Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, LTE, Newsy, Rynek, T-Mobile-Rakowski: po modernizacji sieci Networks! ruszy oferta LTE

Rakowski: po modernizacji sieci Networks! ruszy oferta LTE

Modernizacja sieci Networks! zostanie zakończona w połowie bieżącego roku, następnie T-Mobile wprowadzi do oferty technologię LTE, poinformował agencję ISBnews prezes T-Mobile Polska Miroslav Rakowski.

Modernizacja sieci zakończy się w czerwcu – lipcu, po zamknięciu tego etapu zaoferujemy LTE. Na koniec 2014 chcemy mieć 99% pokrycia kraju szybkim internetem.” – powiedział ISBnews Rakowski.

T-Mobile liczy, że usługa LTE będzie jednym z atutów nawiązanej właśnie współpracy z PKP Intercity w kwestii oferowania internetu Wi-Fi na pokładach pociągów państwowej spółki.

Warto przypomnieć, że dwaj najwięksi operatorzy w kraju współpracują przy budowie sieci współdzielonej, by poprawić swój zasięg i jakość usług. W ramach spółki NetWorkS, należącej PTK Centertel (operator sieci Orange) i T-Mobile Polska do połowy 2014 r. powstać ma 10 tys. stacji bazowych. PTK Centertel, operator sieci Orange oraz Polska Telefonia Cyfrowa, operator sieci T-Mobile podpisały w lipcu 2011r. umowę o współwykorzystywaniu swoich radiowych sieci dostępowych. Zarządzaniem, planowaniem, obsługą, rozwojem i utrzymaniem sieci zajmuje się spółka NetWorkS!, w której obaj operatorzy mają po 50% udziałów. Dzięki temu dzielą się kosztami po połowie.

Orange uruchomił usługi LTE pod koniec ub.r., w tej chwili w jej zasięgu znajduje się już 16 proc. populacji kraju, a liczba stacji obsługujących tę technologię dochodzi do 900. Ponadto już niedługo z LTE będą mogli korzystać nie tylko klienci mobilnego dostępu do internetu, ale także posiadacze smartfonów. Natomiast T-Mobile zapowiadał, że chce ruszyć z ofertą dopiero, gdy będzie mógł zaoferować technologię od razu odpowiednio dużej liczbie klientów i w odpowiedniej jakości.

źródło: ISBnews

KanAutor |2014-01-23T14:17:32+02:0023 stycznia 2014 14:17|Kategorie: Internet, Internet mobilny, LTE, Newsy, Rynek, T-Mobile|Tagi: , , , , |9 komentarzy

9 komentarzy

 1. Kombajn 23 stycznia 2014 w 13:45 - Odpowiedz

  I tu się zgodzę ruszenie z LTE, jak sieć będzie przygotowana na wszelakie obciążenia, a nie odpalanie LTE w poszczególnych miastach…

  • czytelnik 23 stycznia 2014 w 13:47 - Odpowiedz

   Pozdrawiam agencję marketingową.

 2. wolski 23 stycznia 2014 w 13:55 - Odpowiedz

  Tmobile to najgorszai najdrozsza siec. Jak dla mnie mogą LTE stawiać za 10 lat. Do tego czasu zapchane 3g z Orange wspolnie juz w ogole nie bedzie dzialac.

 3. metheor 23 stycznia 2014 w 13:57 - Odpowiedz

  Sorry – Taki mamy klimat że pociągi nie jadą…ale za to mają WI-FI 🙂

 4. BlasterM 23 stycznia 2014 w 16:19 - Odpowiedz

  Trochę dziwna polityka. Co stoi na przeszkodzie aby równolegle przeprowadzać zaplanowane modernizacje i w tych samych lokalizacjach uruchamiać LTE?

  • Bita-po 23 stycznia 2014 w 18:54 - Odpowiedz

   Masz rację, że marketingowo to dziwny ruch, ale z drugiej strony, jak ruszą z ofertą, to będą znali ofertę konkurencji, może na tej bazie będą chcieli zaatakować… mając przy tym już spory zasięg do zaoferowania.

 5. Krzysztof 23 stycznia 2014 w 17:10 - Odpowiedz

  ten cały networks to jak działa, zasieg HSDPA mam z otange z t mobile 2g, jesli kupię internet w t mobile to bede mogl kozystac z zasiegu orange tak?

 6. Fankom 23 stycznia 2014 w 18:19 - Odpowiedz

  Czekam na dobre tanie paczki netu na karte….bo tylko na tym polu magą mnie skusic,ale nie nastawiam sie na zbyt wiele.

 7. Bita-po 23 stycznia 2014 w 18:57 - Odpowiedz

  Jak dla mnie T-mobile to jedyna sieć w której nigdy nie korzystałem z internetu, a jedynie mój kolega miał w lokalizacji w której się obecnie znajduję i skutecznie odwiódł mnie od pomysły testowania. Może jak ruszą z LTE to się w końcu skuszę.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.