Jesteś tutaj:-, Internet, Internet mobilny, Newsy, Rozrywka-Buduj z klocków LEGO w przeglądarce! (wideo)

Buduj z klocków LEGO w przeglądarce! (wideo)

Dzieciństwo wielu z nas kojarzy się z klockami LEGO – zabawa nimi nie tylko bardzo wciągała ale również rozwijała. Google postanowiło udowodnić, że każdy ma w sobie coś z dziecka i umożliwiło budowanie z LEGO w przeglądarce Chrome.


Ten niecodzienny pomysł Google sięga roku 2012, kiedy to amerykański gigant zaprezentował eksperyment o nazwie „Buduj z Chrome” – wirtualne narzędzie do budowania z klocków w przeglądarce. Początkowo projekt dostępny był jedynie w Australii, a dzięki temu że się sprawdził, został teraz udostępniony dla wszystkich.

Co istotne, dzięki wykorzystaniu technologii graficznej WebGL, wirtualne klocki LEGO możemy układać nie tylko na ekranie komputera, ale również smartfona czy tabletu z Androidem – za pomocą dotyku. Jeśli chcemy się pochwalić tym co zbudowaliśmy, swoje projekty możemy udostępniać w Google+. Google stworzyło także specjalną mapę świata, na której umieszczane są wszystkie prace i dzięki której możemy podejrzeć, co takiego zbudowali inni.

Do budowania zapraszamy tutaj: http://www.buildwithchrome.com/

Źródło: The Verge

SewixAutor |2014-01-30T22:24:24+02:0030 stycznia 2014 22:24|Kategorie: Inne, Internet, Internet mobilny, Newsy, Rozrywka|Tagi: , , |4 komentarze

4 komentarze

 1. Mar 31 stycznia 2014 w 07:56 - Odpowiedz

  Ciekawe 🙂 Pobawiłem się trochę. Fajna sprawa.

 2. metheor 31 stycznia 2014 w 09:50 - Odpowiedz

  Wow. W końcu wszystkie sestawy dla mnie 🙂

 3. Bita-po 31 stycznia 2014 w 18:51 - Odpowiedz

  To chyba jednak nie to samo… namacalność tych realnych – bezcenna 🙂 ale pomysł fajny, szczególnie z tym oglądaniem innych budowli 🙂

 4. ja 4 lutego 2014 w 20:15 - Odpowiedz

  Zapach plastiku – bezcenny 🙂

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.