Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Internet mobilny, Newsy-Arguido: rzeczywistość rozszerzona na smartfonie

Arguido: rzeczywistość rozszerzona na smartfonie

Wystartowało Arguido – platforma mobilna, które daje użytkownikom smartfonów i tabletów narzędzie do budowania własnych rzeczywistości rozszerzonych. Rozwiązanie, jedyne w tej skali na rynku polskim, pozwala na tworzenie i aktualizacje w czasie rzeczywistym własnych tras do zwiedzania i udostępniania na Facebooku. W biznesie Arguido może być wykorzystane jako przewodnik turystyczny, miejski lokalizator punktów sprzedaży czy atrakcji podczas wydarzeń masowych.

Arguido - menu główne aplikacji
Arguido – menu główne aplikacji

Użytkownicy smartfonów i tabletów mogą już korzystać z Arguido, innowacyjnej platformy mobilnej działającej w technologii rozszerzonej rzeczywistości (Augmented Reality). Rozwiązanie, poprzez kamerę wbudowaną w urządzenie przenośne, pozwala połączyć obraz rzeczywisty z wirtualnym. W ten sposób można, np. oglądać Pałac Kultury i Nauki i jednocześnie uzyskać dodatkowe informacje na jego temat. Arguido umożliwia wybranie jednej z kilkudziesięciu tras opracowanych przez przewodników turystycznych lub tworzyć dowolne trasy w oparciu o własne preferencje, opisy i zdjęcia. Opracowaną samodzielnie, unikalną ścieżkę zwiedzania miasta lub określonego terenu, można aktualizować w czasie rzeczywistym, jak również udostępniać na Facebooku.

Arguido - pobieranie przewodnika
Arguido – pobieranie przewodnika

Arguido pozwala również precyzyjnie zlokalizować znajdujące się w pobliżu użytkownika obiekty, np. wprowadzone do systemu bankomaty, kina, muzea, punkty gastronomiczne czy handlowo-usługowe oraz podawać do nich dogodną trasę. Użytkownicy komercyjni mogą wykorzystać to narzędzie do unikalnych działań promocyjnych. Można w ten sposób kierować klientów do punktów sprzedaży, tworzyć przewodniki turystyczne, wspierać wydarzenia promocyjne, czy kreować mapy gier terenowych. Klienci biznesowi mogą skorzystać z dedykowanej wersji Arguido i uruchamiać rzeczywistości rozszerzone oznaczone logo danej marki.

Arguido - wybór trasy
Arguido – wybór trasy

Arguido to platforma do tworzenia rozszerzonych rzeczywistość przez użytkowników urządzeń przenośnych i firmy – mówi Maciej Długosz, prezes zarządu firmy AGM Reality, która opracowała aplikację. – System powstał z myślą o turystyce, ale jego możliwe zastosowanie wykraczają daleko poza tę branżę. Kolejnym krokiem rozwoju technologii Arguido to współpraca z tzw. beaconami, które mogą wyświetlać na ekranie smartfonów informacje o towarach znajdujących się na wystawach czy półkach sklepowych – dodaje Długosz.

Arguido jest dostępne na telefony oraz tablety działające pod kontrolą systemu Android. Wkrótce pojawi się także wersja przeznaczona dla posiadaczy iPhone’ów. Google Play. Firma planuje również wdrożenie kilku wersji językowych Arguido, w tym angielskiej, niemieckiej i francuskiej.

Arguido to platforma mobilna oferująca technologię Augmented Reality (rozszerzonej rzeczywistości) masowemu odbiorcy i biznesowi. Stanowi innowacyjne narzędzie do promocji dowolnej działalności biznesowej wśród użytkowników smartfonów i tabletów. Aplikacja została opracowana przez AGM Reality, którą tworzą specjaliści dysponujący doświadczeniem w takich dziedzinach, jak informatyka, technologie mobilne, prawo, finanse i rachunkowość. System powstał dzięki dofinansowaniu z unijnego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 8.1.

Arguido - zwiedzanie w trybie rozszerzone rzeczywistości
Arguido – zwiedzanie w trybie rozszerzone rzeczywistości

ARGUIDO W PIGUŁCE:

 • technologia rzeczywistości rozszerzonej (Augmented Reality) dla każdego
 • pozwala budować własne rozszerzone rzeczywistości
 • umożliwia oznaczanie w przestrzeni różnorodnych obiektów, np. kin, restauracji, ale także bankomatów
 • pozwala na tworzenie własnych tras turystycznych
 • wprowadzanie i aktualizacja treści w czasie rzeczywistym
 • dzielenie się trasami poprzez Facebook

INFOGRAFIKA:

  1. Radar: wskazuje punkty na trasie (kolor zielony – kolejny punkt, biały – wszystkie pozostałe).

  2. Wskaźnik GPS: kolor zielony – bardzo dobra jakość sygnału, żółty – średnia, czerwony – słaba.

  3. Wskaźnik kompasu: kod kolorów – jak przy wskaźniku GPS.

  4. Marker obiektu: rośnie na ekranie, kiedy zbliżamy się do obiektu; może pojawić się kilka markerów do wyboru, jeśli obiekty są blisko siebie.

  5. Zamknięcie markera obiektu.

  7. Przewijanie: do kolejnego punktu na trasie.

  8. Podgląd: pokazuje drogę na mapie Google do następnego punktu na trasie.

  9. Przewijanie: do poprzedniego punktu na trasie.

  10. Wskaźnik kierunku: zielony kursor, który prowadzi do wybranego punktu na trasie.

  11. Po kliknięciu w profilu Facebook użytkownika automatycznie wyświetli się informacja, z jakiej trasy Arguido korzysta i przy jakim punkcie znajduje się w danej chwili.

  12. Rzeczywisty obraz odbierany z kamery wbudowanej w urządzenie.

źródło: AGM Reality

KanAutor |2014-08-26T11:28:27+02:0026 sierpnia 2014 11:28|Kategorie: Android, Inne, Internet, Internet mobilny, Newsy|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.