Jesteś tutaj:-, Internet, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Rozrywka, Sprzęt-Światowe opery i spektakle baletowe w streamingu na żywo

Światowe opery i spektakle baletowe w streamingu na żywo

Światowej klasy wykonania operowe, koncerty symfoniczne i spektakle baletowe w streamingu na żywo, dostępne na tabletach, telefonach i przez stronę internetową. To efekt współpracy IBM i petersburskiego teatru Maryjskiego – znanego z najlepszych wykonań klasycznych dzieł, jak na przykład Jezioro Łabędzie, Dziadek do Orzechów czy Śpiąca Królewna.

Od początku maja miłośnicy opery i baletu mają możliwość oglądania spektakli na żywo, dzięki rozwiązaniu IBM Softlayer. Dotychczas przedstawienia były dostępne w modelu VoD (wideo na żądanie) – na stronie Mariinsky.tv obejrzało je ponad ćwierć miliona użytkowników z całego świata.

Liczba wielbicieli klasycznych dzieł operowych stale rośnie, dlatego potrzebowaliśmy skalowalnego rozwiązania w chmurze, spełniającego wysokie standardy transmisji, których nasi widzowie oczekują” – powiedział Eugene Barbaszin, szef departamentu IT teatru. „Próbowaliśmy różnych rozwiązań, ale nasi użytkownicy mieli kłopoty z prędkością buforowania transmisji. Wybraliśmy rozwiązanie IBM, ponieważ zapewnia stabilną transmisję i łatwość użytkowania”.

Przed współpracą z IBM, Teatr Maryjski pracował na własnych rozwiązaniach chmurowych. Jednak wraz ze zwiększającą się liczbą internetowych widzów, zaczął poszukiwać produktu pomagającego utrzymać najwyższą jakość streamingu, zwłaszcza w momentach największego ruchu, co przekłada się na tysiące jednoczesnych wejść na stronę. Dzięki IBM Softlayer, poprawiła się jakość transmisji – na przykład wydłużone buforowanie, zakłócające odbiór spektakli, spadło o ponad 30%. Łatwiej również przełączać się pomiędzy koncertami podczas wydarzeń, kiedy transmitowany jest więcej niż jeden spektakl czy koncert.

Kalendarz zbliżających się transmisji na żywo oraz archiwum znajduje się na stronie http://mariinsky.tv/n/e

źródło: IBM

KanAutor |2015-05-12T10:11:33+02:0012 maja 2015 10:11|Kategorie: Inne, Internet, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Rozrywka, Sprzęt|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.