Jesteś tutaj:-, Operatorzy, T-Mobile, Taryfy komórkowe-T-Mobile: HD Voice+ poprawi jakość połączeń i komfort rozmowy

T-Mobile: HD Voice+ poprawi jakość połączeń i komfort rozmowy

Usługi głosowe w cyfrowych sieciach mobilnych dostępne są w Polsce już od grubo ponad 20 lat. W tym czasie wdrożono zaledwie kilka nowych technologii poprawiających jakość głosu w rozmowie telefonicznej. Jedną z ważniejszych było wprowadzenie kilka lat temu technologii HD Voice, która pozwoliła na ogromną poprawę jakości połączeń i komfortu rozmowy. W samym HD Voice występowało kilka generacji kodeków, które oferowały minimalne różnice w jakości połączenia głosowego. Kolejnym dużym krokiem było udostępnienie klientom w 2016 roku technologii VoWiFi i VoLTE, dzięki którym zyskali możliwość nawiązywania połączenia za pośrednictwem WiFi bez konieczności używania dodatkowych aplikacji oraz w sieci LTE. Spowodowało to wzrost komfortu użytkowników, ale było bez wpływu na jakość połączenia.


Na jakości właśnie skupiona jest nowa technologia, której polski debiut będzie miał miejsce w najbliższy piątek wraz ze startem sprzedaży nowego modelu iPhone’a, czyli 29 września br. Użytkownicy tego modelu telefonu będą pierwszymi w Polsce, którzy będą mogli korzystać z zupełnie nowych kodeków dźwięku HD Voice+.


Czym jest HD Voice+?

To kodeki najnowszej generacji, funkcjonujące również pod nazwą EVS (Enhanced Voice Services), odpowiadające za jakość połączenia głosowego w sieciach komórkowych. Dzięki szerszemu pasmu dźwięk jest pełniejszy i oferuje jakość porównywalną z płytą CD. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu szeregu mechanizmów takich jak dostosowanie do rodzaju dźwięku źródłowego, wykrywanie aktywności głosu lub dźwięku, czy generowanie komfortowego szumu tła.

Kto może korzystać HD Voice+?

Aby połączenie głosowe mogło zostać zainicjowane z wykorzystaniem najnowszych kodeków oba telefony muszą mieć włączoną możliwość ich obsługi oraz połączyć się z wykorzystaniem technologii VoLTE w sieci T‑Mobile lub VoWiFi. HD Voice+ nie wymaga dodatkowej aktywacji i jest oferowane bezpłatnie.

źródło: T-Mobile

KanAutor |2017-09-29T11:02:09+01:0029 września 2017 11:02|Kategorie: Newsy, Operatorzy, T-Mobile, Taryfy komórkowe|Tagi: , , |3 komentarze

3 komentarze

 1. gosc 30 września 2017 w 12:49 - Odpowiedz

  pic na wodę fotomontaż, niby dziś ma być HD Voice, wyciągnąć wystarczy jakąś prehistoryczną nokię ze strychu i jakość lepsza niż na nowych smartfonach, taka prawda

 2. Rita 1 października 2017 w 02:47 - Odpowiedz

  Ale jaki odzew w mediach. Zawsze to będzie się dobrze sprzedawać w reklamach 😉 Najlepsza sieć

 3. gosc 1 października 2017 w 10:27 - Odpowiedz

  Chwalą się tym że pasmo przenoszenia dźwięku przesunęło się bardziej na wyższe tony.
  Niech T-oszuści lepiej zajmą sie obsługą klienta, durnymi regulaminami i ograniczeniami dla prepaidów bo im poucieka jeszcze więcej klientów. Może w 2018 spadną poniżej 10mln. tego im życzę zachłannym cwaniakom z Deutsche Telekom.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.