Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy-Google Arts and Culture: wirtualny przewodnik po muzeum

Google Arts and Culture: wirtualny przewodnik po muzeum

Wyszukiwanie dzieł sztuki stało się jeszcze prostsze. Obojętnie, czy jesteście amatorami, czy prawdziwie zaangażowanymi fanami sztuki, dzięki Google możecie stać się ekspertami na tym polu. Od teraz podczas wyszukiwania haseł związanych ze sztuką macie dostęp do lepiej dopasowanych wyników i możecie sprawniej zgłębiać tematy, które Was interesują. Dodano także nową funkcję w Street View: wyobraźcie sobie coś w rodzaju wirtualnego przewodnika, który dostarczy Wam kluczowych informacji o dziełach sztuki znajdujących się w muzeach, które odwiedzacie w sieci.

Google Arts & Culture
Google Arts & Culture

Abyście mogli jeszcze skuteczniej odkrywać sztukę, zespół Google Arts & Culture połączył siły z inżynierami zajmującymi się wyszukiwarką. Wszystko po to, by pomóc systemom rozumieć i rozpoznawać dzieła sztuki, a także miejsca, gdzie można je zobaczyć, ich twórców oraz używane przez nich materiały, okres, w których owe dzieła powstawały i powiązania między wszystkim tymi elementami.

W najbliższym czasie przy wyszukiwaniu artysty takiego jak Gustav Klimt zobaczycie interaktywny Panel Wiedzy, który podpowie wam, jak przejść do dalszych odkryć w świecie sztuki. Będziecie mogli na przykład zapoznać się z całą kolekcję prac danego artysty czy nawet obejrzeć muzea, w których wiszą jego obrazy. Przy niektórych dziełach będziecie też mieli możliwość przyjrzeć się ich doskonałym kopiom w wysokiej rozdzielczości przygotowanych przez Google Arts & Culture.

Google Arts & Culture: wirtualny przewodnik po muzeum

Możecie zwiedzać setki muzeów na całym świecie, nie ruszając się sprzed laptopa dzięki Mapom Google i Google Arts & Culture. Od dzisiaj także wirtualne spacery ze Street View w przeglądarce oraz mobilnej wersji Chrome będą dostarczać Wam więcej informacji. Teraz, chodząc po muzealnych korytarzach w Mapach Google, zobaczycie użyteczne adnotacje na ścianach przy poszczególnych obrazach. Jeśli klikniecie taką notkę, zostaniecie przeniesieni na nową stronę z większą ilością informacji udostępnionych Wam przez setki cenionych muzeów z całego świata. Będziecie także mogli powiększyć daną pracę, uzyskując obraz o wysokiej rozdzielczości, i w ten sposób znaleźć się jeszcze bliżej legendarnych dzieł sztuki.

Funkcja oprogramowania do rozpoznawania obrazu działa w podobny sposób, co mechanizm Zdjęć Google pozwalający Wam szukać poszczególnych motywów w swojej galerii: nasze narzędzie zeskanowało ściany muzeów na całym świecie, zidentyfikowało i dopasowało do odpowiednich kategorii ponad 15 tys. prac.

Co miesiąc w wyszukiwarce Google odnotowuje ponad 500 milionów wyszukiwań związanych ze sztuką. Niektórym podobają się zdecydowane pociągnięcia pędzla w „Gwiaździstej Nocy” Van Gogha, inni wolą patrzeć na bogato pozłacany „Pocałunek” Klimta, jedno jest jednak pewne: ludzie kochają sztukę. Odkrywanie świata sztuki z Google jeszcze nigdy nie było tak proste.

źródło: Google

KanAutor |2017-06-01T06:38:26+02:001 czerwca 2017 06:38|Kategorie: Aplikacje, Inne, Internet, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy|Tagi: , , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. jacek 2 czerwca 2017 w 15:02 - Odpowiedz

    ja robię takie prezentacje w Polsce – interaktywne, multimedialne wirtualne prezentacje 360/3D. Niestety nikt – dosłownie NIKT – nie jest zainteresowany. Dyrektorzy i pracownicy muzeów, galerii sztuki ect. bronią się przed tym rękami i nogami. Walę głowa w mur. Mój profil na fejsie: Obrotowa Fotografia 360. Jacek Śliwczyński pozdrawiam

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.