Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek-Exatel – 100Gbit/s ze ściany wschodniej

Exatel – 100Gbit/s ze ściany wschodniej

W ostatnich dniach Exatel zakończył kolejny etap rozbudowy sieci szkieletowej DWDM na terenie Polski. Nowe systemy DWDM zainstalowano w Białymstoku i Suwałkach.

Systemy zintegrowano z siecią w Warszawie, co umożliwiło uruchomienie łączy 100Gbit/s ze „ściany wschodniej” aż do Frankfurtu – bez konieczności regeneracji sygnału. Testy transmisji lambdy 100Gbit/s na dystansie 2100 km z Suwałk do Frankfurtu zakończyły się sukcesem. Jest to prawdopodobnie najdłuższy dystans, na jakim polscy operatorzy uruchomili i przetestowali łącze 100Gbit/s w tej technologii w swoich sieciach.

Rozbudowa optycznej infrastruktury transportowej to jeden z kluczowych elementów rozwoju naszej firmy. Dzięki tej inwestycji mamy możliwość efektywnego konkurowania na rynku operatorskim, oferując usługi najwyższej jakości, bezpieczne, wydajne ale i za rozsądną cenę – mówi Rafał Magryś, wiceprezes zarządu Exatel S.A.

Inwestycja Exatel znacząco zwiększyła możliwości świadczenia usług zarówno dla rynku krajowego, jak i międzynarodowej transmisji danych na Zachód Europy. Wśród potencjalnych klientów znajdują się firmy z Rosji, Białorusi, Litwy czy nawet z Dalekiego Wschodu. Poprawie ulegną parametry jakościowe wielu usług świadczonych przez Spółkę.

źródło: Exatel

KanAutor |2016-07-26T15:11:08+01:0026 lipca 2016 15:11|Kategorie: Internet stacjonarny, Newsy, Rynek|Tagi: |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.