wyłącznie po to by obniżyć sobie rachunki za telefon [b]jest głupota i to do sześcianu [/b], zwłaszcza dziś dlatego, że sa lepsze sposoby na to, nie zmuszające do kilkukrotnej zmiany kary dziennie. Przed 2007 rokiem trzymanie się jednego operatora czy zmiana na innego niczego nie mogła wnosić do sprawy ponieważ istniał wówczas kartel składający się z 3 operatorów i u każdego z nich ceny były bardzo podobne jeśli nie identyczne więc zmiana nie miała sensu bo wiązała się ze strata numeru. Teraz to co innego. Mogę sobie wybierać pomiędzy super, extra, turbo jakością W3 a badziewnym, niszowym operatorem o fioletowym logo.

  • PROZAK 27 marca 2011 w 18:07 - Odpowiedz

   ~Lucek, nie wysilaj się z udowadnianiem ze inni są głupsi od Ciebie, kiedy brak tobie argumentów. Pisanie na ilość o bzdetach opanowałeś w bardzo dobrym stopniu. Na mnie to nie działa, jak i podobnie bzdurne spamowanie ~Polla.Wasze absurdy robią za temat dyżurny i jak zwykle to jedna, wielka porażka.

  • Lucek 1 kwietnia 2011 w 10:13 - Odpowiedz

   ~PROZAK Nie muszę się wysilać – sam wspaniale wypisujesz – pokazujesz mizerny poziom swoich wypocin .
   Kilka razy prosiłem cię o argumenty na udowodnienie ,że usługa dodawana „za darmo” jest droga . I co ???
   Zwróciłem uwagę ,ze posługujesz się błędną ceną aktywacji tej usługi. I co ??? Wytłumaczyłem ci jak niepełnosprawnemu , tępemu dziecku (bo dużo wcześniej już to robiłem), że kilkunastu kart(telefonów) w mojej firmie używa kilka osób – średnio 1 osoba , dwóch . Czy to tak dużo ? A dzięki temu oszczędzam tyle ile wynosi twoja pensja . I co ??? To są KONKRETNE argumenty – w odróżnieniu od twoich chamskich pomówień czy idiotycznych uogólnień . Najwyraźniej nie mogąc intelektualnie sprostać dyskusji – stać cię jedynie na „argumentację” na poziomie ~Polla .

 10. . 26 marca 2011 w 07:57 - Odpowiedz

  NAPEWNO TRZEBA MIEC NETFRAMEWORK ? 😡

 11. anja 26 marca 2011 w 14:21 - Odpowiedz

  Nie wiem jak wejść w wiadomości wysłane , ktoś pomoże ?

 12. Wikiiii 26 marca 2011 w 14:33 - Odpowiedz

  Witam! Mam pyatnie jak z tego tel. usunąć te zmieniające sie wygaszacze..?

 13. Perpetum Mobile 26 marca 2011 w 20:46 - Odpowiedz

  jak masz tapete nie bez włączonych funkcji to jak się podgłasnia ta daj głosiniej i jusz POZDRO!!! -_- :lol

 14. lolek 26 marca 2011 w 21:02 - Odpowiedz

  JAK USTWAIĆ DZWONEK MP3 WŁASNY GADU 2710118!?

 15. murfyn 26 marca 2011 w 22:30 - Odpowiedz

  jak zdjąć samemu simlocka z samsunga s5620

 16. ola 27 marca 2011 w 13:18 - Odpowiedz

  super fonik sony erikson p1i sprawdzil mi sie a mam go tydzien i to jak narazie jest moj najlepszy telefon nie zamienie go na zaden inny a napewno juz nie zamienie go na nokie lub lg bo te telefony to gowno a ten sie sprawdza super telefon polecam

 17. Dusia 27 marca 2011 w 13:30 - Odpowiedz

  po co piszecie negatywne komentarze skoro nie macie takiego telefonu?? totalny debilizm!!! mnie interesują komentarze osób które ten telefon mają!!

 18. alka16 27 marca 2011 w 16:14 - Odpowiedz
 19. Kaczuszka 27 marca 2011 w 17:10 - Odpowiedz

  Fajny telefon , ale mam problem i prosze , żeby ktoś mi pomógł : włączyłąm : Walk Mate Eco i teraz ciagle jest to na tapecie i nie wiem jak to wyłączyć . Prosze pwoeidźcie jak .:(

 20. Doman 27 marca 2011 w 17:56 - Odpowiedz

  Mam problem nie mogę aktywować karty SIM i nie mogę dzwonić help!!!!!!

 21. sonik 27 marca 2011 w 17:58 - Odpowiedz

  hej prosze o drobną pomoc czy w tym telefonie jest funkcja samowyzwalacza jeśli tak to jak ją uruchomić

 22. Poll 27 marca 2011 w 19:00 - Odpowiedz

  Ej hopaki prozaki i lucki a może byście coś w temacie pigułki napisali albo chociaż w temacie moich 11 lat u jednego operatora zamiast wyzywać wszystkich wokół?
  W związku z tym ponawiam pytania: 1) co widzicie niebezpiecznego w pigułce i w czym to jest to bardziej niebezpieczne od udostępniania kodów wobec bankowości internetowej?
  2) skoro unikacie odpowiedzi(a to zakładam) na pierwsze pytanie to zadam drugie: czy przed 2007 rokiem można było uzyskać koszt połączenia na poziomie 30groszy jeśli nie chciało się korzystać z 15 kart różnych operatorów?

  • PROZAK 27 marca 2011 w 19:29 - Odpowiedz

   „udostępniania kodów wobec bankowości internetowej”
   Zastanawiam się czy ogóle wiesz o czym piszesz, z tego co czytałem to policja przestrzegała przed wysyłaniem SMS-a po jednorazowy kod do operacji bankowej szczególnie z telefonu z androidem. Nigdy z takiej formy nie korzystałem, bo osobiście odbieram z banku listę kodów.Zastanawia mnie jednak to ze bank w którym mam konto, zrezygnował z wysyłania kodów SMS-em.
   Jeżeli chcesz udostępniać swoje prywatne dane do których inni potrzebują na to zezwolenia sądu to jest wyłącznie Twoja sprawa. Dla mnie na taką głupotę nie ma lekarstwa i twoje absurdy jak i biznesmena z prepaidami nie interesują.

  • Poll 27 marca 2011 w 20:34 - Odpowiedz

   Czy ja coś napisałem o jakimś sesmesie po kod? Chyba nie. Chyba, że napisałem coś innego co tobie się wyświetliło. Wykonując dowolna operację na stronie banku poproszą cię zawsze o kod jaki widnieje pod ściśle określonym numerem na karcie kodów. Podasz go czy się będziesz zastanawiał?

  • Poll 27 marca 2011 w 20:36 - Odpowiedz

   Kuźwa (że tak się wyrażę), Prozak, czy ty jesteś trzeźwy?

  • PROZAK 28 marca 2011 w 03:49 - Odpowiedz

   ~Poll, w tej chwili widzę ze nie masz pojęcia o czym piszesz, i co porównujesz, wcale mnie nie dziwi ze moderatorzy na innych forach kasują Twoje wypowiedzi. Wyjątkowo jesteś odporny na wiedzę i informacje jakie przekazuje bank, co do postępowania przy operacjach bankowych w formie internetowej. Podpisując umowę zostałeś pewnie poinformowany aby sprawdzać przy każdej takiej operacji czy jesteś na stronie banku i czy czasem nie jesteś przekierowywany na podobną stronę, stworzona przez osoby podszywające w celu wyłudzenia danych.
   A jeżeli chcesz udostępniać swoje prywatne dane innej firmie do których inni potrzebują na to zezwolenia sądu to jest wyłącznie Twoja sprawa.Niech i grzebią na Twoim koncie,a na pewno ja nie będę udostępniał Dla mnie na taką głupotę nie ma lekarstwa.

  • Poll 28 marca 2011 w 04:17 - Odpowiedz

   Prozak, które moje posty są wprasowywane i gdzie? O czym ty piszesz? Tak, bank uprzedza mnie był sprawdzał legalność strony. I co z tego? Znam się na tym? Nie i nie zna się miliony ludzi. Gapię się na tą stronę jak sroka w gnat i wydaje mi się, że jest podobna do tej strony sprzed tygodnia ale głowy nie dam. Wpisuje kod jednorazowy w jakimś dziwnym miejscu, klikam „zatwierdź” i wylatuje w kosmos. Tak robi milion ludzi. Może Firefox albo IE kopiuje sobie takie kody i przesyła gdzieś dalej, nie wiem. No i powiedz mi, co z tego, że sam własnoręcznie posłużyłem się swoimi „tajnymi” danymi skoro ni w ząb nie wiem gdzie one pofrunęły? Może dostawca mego internetu, osoba prywatna bawi się teraz na moim koncie i przesyła pieniądze na Kajmany. Udowodnij mi, że to absolutnie nie jest możliwe.

  • PROZAK 28 marca 2011 w 14:16 - Odpowiedz

   Nic nie muszę Tobie udowadniać bo mało mnie obchodzi czy ktoś grzebie na twoim koncie.
   Tym bardziej że chcesz udostępniać swoje prywatne dane innej firmie do których inni potrzebują na to zezwolenia sądu , więc to jest wyłącznie Twoja sprawa. Dla mnie na taką głupotę nie ma lekarstwa.

 23. ikasiasta100 27 marca 2011 w 20:06 - Odpowiedz

  czy internet w poprzez wi-fi działa szybko w tym telefonie? :)??

 24. ona123 27 marca 2011 w 21:10 - Odpowiedz

  witam.mam samsunga avile.wczoraj po skonczeniu rozmowy tel mi sie zwiesil i nie moglam wogole go dalej uruchomic. po wylozeniu baterii i karty na pare godzin zaczal jednak dzialac ale potem znow po paru godzinach zrobilo sie to samo-totalnie sie zawiesil i nie moglam nim sie poslugiwac! a najwiekszy w tym problem jaki z jakiego chce uzyskac pomoc to to iz wszystkie numery kontaktow mialam zapisane w telefonie a nie na karcie!!!jak odzyskac te kontakty!!!???bo nie mam ani jednego!!masakra!!! bo jesli oddam go do serwisu to z pewnoscia jak to bywa wszystko zostanie usuniete!!!
  prosze o pomoc…. 🙁

 25. Poll 28 marca 2011 w 17:16 - Odpowiedz

  Prozak, to, że nie udowodnisz to wiem ale nie dlatego .że nie chcesz czy nie musisz tylko dlatego ze nie jesteś w stanie. Dobrze o tym wiesz wysyłając kod jednorazowy udostepniasz „intymne” dane i to nie wiesz nawt komu.

  • PROZAK 28 marca 2011 w 18:04 - Odpowiedz

   ~Poll, jak Ty nic nie potrafisz , ani rozpoznać strony banku, ustawić przeglądarkę i wiele innych rzeczy to o czym dyskutujesz jak nie masz pojęcia o czymkolwiek.

  • Poll 28 marca 2011 w 18:27 - Odpowiedz

   Ja potrafię. Miliony Polaków jednak mogą mieć z tym problemy. Zwłaszcza osoby starsze, jak moi rodzice, teściowie czy wujostwo. Lada moment PIT będziemy musieli składać tylko jako „e”. Zresztą jakie ma znaczenie czy ja coś potrafie czy nie? Probuje postawic sie w sytuacji tych co to musza robic a nie maja pewnosci czy robia dobrze

  • PROZAK 28 marca 2011 w 18:38 - Odpowiedz

   Napisałeś ze nie potrafisz,i to jest raczej prawda bo jakbyś potrafił to nie udostępniałbyś danych jakiejś firmie do których inni potrzebują na to zezwolenia sądu.

  • Poll 28 marca 2011 w 19:26 - Odpowiedz

   A ty wpisujeszkod jednorazowy czy nie? Jeśli nie ( a innej możliwości brak ) to jak to robisz???

  • PROZAK 28 marca 2011 w 19:38 - Odpowiedz

   To nie jest na temat

 26. Marti118 28 marca 2011 w 17:17 - Odpowiedz

  może ona nie kupiła go w polsce … bo tylko na polskim rynku jest od tego roku .. w stanach można go było kupić 2 lata temu … a w chinach 3 lata :lol

 27. Poll 28 marca 2011 w 19:48 - Odpowiedz

  To jest temat. Dyskwalifikujesz programik bo wymaga wpisania hasła ale imnego programiku za to samo nie dyskealifikujesz. Moralmość Kalego?

 28. Tigertygrys 29 marca 2011 w 08:10 - Odpowiedz

  Nie bardzo rozumiem waszą zaciekłą dyskusję i to nie na temat 🙂 Dlaczego się wzajemnie obrażacie?- ktoś kto ma inne zdanie jest idiotą? Co do samej usługi to przecież nie jest ona obowiązkowa – każdy ma wolną wolę i decyzję czy potrzebuje czy nie ….Z drugiej strony średnio obeznana osoba w dziedzinie taryf i operatorów powinna w ciągu jednego dnia dać radę sprawdzić wszystkie oferty …przeliczyć i wybrać. Każda sieć ma dobrą ofertę, ale nie dla wszystkich – to tak jak bym wszystkim polecał samochód dostawczy bo akurat ja mam i mi odpowiada-ale czy wszystkim potrzebny? Co do samego systemu obliczania wszyscy piszecie że trzeba podać hasło dostępu do konta …no i co z tego? Program pobiera dane na temat połączeń jakie wykonujecie – więc skąd ma wziąć te dane? ręcznie byście wpisywali wszystkie połączenia z całego miesiąca?:)Poza tym ktoś chce numery na jakie dzwonię?przydadzą się?a może ktoś chce wiedzieć do kogo wysyłam sms-y?:) Dajcie spokój w dzisiejszych czasach i tak wszyscy mają o Was więcej informacji niż się Wam wydaje…..Google zbiera info na jakie strony wchodzicie , co oglądacie w necie, banki wiedzą ile zarabiacie gdzie pracujecie , gdzie mieszkacie, jakie macie zobowiązania, gdzie płacicie kartą i za co , na jakich stacjach tankujecie , urzędy skarbowe wiedzą gdzie macie internet i jaki, jakie osiągacie dochody i ulgi , jaki macie samochód gdzie kupiony od kogo i za ile – nie wpadajmy w paranoje kontrola jest coraz większa i będzie jeszcze bardziej restrykcyjna. Każdemu się wydaje, że jest anonimowy a tu g…no prawda.

  • Poll 29 marca 2011 w 10:08 - Odpowiedz

   Ja nikogo nie obraziłem bo nie twierzdze jak Prozak ze korzystsnie z usługi to głupota na którą lekarstea brak. Sam na razie nie skorzystam bo to beta ale kiedys nie jest wykluczone.

 29. Poll 2 kwietnia 2011 w 07:31 - Odpowiedz

  Lucek, ale grzęźniesz? Skoro masz np 16 kart sim po to by błyskawicznie reagować na zmiany na rynku i te kary używa 1 osoba średnio dwóch ( 8 pracowników ) to znaczy, że tylko jedna czy dwie osoby w firmie korzystają z najlepszej oferty . Reszta korzysta z karty innego operatora a więc nie optymalnie. No chyba, że zawsze tylko jedna osoba ma dostęp do aktualnie najlepszej oferty a reszta komunikuje się jak Indianie – dymem z ogniska.

  • Lucek 2 kwietnia 2011 w 12:07 - Odpowiedz

   Z idiotami wciskającymi dyskutantowi nie wypowiedziane poglądy i zwalczającymi teorie tylko przez siebie samego wymyślone teorie – nie ma sensu dyskutować . Mnie wystarczy – że dzięki swojemu postępowaniu – co już pisałem – przypuszczalnie oszczędzam miesięcznie tyle ile taki idiota jest w stanie zarobić . Niech ci idioci udostępniają swoje kody dostępu komu chcą , lecz niech nie liczą , że takie postępowanie znajdzie uznanie wśród rozumnych ludzi .

  • Poll 2 kwietnia 2011 w 12:26 - Odpowiedz

   lucek, czy zaprzecxysz ze napisałeś iż posiadasz naście kart sim w celu optymalizacji wydatków poprzez szybką reakcje na to co dzieje sie na rynku??? Slowem korzystasz z tej karty która w danym momencie wypada najkorzystniej. Co z pozostałymi kartami które w tej samej chwili mają mniej korzystne warunki? Czekaja na lepsze czasy?

 30. aniska 2 kwietnia 2011 w 07:51 - Odpowiedz

  telefon bardzo dobry. W ogóle się nie psuje – mam go już ponad rok i nic mi się z nim nie dzieje, działa rewelacyjnie 😉

 31. nowy uzytkownik 2 kwietnia 2011 w 09:08 - Odpowiedz

  witam, zylo mam od kilku miesięcy i bardzo go lubię ale.. był już w serwisie z powodu taśmy, która- z tego co widzę- psuje się wielu osobom. Po oebraniu telefonu z serwisu brakuje mi funkcji „wyświetl notatkę w trybie gotowości”- czy ktoś się z tym spotkał? jak mogę to naprawić?
  Pozdrawiam

 32. Kaczorek 6 kwietnia 2011 w 13:38 - Odpowiedz

  Ci durnie co tu piszą całe strony niewiele wiedzą, ale lubią czytać swoje teksty. Żenada.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.