Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Sprzęt-Aastra MX-ONE 5.0: multimedialna platforma

Aastra MX-ONE 5.0: multimedialna platforma

Aastra zaprezentował wersję 5.0 produktu MX-ONE. Rozwiązanie firmy Aastra z wysoce skalowalnego serwera komunikacyjnego zmieniła się w multimedialną platformę komunikacyjną zapewniającą usługi wideo i wysoki poziom mobilności. Wszystko dzięki dodatkowym rozwiązaniom. Pierwszym z nich jest Aastra BluStar Ecosystem – narzędzie do videokomunikacji, które wspiera nową wersję serwera. Drugą z nowości jest MIX-ONE, dzięki któremu serwer w nowej wersji daje się całkowicie zwirtualizować za pomocą VMWare. Aastra opracowała także wersję 8.0 aplikacji Contact-Center Solidus eCare.

BluStar 8000i Features
BluStar 8000i Features

Aastra MX-ONE 5.0 dzięki rozwiązaniom Unified Communications and Collaboration (UCC – zunifikowana komunikacja i praca grupowa) umożliwia płynną integrację z urządzeniem do videokonferencji BluStar. Od dłuższego czasu firma Aastra rozbudowywała swoją ofertę BluStar, w której skład wchodzą telefon 8000i Media Phone oraz aplikacje klienckie dla komputerów PC, iPadów i iPhone’ów. Wszystkie elementy tworzą kompletny system obsługujący funkcje wideokonferencji w standardzie HD. Media Phone posiada 13-calowy, duży ekran dotykowy, na którym można prowadzić konwersację z jednym lub dwoma rozmówcami. Zintegrowana kamera HD z szerokokątnym obiektywem oraz trzy głośniki zapewniają wysoką jakość rozmów. Urządzenie posiada cztery mikrofony, które najpierw lokalizują głosy w pomieszczeniu, a następnie ustawiają się automatycznie w ich kierunku. Jednocześnie wygłuszane są zakłócenia, które przeszkadzają w rozmowie. Dzięki tym rozwiązaniom jakość połączeń jest bardzo dobra.

Środowisko BluStar firmy Aastra doskonale współgra ze współczesnymi trendami takimi jak BYOD (Bring Your Own Device – przynieś własne urządzenie) i związaną z nim rosnącą popularność smartfonów i tabletów w miejscu pracy. Zapewnia również użytkownikom spójny pod względem wyglądu i obsługi uniwersalny interfejs, niezależnie od rodzaju aktualnie używanego urządzenia, integrując je z firmowym środowiskiem IT.

Dzięki MX-ONE, komunikacja multimedialna staje się łatwo dostępna oraz intuicyjna w obsłudze. Rozwiązanie firmy Aastra podnosi też wydajność pracy grupowej, co zwiększa konkurencyjność firmy. Platforma MX-ONE umożliwia firmom korzystanie z funkcji pracy grupowej za pośrednictwem wideo i UC przy użyciu szeregu różnych urządzeń. Prowadzi to do redukcji kosztów i uproszczenie procesu zarządzania dzięki użyciu w pełni zintegrowanego rozwiązania.

Wirtualizacja i gotowość do pracy w chmurze
Jedną z zaletą wirtualizacji jest redukcja kosztów funkcjonowania infrastruktury informaty

cznej jakie ponosi przedsiębiorstwo. Dzięki uruchomieniu wielu wirtualnych maszyn na sprzęcie komputerowym firma oszczędza na mniejszej liczbie fizycznych urządzeń – zmniejsza się zapotrzebowanie na przestrzeń i energię, co pozwala zmniejszyć koszty.

Nowa edycja MX-ONE firmy Aastra obsługuje teraz większe środowiska wieloserwerowe, pozwala na konsolidację sprzętu oraz daje więcej możliwość kontroli niezawodności rozwiązania. Jest ona adresowana do klientów, którzy przyjęli uniwersalną firmową strategię wirtualizacji dla wszystkich aplikacji opartych o IT/IS. Firma Aastra skupiła się na konsolidacji liczby serwerów i ograniczaniu liczby serwerów fizycznych wymaganych do obsługi zarówno managera połączeń, jak i serwerów aplikacji UC. Integracja skupia się na VMware® i obsługuje dodatkowe funkcje takie jak High Availability (wysoka dostępność) i Fault Tolerance (odporność na błędy). Rozwiązanie MX-ONE 5.0 jest również przygotowane do pracy w chmurze, co czyni je idealnym dla firm planujących stworzenie prywatnej architektury cloud computing w obrębie zwirtualizowanego środowiska i nowego modelu biznesowego.

Multimedialna platforma do pracy zbiorowej MX-ONE 5.0 firmy Aastra już jest w sprzedaży na całym świecie. Aplikacja kliencka Aastra BluStar przeznaczona dla iPadów i iPhone’ów będzie dostępna wraz z MX-ONE w drugiej połowie 2012 roku.

źródło: Aastra

Kan

Autor |2012-09-12T12:12:12+02:0012 września 2012 12:12|Kategorie: Inne, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Sprzęt|Tagi: , |1 komentarz

1 komenarz

  1. ming 12 września 2012 w 10:56 - Odpowiedz

    cyt. „pod koniec maja 2012 roku” ??? wg jakiego kalendarza? Oo

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.