Jesteś tutaj:-, Inne, Internet mobilny, Newsy, Płatności-BZWBK24 mobile – kolejne nowości w aplikacji

BZWBK24 mobile – kolejne nowości w aplikacji

W najbliższych dniach klienci Banku Zachodniego WBK otrzymają kolejne nowości w aplikacji BZWBK24 mobile:

  – obsługa kart (blokada, zastrzeżenie, aktywacja, nadanie PIN)

  – komunikaty PUSH (zmiany na koncie, itp. na bazie obecnej usługi Alerty24)


W zależności od typu karty dostępne będą poniższe opcje:

  A. aktywacja,

  B. nadanie/zmiana PINu,

  C. zastrzeganie,

  D. blokowanie/odblokowanie, (Zablokowanie karty, w odróżnieniu od zastrzeżenia, jest procesem tymczasowym. Zastrzeżona karta może być w dowolnym momencie odblokowana przez klienta w serwisie bankowości internetowej i aplikacji mobilnej)

  E. zmiana limitów – klient ma dostęp do trzech limitów na karcie z możliwością ich modyfikacji: Sklepy, Bankomaty, Internet

  F. Włączenie/wyłączenie paska magnetycznego -niektóre zagraniczne bankomaty pobierają dane karty z paska magnetycznego zamiast mikroprocesora (EMV), aby potwierdzić dyspozycję.


Powiadomienia PUSH to krótkie i bezpłatne komunikaty, które klient może otrzymywać na zaufane urządzenie mobilne.

Powiadomienia dzielą się na trzy grupy:

 • Alerty24 – informujemy o zmianach na rachunkach, kartach lub nieudanych logowaniach do usług bankowości internetowej lub mobilnej.
 • Powiadomienia BLIK – z prośbą o potwierdzenie transakcji w „zakupach bez kodu BLIK”.
 • Informacyjne – o przerwach w działaniu usług, zaplanowanych pracach konserwacyjnych oraz treści marketingowe, czyli powiadomienia, które klienci już otrzymywali w poprzednich wersjach aplikacji.


W szczegółach transakcji dodany został przycisk do generowania potwierdzenia pdf, a przy odbiorcach zdefiniowanych przycisk do wygenerowania „kodu QR rachunku odbiorcy”.

Wprowadzono kilka zmian, aby ułatwić klientom proces logowania do aplikacji mobilnej, m.in. krótki opis, wyjaśniający czym jest NIK i gdzie może go znaleźć.


Dodano również pole informacyjne z opisem standardowego PINu i PINu mobile oraz komunikaty, które wyświetlają się użytkownikowi po nieudanym logowaniu.


Ponadto użytkownicy iPhone (wersja 6s i wyżej) będą mogli korzystać z 3D Touch (obsługa ikony w zależności od siły nacisku).źródło: Bank Zachodni WBK

KanAutor |2017-06-05T13:42:07+02:005 czerwca 2017 13:42|Kategorie: Aplikacje, Inne, Internet mobilny, Newsy, Płatności|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.