Jesteś tutaj:-, Operatorzy, Prepaid, Taryfy komórkowe-Obowiązkowa rejestracja prepaid także na stacjach paliw

Obowiązkowa rejestracja prepaid także na stacjach paliw

Od 25 lipca br., w związku z wejściem w życie tzw. ustawy antyterrorystycznej, wszyscy użytkownicy kart prepaid na telefony komórkowe są zobowiązani do ich rejestracji. Proces ten jest także konieczny w przypadku zakupu nowej karty. Aby ułatwić klientom dopełnienie formalności, rejestracja kart prepaid została po raz pierwszy udostępniona na stacjach paliw.

Pierwszą siecią stacji paliw, która uruchomiła usługę rejestracji kart prepaid jest Statoil. Weryfikacja i wysyłanie danych bezpośrednio do wybranego operatora komórkowego ze stacji Statoil jest możliwe dzięki współpracy z epay Polska.

Nowe przepisy regulują m.in. korzystanie z kart prepaid na telefony komórkowe. I tak, konieczna jest teraz rejestracja takiej karty poprzez podanie podstawowych danych jak swoje imię i nazwisko, numer PESEL i potwierdzenie z okazanym dokumentem potwierdzającym tożsamość. Wszyscy dotychczasowi użytkownicy kart muszą przejść przez ten proces do 31 stycznia 2017 roku. W innym przypadku posiadana karta SIM prepaid zostanie zablokowana.

Proces rejestracji kart prepaid na stacjach Statoil zajmuje około 1 minuty

Zarejestrować swoją kartę prepaid można bezpośrednio przy kasie na stacji paliw. Po podaniu wszystkich wymienionych wyżej danych rejestracyjnych przez kupującego i wprowadzeniu ich do aplikacji terminala, przesyłane są one bezpośrednio do operatora. Następnie, sprzedawca otrzymuje informację zwrotną związaną z potwierdzeniem lub odrzuceniem wysłanych danych. Operatorzy zastrzegają sobie czas na aktywację podanego numeru do 24 godzin. Rejestracja i aktywacja kart jest bezpłatna i możliwa na blisko 200 stacjach paliw sieci Statoil w całym kraju.

Co istotne, osoby poniżej 13. roku życia mogę zarejestrować numer wyłącznie wraz z prawnym opiekunem, udostępniając jego dane. Identycznie w przypadku osoby, która ma powyżej 13 lat, lecz nie posiada dowodu osobistego i paszportu – telefon rejestruje na siebie opiekun prawny. Jego obecność jest też konieczna podczas procesu rejestracji.

Nowe regulacje są pewnego rodzaju rewolucją na rynku telefonicznych kart prepaid w Polsce, gdyż wprowadzają dodatkową czynność, kojarzącą się dotychczas z podpisaniem umowy abonenckiej u operatora. Postanowiliśmy ułatwić użytkownikom proces rejestracji i wraz z naszym partnerem, firmą Circle K Polska, prowadzącą sieć stacji Statoil, zaoferować taką usługę na blisko 200 punktach tej sieci w całej Polsce. Tym samym, konieczną od teraz procedurę można dokonać przy okazji np. tankowania paliwa. Dużym ułatwieniem jest także to, że można to zrobić o dowolnej porze, gdyż stacje te są czynne przez całą dobę – mówi Lucyna Wichowska – Romańska Dyrektor Sprzedaży w epay Polska.

Szczegółowe informacje nt. rejestracji komórkowych kart prepaid, regulamin usługi oraz pełna lista lokalizacji Statoil, dostępne są na stronie internetowej https://www.epaypolska.pl.

źródło: epay Polska

KanAutor |2016-10-11T12:42:46+02:0011 października 2016 12:42|Kategorie: Newsy, Operatorzy, Prepaid, Taryfy komórkowe|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.