Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Internet mobilny, Newsy, Raporty i prezentacje, Testy i opinie-Aquila – pierwszy lot testowy samolotu z darmowym internetem

Aquila – pierwszy lot testowy samolotu z darmowym internetem

Facebook poinformował o zakończonym sukcesem pierwszym locie testowym samolotu Aquila – bezzałogowej maszyny zasilanej energią słoneczną zaprojektowanej do długich przelotów na dużych wysokościach, której głównym zadaniem będzie dostarczanie dostępu do Internetu w słabo rozwiniętych rejonach świata.


Dostęp do Internetu może zmienić życie na lepsze oraz być źródłem informacji oraz bezcennych doświadczeń, jednak 1,6 miliarda ludzi na świecie żyje w regionach bez szerokopasmowych sieci komórkowych. Facebook pracuje nad nowymi technologiami, które pomogą sprostać temu wyzwaniu. Pierwszy lot testowy samolotu Aquila jest bardzo znaczącym krokiem w tym kierunku.


To pierwszy z serii „testów funkcjonalnych”, mających na celu sprawdzenie jak samolot zachowuje się w powietrzu. Pierwszy przelot odbył się na stosunkowo niewielkiej wysokości i trwał 96 minut – trzy razy dłużej niż wynosił minimalny czas przyjęty w założeniach przed lotem. Udało się zgromadzić cenne dane, które pomogą ulepszyć projekt.


Gdy Aquila w kolejnych lotach osiągnie swoją docelową wysokość przelotową i zacznie dostarczać Internet na ziemię, będzie potrzebować jedynie 5000 watów mocy – mniej więcej tyle, ile trzy suszarki do włosów czy nowoczesna mikrofalówka. W kolejnych lotach testowych maszyna poleci szybciej, wyżej i dłużej.


Docelowo ma operować na wysokości 60 000 – 90 000 stóp (18 – 27 kilometrów) dostarczając Internet ludziom mieszkającym na terenach, gdzie dostęp do tradycyjnej infrastruktury teleinformatycznej jest niemożliwy lub utrudniony.

źródło: Facebook

Kan

Aquila – darmowy internet od Facebooka z wysokości 90.000 stóp
Autor |2016-07-22T06:48:35+02:0022 lipca 2016 06:48|Kategorie: Gry, Inne, Internet, Internet mobilny, Newsy, Raporty i prezentacje, Testy i opinie|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.