W grudniu ubiegłego roku T-Mobile Polska zapowiadał wdrożenie jeszcze w 2016 roku carrier aggregation, czyli agregacji pasma dla uzyskania wyższych prędkości przesyłania danych w sieci T-Mobile. Pierwszy krok właśnie zrobiono. Nie jest to jeszcze usługa powszechna, ale dostępna komercyjnie i może skorzystać z niej każdy, kto jest w sieci T-Mobile, ma odpowiedni modem lub telefon i znajdzie się w warszawskiej siedzibie Operatora lub w jej pobliżu. W pierwszym wariancie połączono ze sobą pasma z zakresu 1800 MHz i 2600 MHz co pozwala na wysyłanie danych z szybkością do 220 Mbps.

W wariancie dodatkowy, dostępnym tylko w części siedziby T-Mobile połączono trzy pasma, dodając jeszcze 800 MHz i uzyskując maksymalna możliwą technologicznie prędkość na poziomie ponad 250 Mbps.

Technologia dostępna jest komercyjnie, ale wdrażanie jej na kolejnych stacjach uzależnione będzie w dużej mierze od dostępności odpowiednich telefonów i modemów, a te będą się pojawiać w ofercie w kolejnych miesiącach.

Jako dobra zapowiedź tego, co już niedługo będzie mogło być standardem kilka screenów z telefonu Konrada Mroza z T-Mobile Polska.
źródło: T-Mobile Polska
Kan
Już w abonamencie od 700 zł Only SIM + VAT + prenumeraty i granie na szczanie + 10 zł za sprawdzenie godziny w telefonie. Sieć największych możliwości orżnięcia klienta. Sawicki ostatnio odbierał głuchy telefon, niech ktoś sprawdzi czy nie dostał nim przypadkiem w łeb.
ALeś pojechał te-ścierwo 😀
Każdy obecnie modem LTE obsługuje przynajmniej do 150Mbit/s, gdzie to jest i tak bardzo duża szybkość, więc zdanie, iż „wdrażanie jej na kolejnych stacjach uzależnione będzie w dużej mierze od dostępności odpowiednich telefonów i modemów” jest tak głupim stwierdzeniem ze strony tmobile, że tylko tdebile mogli tak powiedzieć, że szok.
agregacja to co innego niz maksymalna predkosc wiec nie pisz glupot, ktora i tak jest wyzsza niz te 150mbps. doucz sie zanim napiszesz
Taka ciekawostka, bo na prowincję taka szybkość trafi za 20 lat, albo wcale
Niech mi to ktoś wytłumaczy komu taka szybkość mobilna potrzebna. Może lepiej by zadbali, aby wszędzie był zasięg. Jadąc pociągiem ciągle trafiamy na dziury, gdzie nie można pogadać, a nie tylko poserfować po necie.