Jesteś tutaj:-, Internet stacjonarny, Newsy, Rynek, Sprzęt sieciowy-NASK: Prawie 2,6 mln aktywnych nazw w domenie .PL. Rośnie liczba abonentów

NASK: Prawie 2,6 mln aktywnych nazw w domenie .PL. Rośnie liczba abonentów

Na koniec września 2017 roku liczba aktywnych nazw w domenie .PL wynosiła prawie 2,6 mln – wynika z raportu kwartalnego, opublikowanego przez Krajowy Rejestr Domen, działający w Państwowym Instytucie Badawczym NASK.

W ocenie ekspertów NASK okresowe spowolnienie dynamiki rynku domeny .pl obserwowane jest od początku roku. – Zmniejszenie liczby nowych rejestracji oceniamy przez pryzmat poszerzenia możliwości wyboru atrakcyjnych nazw wraz z włączeniem do internetu bardzo szerokiej gamy nowych domen generycznych i zwiększenia konkurencyjności na światowym rynku domenowym – zaznacza w raporcie dyrektor NASK, dr inż. Wojciech Kamieniecki.

Jednocześnie z dużym zadowoleniem odnotowujemy fakt stałego wzrostu w tym okresie liczby abonentów domeny .pl. W trzecim kwartale przybyło ich ponad 5,5 tys. – dodaje dyrektor NASK. Warto również odnotować, że wskaźnik odnawianych nazw w rejestrze domeny .pl w trzecim kwartale tego roku wzrósł do poziomu 62,22%, poprawiając wynik z poprzedniego kwartału o 0,54 p. p. W prezentowanym okresie o prawie 2 tysięcy zwiększyła się również liczba nazw zabezpieczonych protokołem DNSSEC. Tego typu nazwy stanowią obecnie ok. 1,5% wszystkich nazw zarejestrowanych w domenie .pl. – Odnotowujemy coraz większe zainteresowanie rejestratorów protokołem DNSSEC i zapewnieniem bezpieczeństwa domeny .pl w sieci, co pozwala mieć nadzieję, że w najbliższym czasie liczba ta znacząco się zwiększy – podkreśla Wojciech Kamieniecki.

źródło: NASK

KanAutor |2017-11-28T07:10:29+02:0028 listopada 2017 07:10|Kategorie: Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Rynek, Sprzęt sieciowy|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.