Jesteś tutaj:-, Newsy, Operatorzy, T-Mobile-T-Mobile – 14. Świąteczna Aukcja Charytatywna (wideo)

T-Mobile – 14. Świąteczna Aukcja Charytatywna (wideo)

T-Mobile rozpoczyna swoje coroczne święto pomagania. Już 14. raz w historii firmy pracownicy organizują licytację świątecznych prezentów w ramach corocznej Aukcji Charytatywnej. Świętujemy tradycję pomagania i Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

To już w T-Mobile grudniowa tradycja. Po raz 14. pracownicy firmy w ramach programu wolontariackiego organizują Świąteczną Aukcję Charytatywną, podczas której wylicytowane zostaną własnoręcznie przygotowane przez nich prezenty. W tym czasie, 5 grudnia, przypada także ustanowiony 30 lat temu Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Pracownicy T-Mobile świętują ten wielki dzień pomocy – osobiście i przez kilka miesięcy w roku.


Tworzymy, Licytujemy, Pomagamy! Czyli Wolontariat w T-Mobile w 3 krokach.

„Radość Pomagania” to projekt wolontariatu pracowniczego w T-Mobile. Składa się on z 3 kroków. W pierwszym z nich, w trakcie rodzinnych warsztatów, pracownicy tworzą małe arcydzieła, które trafią na aukcję charytatywną. Następnie w wielkich emocjach wszyscy licytują wystawione prezenty, starając się uzyskać jak największe kwoty. Na koniec firma T-Mobile podwaja wylicytowaną przez pracowników sumę pieniędzy i przeznacza na granty programu wolontariatu. Dalej to już Radość Pomagania.

Każdy z pracowników T-Mobile może uzyskać grant na autorski projekt lub zostać wolontariuszem. Poprzez udział w programie, uczestnicy pokazują swoje wielkie serce do pomagania oraz rozwijają swoje kompetencje.

Angażując się w wolontariat pracowniczy, rozwijający kompetencje, każdy zyskuje podwójnie. Jest to nie tylko możliwość pomocy społecznościom lokalnym, ale również znakomita okazja, by nauczyć się czegoś nowego poza środowiskiem pracy i wzmocnić swoje kompetencje. To doświadczenie, to szansa na rozwój osobisty, dodanie sobie pewności siebie, a także większa gotowość pracowników do działania” – mówi Danuta Wójcik, ekspert z Pionu Polityki Personalnej w T-Mobile.

Z roku na rok wylicytowane przez pracowników kwoty są coraz wyższe, dzięki czemu powiększa się także grono pracowników zaangażowanych w wolontariat! To pokazuje, że w T-Mobile rośnie pasja do pomagania. W poprzedniej edycji programu, dzięki uzyskanej kwocie, 15 zespołów wolontariuszy T-Mobile zrealizowało autorskie projekty społeczne, a pomoc trafiła do ponad 2700 potrzebujących osób. W sumie z 13 przeprowadzonych aukcji świątecznych firma T-Mobile przekazała kwotę 1.243.579 złotych na cele charytatywne.

Radość Pomagania w T-Mobile – serce i kompetencje.

Wolontariat to coś więcej niż dawanie, dobre serce i okazywanie empatii. To także inwestycja w rozwój osobisty. Wolontariusze T-Mobile pracują w zespołach projektowych rozwijając konkretne kompetencje, takie jak zarządzanie projektem, działanie w zespole, elastyczność działania oraz wytrwałość i dążenie do rezultatów. Ponadto, liderzy zespołów i wolontariusze biorą udział w badaniu satysfakcji oraz w wywiadach kompetencyjnych, w których oceniają nabyte przez siebie umiejętności. Wolontariat z sercem – tak! Ale kompetencje i rozwój również.

źródło: T-Mobile

KanAutor |2015-12-04T15:01:10+02:004 grudnia 2015 15:01|Kategorie: Internet, Newsy, Operatorzy, T-Mobile|Tagi: , , , |4 komentarze

4 komentarze

 1. Pys 7 grudnia 2015 w 10:10 - Odpowiedz

  T-Mobile jest chyba najbardziej angażującym sie w takie rzeczy operatorem, to się ceni!

 2. java 7 grudnia 2015 w 16:46 - Odpowiedz

  Fajnie, że tak duże firmy biorą udział w takich akcjach. Mogą bardzo pomóc potrzebującym, niech inny operatorzy biorą przykład z T-mobile ^^

 3. Rafal J 8 grudnia 2015 w 14:52 - Odpowiedz

  Szacunek za to. Każda duża marka powinna angażować się w pomoc, kto jak nie oni?

 4. Harak 10 grudnia 2015 w 11:56 - Odpowiedz

  Uśmiech na twarzy dziecka to najwspanialsza rzecz na świecie :).
  T-Mobile wie jak taki uśmiech wywołać, bardzo fajnie z ich strony za wspomaganie takich akcji, jeśli można zmienić świat na lepsze, powinno się tak czynić :))

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.