Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt, Targi i konferencje, Telefony-Prestigio na MWC 2014: smartfony NFC i rozwiązania Health Care

Prestigio na MWC 2014: smartfony NFC i rozwiązania Health Care

Marka Prestigio, specjalizująca się w łączeniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz eleganckiego design’u, pokazała na targach w Barcelonie swoje najnowsze koncepcje w segmencie tabletów, smartfonów, urządzeń All-in-one oraz akcesoria NFC i rozwiązania Health Care.


MWC 2014 to debiut Prestigio jako wystawcy. Marka prezentuje najnowsze rozwiązania technologiczne w zakresie urządzeń mobilnych oraz innowacyjnych systemów służących kompleksowej ochronie zdrowia dla całej rodziny i interaktywnych ekranów typu MultiBoards, które integrują funkcjonalność platformy Intel ze środowiskiem Windows.

Rodzinny kompas zdrowia

Bezprzewodową komunikacją bazującą na technologii Bluetooth pomiędzy inteligentnymi urządzeniami do pomiarów parametrów zdrowia, takimi jak wagi, krokomierz i ciśnieniomierz, a smartfonami i tabletami, zawiaduje autorska aplikacja Prestigio, będąca swoistym kompasem zdrowia całej rodziny. Oprogramowanie jest łatwe w obsłudze, a informacje prezentowane na wyświetlaczu czytelne i przejrzyste pod względem graficznym. Oprócz codziennych pomiarów, aplikacja oferuje szereg zaawansowanych ustawień, np. w oparciu o założone cele treningowe czy te związane z dietą. Intuicyjny proces rejestracji użytkownika sprawia, że zarówno najmłodsi, jak i najstarsi członkowie rodziny będą potrafili samodzielnie korzystać z rozwiązania Prestigio Health Care. Projektanci oprogramowania umożliwili także dzielenie się ze znajomymi swoimi sukcesami i rekordami za pomocą poczty elektronicznej oraz mediów społecznościowych. Użytkownik może również ustawić powiadomienie, którego celem jest zmotywowanie się do osiągnięcia wyznaczonego celu.

Smartfony Prestigio na MWC 2014


Komunikacja NFC

Bezprzewodowa łączność krótkiego zasięgu umożliwia przesyłanie plików między urządzeniami, a także odtwarzanie muzyki na głośnikach lub słuchawkach działających w standardzie NFC. To przyszłościowe rozwiązanie pozwala także na drukowanie dokumentów wprost ze smartfona oraz dokonywanie płatności zbliżeniowych we współpracy z dedykowanymi terminalami płatniczymi. Wystarczy dotknięcie, aby sparować ze sobą urządzenia i cieszyć się bezprzewodową komunikacją. Prestigio wyposaża swoje najnowsze smartfony w moduły NFC, a nowe linie akcesoriów, takich jak słuchawki i głośniki oferują bezstratny przesył muzyki za pośrednictwem tej przyszłościowej technologii.

źródło: Prestigio

KanAutor |2014-02-27T10:24:18+02:0027 lutego 2014 10:24|Kategorie: Internet mobilny, Newsy, Sprzęt, Targi i konferencje, Telefony|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.