Jesteś tutaj:-, Newsy, Operatorzy, Prawo, Rynek, T-Mobile-T-Mobile o odmowie uchylenia rezerwacji 1800 MHz – niezasadna

T-Mobile o odmowie uchylenia rezerwacji 1800 MHz – niezasadna

T-Mobile Polska – Decyzja o odmowie uchylenia rezerwacji 1800 MHz, o której informowaliśmy w artykule: UKE odmówił uchylenia rezerwacji pasma 1800 MHz dla Aero2 – niezasadna.

Poniżej stanowisko T-Mobile Polska


T-Mobile Polska stoi na stanowisku, że konieczność unieważnienia przetargu na częstotliwości 1800 MHz wynika jednoznacznie z ostatecznego wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego z 8 maja 2014. Prezes UKE wydał już nawet decyzję stwierdzającą nieważność tego przetargu. Wczorajsza decyzja o odmowie uchylenia rezerwacji na częstotliwości 1800 MHz dla Aero2, który posiadł je w wyniku przejęcia majątku spółek CenterNet oraz Mobyland, jest zatem całkowicie niezasadna. Uniemożliwia ona wyciągnięcie wszystkich wymaganych przez prawo konsekwencji nieważności przeprowadzonego w 2007 r. przetargu.

Skoro przetarg ten został przeprowadzony z rażącym naruszeniem prawa i interesów uczestników, jest oczywistym, że wydane w jego wyniku decyzje rezerwacyjne powinny zostać w całości uchylone.

Dlatego zamierzamy zwrócić się do Prezesa UKE o ponowne rozpatrzenie sprawy, ponieważ tylko unieważnienie przetargu połączone z uchyleniem decyzji rezerwacyjnych pozwoli na wykonanie wyroku NSA w całości oraz doprowadzenie sprawy rezerwacji częstotliwości 1800 MHz do stanu zgodnego z prawem.

T T-Mobile Polska

KanAutor |2017-11-29T17:05:38+02:0029 listopada 2017 17:05|Kategorie: Internet mobilny, Newsy, Operatorzy, Prawo, Rynek, T-Mobile|Tagi: , , , , |6 komentarzy

6 komentarzy

 1. Wiedzacy 29 listopada 2017 w 18:04 - Odpowiedz

  Niezasadne to jest upieranie się T-Mobile przy unieważnieniu przetargu w sytuacji, gdy ich oferta nie była w stanie zmienić jego wyniku. Trzeba mieć trochę honoru a nie domagać się przestrzegania prawa co do litery!

  • Tomi 30 listopada 2017 w 11:21 - Odpowiedz

   Genialne! Nie przestrzegajmy prawa, tylko kierujmy się honorem.
   Hahaha!

  • gosc 30 listopada 2017 w 16:46 - Odpowiedz

   Trzeba mieć trochę rozumu żeby nie pisać podobnych bredni klakierze plusa. Co ma jedno do drugiego? Nie oferty a to jak (z naruszeniem prawa) został przeprowadzony przetarg jest przedmiotem sporu. „Honorowo” to się zachował jakiś Netnet zębatego cwaniaka powołany na kolanie żeby licytować za 2mld. zł częstotliwości, to ci nie przeszkadza?

 2. Lika 29 listopada 2017 w 19:38 - Odpowiedz

  [quote]
  Skoro przetarg ten został przeprowadzony z rażącym naruszeniem prawa i interesów uczestników, jest oczywistym [/quote] i tutaj chyba rację ma T-Mobile. Tak jakoś w Polsce zawsze jest, że prawo sobie, a osoby odpowiedzialne też sobie

 3. Raf 30 listopada 2017 w 09:54 - Odpowiedz

  Czyli przestrzeganie prawa jest niehonorowe w Polsce.

  • Wiedzacy 30 listopada 2017 w 18:28 - Odpowiedz

   Czym innym jest przestrzeganie prawa rozumiane jako przestrzeganie porządku, a czym innym nękanie kogoś kruczkami prawnymi. Ludzie, którzy mają „życzliwych” sąsiadów doskonale zdają sobie sprawę o czym mówię. W przypadku T-Mobile i tego nieszczęsnego przetargu na 1800MHz mamy do czynienia z tym drugim przypadkiem, gdyż nawet gdyby uwzględniono ich ofertę to i tak nie zmieniłby się wynik przetargu.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.