Jesteś tutaj:-, Inne, Internet mobilny, Newsy, Sprzęt, Targi i konferencje-CES 2015: OORT – polski start-up nagrodzony w Las Vegas

CES 2015: OORT – polski start-up nagrodzony w Las Vegas

OORT, polski start-up z sektora internetu rzeczy, zdobył w ramach Consumer Electronics Show 2015 nagrodę Envisioneering Innovation & Design Award oraz został finalistą Bluetooth Breakthrough Award, znajdując się wśród takich firm, jak Microsoft czy Procter & Gamble, dzięki technologii, która pozwala sterować otoczeniem za pomocą jednej aplikacji i zamieniać istniejące urządzenia w inteligentne.

Podczas CES 2015 OORT zaprezentował swój unikalny system Smart Home sterowany przez aplikację mobilną oraz platformę cloudową, składający się z inteligentnych urządzeń, sensorów oraz beaconów, ale też smart watchy i smart bandów. Jedną z wyjątkowych cech OORT jest to, że korzysta z dobrze znanego Bluetooth, ale w sposób, w jaki do tej pory tego nie robiono. Właśnie dzięki temu Bluetooth wybrał spośród 24 000 firm zrzeszonych w swojej organizacji właśnie OORT jako jednego z kilku (obok Microsoft czy Procter & Gamble) producentów, którzy dokonali przełomu w rozwoju tej technologii.


Obecnie użytkownicy, którzy chcą posiadać inteligentny dom czy mieszkanie, muszą wydać kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych. OORT dostarcza bezprzewodowy system którym można sterować z dowolnego smartfona czy tabletu za ułamek tej kwoty – tłumaczy Radek Tadajewski, CEO OORT. Nasze rozwiązanie jest uniwersalne i bardzo łatwe w użyciu– pozwala zarządzać całym domem lub biurem dzięki jednej aplikacji, sterując zdalnie światłem, urządzeniami elektronicznymi, a nawet lokalizując zaginione przedmioty.

Zaprezentowane rozwiązanie jest odpowiedzią na potrzeby użytkowników, ponieważ mogą oni zarządzać swoim domem dzięki smartfonom czy tabletom, które już posiadają, dzięki OORT SmartHub – sercu systemu, które koordynuje jego pracę i zwiększa zakres możliwości. W dodatku mogą oni dowolnie personalizować system, wybierając tylko te urządzenia, które są im potrzebne. Jeżeli zatem, ktoś chce, by na co dzień o poranku jego ulubiony ekspres przygotował za niego kawę, wystarczy mu inteligentne gniazdko – nie potrzebuje całego systemu. Co więcej, OORT oferuje własne urządzenia, integruje urządzenia innych producentów i współpracuje ze wszystkimi, które obsługują technologię Bluetooth smart.

Największym wyróżnikiem jest jednak to, że opracowana technologia pozwala zamieniać standardowe urządzenia w inteligentne, nadając im zupełnie nowe funkcje. Inżynierowie OORT zmodernizowali dziesiątki dostępnych na rynku urządzeń największych producentów, takich jak: ekspresy do kawy, gniazdka, wiatraki, rolety czy nawet bramy.

Obecne możliwości pozwalają nam zmienić niemal każde urządzenie w inteligentne, nadając mu nowe funkcje. Posługując się przykładem, możemy nabyć ekspres do kawy dowolnego producenta w sklepie i zainstalować w jego układzie nasz system, zyskując tym sposobem np. sterowanie dzięki aplikacji mobilnej. Nie potrzebujemy do tego nawet dodatkowej dokumentacji technicznej, dzięki czemu współpracujemy już z producentami urządzeń elektronicznych z wielu krajów, pozwalając im dołączyć do świata internetu rzeczy, dzięki relatywnie krótkiemu procesowi implementacji – mówi Tadajewski.

Obecnie OORT oferuje następujące inteligentne urządzenia:

SmartFinder
SmartFinder

SmartFinder – lokalizator, który pozwala z łatwością znaleźć zagubione przedmioty. Wystarczy doczepić go do kluczy czy portfela, by aplikacja w smartfonie wskazała ich położenie. Dodatkowo użytkownik może wyzwolić w urządzeniu sygnał dźwiękowy.

SmartSocket
SmartSocket

SmartSocket – gniazdko, które umożliwia zdalne włączanie lub wyłączanie podłączonych do niego urządzeń za pomocą aplikacji mobilnej. Pozwala na ustawianie schematów pracy oraz pomiar energii działających za jego pośrednictwem urządzeń.

SmartLED
SmartLED

SmartLED – energooszczędna, żarówka sterowana standardowym przyciskiem lub smartfonem, która może świecić na 16 milionów kolorów.

źródło: OORT

Kan

Autor |2015-01-13T10:41:03+01:0013 stycznia 2015 10:41|Kategorie: Gadżety, Inne, Internet mobilny, Newsy, Sprzęt, Targi i konferencje|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile