Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Newsy, Operatorzy, Oprogramowanie, Płatności, Sprzęt-Bank Millennium – transakcje 3D Secure z odciskiem palca

Bank Millennium – transakcje 3D Secure z odciskiem palca

Bank Millennium udostępnił w aplikacji mobilnej możliwość potwierdzania odciskiem palca transakcji 3D Secure. To pierwsze takie rozwiązanie na rynku. W nowej wersji aplikacji pojawiły się też oczekiwane przez użytkowników powiadomienia push o transakcjach dokonanych na koncie oraz operacjach realizowanych kartami, a posiadacze Android Wear mogą już korzystać z aplikacji banku na swoich zegarkach.


3D Secure to usługa wykorzystywana w płatnościach kartami płatniczymi w internecie. Transakcje 3D Secure realizowane są z wykorzystaniem dodatkowego zabezpieczenia. Dotychczas transakcje 3D Secure akceptowane były za pomocą Haseł SMS lub w aplikacji kodem PIN, teraz możliwe jest ich potwierdzanie w aplikacji mobilnej za pomocą odcisku palca. Podczas płatności kartą np. w sklepie internetowym, Bank wysyła na urządzenie z aktywną aplikacją mobilną Banku Millennium wiadomość zawierającą prośbę o zatwierdzenie transakcji kodem PIN bądź zeskanowanie odcisku palca. Potwierdzenie transakcji odciskiem palca jest dostępne dla urządzeń wyposażonych w czytniki biometryczne.


Kolejną nowością udostępnioną przez bank w aplikacji mobilnej są powiadomienia push o transakcjach dokonanych na koncie oraz operacjach realizowanych kartami. Powiadomienia push to wiadomości wyświetlane na ekranie głównym urządzenia na którym jest zainstalowana aplikacja mobilna. Klienci w ustawieniach aplikacji mogą zdefiniować jakiego typu powiadomienia chcą otrzymywać. Mogą ustawić otrzymywanie powiadomień o przelewach przychodzących, przelewach wychodzących, operacjach kartowych, informacjach o nieudanych transakcjach czy przypomnień o zakończeniu lokaty.


Bank Millennium udostępnił też aplikację dla użytkowników Android Wear – najpopularniejszego systemu na smartwatche. Teraz mogą więc z niej korzystać klienci banku, posiadający zegarki typu Moto 360, Sony SmartWatch 3, Apple Watch oraz posiadaczy zegarków Samsung Gear 2 oraz Sony SmartWatch 2.

Aplikację mobilną Banku Millennium można pobrać bezpłatnie na urządzenia wyposażone we wszystkie najpopularniejsze systemy operacyjne: Android, iOS, Blackberry 10. Aplikację można pobrać wpisując w przeglądarce urządzenia adres www.bankmillennium.pl/mb bądź w sklepie z aplikacjami dedykowanymi dla urządzenia.

źródło: Bank Millennium

KanAutor |2016-05-13T12:22:37+02:0013 maja 2016 12:22|Kategorie: Aplikacje, Internet mobilny, Newsy, Operatorzy, Oprogramowanie, Płatności, Sprzęt|Tagi: , , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. zosia 19 maja 2016 w 22:08 - Odpowiedz

    fajnie, że coraz bardziej myślą o bezpieczeństwie, ale miło by było gdyby podstawy, czyli same konta były dobrej jakości. a z tym różnie bywa. natomiast można teraz pomóc bankom ogarnąć temat, biorąc udział w akcji:miliony-polakow.pl. ankieta i po sprawie! 🙂

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.