Jesteś tutaj:-, Operatorzy, Raporty i prezentacje, Rynek, T-Mobile, Wydarzenia-T-Mobile nie tylko kupuje ale i wytwarza zieloną energię

T-Mobile nie tylko kupuje ale i wytwarza zieloną energię

Nie jest tajemnicą że ekologia czy odpowiedzialność za środowisko są bliskie całej Grupie Deutsche Telekom i T-Mobile. Już teraz operator korzysta z zielonej energii co potwierdzają odpowiednie certyfikaty, natomiast od przyszłego roku jedynym dostawcą zostanie firma Respect Energy, która produkuje tylko i wyłącznie zieloną energię. T-Mobile nie ogranicza się jedynie do zakupów i sam również tworzymy zieloną energię, a to dzięki fotowoltaice.

„Panele fotowoltaiczne na dobre rozgościły się w naszym otoczeniu i nikogo już nie dziwi widok paneli na dachach budynków, małych paneli przy skrzyżowaniach regulowanych światłami czy dużych elektrowni. T-Mobile również korzysta z tego rozwiązania i produkuje własną zieloną energię.”

Pierwsza tego typu instalacja została uruchomiona w 2018 roku na Schronisku PTTK na Hali Ornak. Staja bazowa, której zadaniem jest zapewnienie turystom kontaktu i zwiększenie ich bezpieczeństwa w czasie górskich wycieczek poza tradycyjnym źródłem energii podłączona jest do paneli fotowoltaicznych umieszczonych na dachu budynku. Kolejną uruchomiliśmy w Dolinie Pięciu Stawów Polskich w 2020 roku.

„Tym razem chcemy Wam pokazać trochę inne rozwiązanie. Panele fotowoltaiczne zostały zamontowane bezpośrednio na wolnostojącej wieży stacji bazowej. Ich ilość uzależniona jest nośności stacji bazowej, ale zamontowanie kilku paneli nie wpływa na konstrukcję samej wieży natomiast przynosi ewidentne korzyści dla środowiska i dla klientów. Te pierwsze są oczywiste, te drugie wynikają z częściowego uniezależnienia się stacji od tradycyjnego źródła energii – w przypadku awarii stacja jest w stanie pracować dłużej dzięki energii pochodzącej z paneli, a magazynowanej w zainstalowanych bateriach.”

 

20210610 120736Autor |2021-06-18T15:41:10+02:0018 czerwca 2021 16:00|Kategorie: Newsy, Operatorzy, Raporty i prezentacje, Rynek, T-Mobile, Wydarzenia|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.