Jesteś tutaj:-, Newsy, Operatorzy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, T-Mobile, Tablety-T-Mobile przekazuje tablety do terapii śmiechem online Fundacji „Dr Clown”

T-Mobile przekazuje tablety do terapii śmiechem online Fundacji „Dr Clown”

T-Mobile łączy się w pomocy. Firma przekazała ponad 50 tabletów na rzecz Fundacji „Dr Clown”. Trafią one do blisko 40 szpitali i ośrodków rehabilitacyjnych w całej Polsce i posłużą Fundacji do prowadzenia swoich dotychczasowych działań w formie zdalnej.

Choć z czołówek gazet i serwisów informacyjnych od wielu miesięcy nie schodzi temat koronawirusa to na pomoc i wsparcie czeka także wielu innych chorych. Szczególnie najmłodsi pacjenci mogą czuć się niezwykle samotni w sytuacji dłuższego pobytu w szpitalu. Właśnie dlatego T‑Mobile rozpoczął współpracę z Fundacją „Dr Clown”. Firma przekazała ponad 50 nowoczesnych tabletów, które trafiły już m.in. na oddziały pediatryczne, onkologiczne, chirurgiczne, rehabilitacyjne i nefrologiczne, łącznie do blisko 40 placówek w całych kraju. Sprzęty posłużą do obsługi „Śmiechofonu”, poprzez który dzieci w szpitalach będą mogły się szybko i wygodnie połączyć z Doktorami Clownami na wirtualną wizytę pełną uśmiechu. Na tabletach znajdują się także materiały edukacyjne m.in. cykl filmowy „Wirtualny Instytut Dobrej Zabawy”, które mają umilić dzieciom czas spędzony w szpitalu.

 

Pandemia to od kilku miesięcy temat numer jeden jeżeli chodzi o służbę zdrowia, jednak wiemy, że w szpitalach nadal przebywają dzieci, które chorują i które potrzebują wsparcia. Najmłodsi pacjenci, którzy przebywają teraz na oddziałach pediatrycznych szczególnie odczuwają psychiczne skutki konieczności izolacji czy brak możliwości odwiedzin osób spoza najbliższej rodziny. Naszej firmie zależy na tym, żeby nasze usługi w tych trudnych czasach dawały możliwość bycia blisko i finalnie poprawiały nasz nastrój, zbliżając z innymi, bliskimi nam ludźmi. Cieszę się, że przekazując sprzęt Fundacji „Dr Clown”, możemy wywołać uśmiech na twarzach wielu dzieci w całej Polsce – mówi Małgorzata Rybak-Dowżyk, Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej T-Mobile.

 

Przywracają uśmiechy

Fundacja „Dr Clown” wykorzystuje dobroczynne właściwości uśmiechu, by wspierać procesy leczenia, a także zapewnić bliskość osobom chorym i znajdującym się w sytuacjach kryzysowych. Wolontariusze, Doktorzy Clowni przebrani w kolorowe stroje, podczas wesołych animacji starają się odwrócić uwagę chorych od szpitalnej rzeczywistości.

 

Chociaż pandemia oddzieliła nas od pacjentów drzwiami, obostrzeniami i izolacją, to nie mogła nas powstrzymać przed dzieleniem się z pacjentami uśmiechem. Uruchomiliśmy Śmiechofon, czyli spotkania online z Doktorami Clownami, na które zapraszamy zarówno dzieci, które odbywają leczenie w szpitalach, jak i te przebywające na kwarantannie w domu. Ponadto w wybranych miastach wolontariusze pojawiają się pod szpitalnym oknami, by pomachać i pozdrowić pacjentów. – mówi Agata Bednarek, Prezes Zarządu Fundacji „Dr Clown”.

 

Co roku wolontariusze Fundacji „Dr Clown” docierali w ten sposób do blisko 60 000 chorych dzieci, dorosłych i seniorów z całej Polski. Z powodu COVID-19 wizyty wolontariuszy w szpitalach i placówkach specjalnych zostały wstrzymane do odwołania.

Autor |2020-11-27T11:44:01+01:0027 listopada 2020 11:44|Kategorie: Android, Newsy, Operatorzy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, T-Mobile, Tablety|Tagi: , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Kamil 29 listopada 2020 w 21:29 - Odpowiedz

    I to jest dobry, pozytywny news. Jak najwięcej takich 🙂 Swoją drogą mam wrażenie, że ostatnio w branży pojawia sie o wiele mniej takich akcji. no ale wiadomo, kryzys dotknął każdego/

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.