Jesteś tutaj:-, Inne, Internet mobilny, Newsy, Sprzęt, Testy i opinie-Sieć 5G z poruszającego się samochodu już działa

Sieć 5G z poruszającego się samochodu już działa

W wyniku współpracy Intela i partnerów dokonano historycznego testu sieci 5G. Po raz pierwszy nawiązane zostało połączenie 5G na żywo z poruszającego się samochodu. Test będący wspólnym wysiłkiem DOCOMO, Intela, Ericssona i Toyoty odbył się przy tokijskim wybrzeżu. Połączenie pojazdu obsługiwane było przez Intel GO 5G Automotive Platform podłączoną do wielu stacji bazowych Ericsson i uruchomioną za pośrednictwem sieci Docomo 5G.


W czasie próby wideo o rozdzielczości 4K przesyłane było strumieniowo do samochodu za pośrednictwem łącza, które zapewniało prędkość transmisji danych do 1 GBps. Test stanowi ważny krok w badaniu zastosowań sieci 5G o małych opóźnieniach i dużej przepustowości w przemyśle motoryzacyjnym.


Sektor motoryzacyjny jest potencjalnym motorem napędowym zastosowań sieci 5G tworzącym nowe wyzwania zarówno dla producentów samochodów, jak i dostawców usług komunikacyjnych. Sieć 5G odmieni doświadczenie podróżowania dzięki umożliwieniu czatu wideo 4K czy strumieniowania wideo OTT, a w przyszłości także transmisji danych związanych z obciążeniami sztucznej inteligencji i autonomiczną jazdą. To możliwości, dzięki którym będziemy mogli niwelować ograniczenia i zmieniać sposób, w jaki ludzie żyją, pracują i korzystają z rozrywki. Nasze rozwiązania 5G testujemy w różnych warunkach rzeczywistych, aby zrozumieć, w jakich środowiskach technologia działa najlepiej i jak integruje się z systemami w chmurze i w urządzeniach.

źródło: Intel

KanAutor |2017-11-08T11:26:50+02:008 listopada 2017 11:26|Kategorie: 5G, Inne, Internet mobilny, Newsy, Sprzęt, Testy i opinie|Tagi: , , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. Ver mapa 8 listopada 2017 w 12:24 - Odpowiedz

    W Polsce to tylko w Play

    • gosc 8 listopada 2017 w 15:24 - Odpowiedz

      Plej ma już 8G a przeskoczą od razu na 10G :lol Tylko się nie chwalą :lol

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.