Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek, T-Mobile, Top7-Modernizacja sieci Networks! T-Mobile w 2013 roku: podsumowanie

Modernizacja sieci Networks! T-Mobile w 2013 roku: podsumowanie

5500 zmodernizowanych stacji bazowych w 2013 roku

UMTS 900 na 57% powierzchni kraju

Wzrost liczby przesyłanych danych o 60%

W 2013 roku zostało zmodernizowanych blisko 5500 stacji bazowych. Oznacza to, że w całym projekcie jest już blisko 8200 gotowych stacji. Dzięki temu już ponad 80% powierzchni i populacji kraju znajduje się w zasięgu zmodernizowanej sieci.


Mapa przedstawia zaznaczone kolorem magentowym obszary zmodernizowane i takie, których modernizacja zostanie zakończona do końca 2013 roku. Kolorem szarym oznaczono obszary przeznaczone do modernizacji w 2014 roku.

W ostatnich tygodniach T-Mobile zakończył prace w kilku dużych miastach: Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Bydgoszczy.


W wymiana infrastruktury oraz zwiększenie liczby stacji bazowych spowodowało zwiększenie pojemności sieci i jej zasięgu. Zasięg sieci 3G w każdym z wymienionych miast, wewnątrz budynków wzrósł o ponad 20%.Modernizacja ma również bezpośredni wpływ na szybkość mobilnego Internetu. W przeprowadzonych badaniach w każdym z miast średnia prędkość ściągania danych w sieci 3G przekraczała 11 Mbps. Nadal utrzymuje się trend zaobserwowany już na początku procesu modernizacji sieci. W każdym regionie, w którym zakończymy pracę gwałtownie rośnie ilość przesyłanych danych. Średnio w skali kraju jest to wzrost o blisko 60%.

Obecnie nadal trwają, będące w różnych fazach, prace modernizacyjne w Warszawie, Trójmieście i Górnośląskim Okręgu Przemysłowym.

Jednocześnie trwa uruchamianie usług w technologii UMTS900. W 2013 roku została ona włączona w części zmodernizowanej sieci obejmującej regiony: Białostocki, Bielski, Bielsko-podlaski, Chełmski, Ciechanowski, Elbląski, Ełcki, Gorzowski, Jeleniogórski, Kielecki, Krośnieński, Legnicki, Leszczyński, Łomżyński, Lubelski, Nowosądecki, Olsztyński, Ostrołęcki, Przemyski, Radomski, Rzeszowski, Siedlecki, Suwalski, Szczeciński, Tarnobrzeski, Tarnowski, Toruński, Wałbrzyski, Włocławski, Wrocławski, Zamojski i Zielonogórski. Odpowiada to pokryciu 57% powierzchni Polski.

Łącznie, w zasięgu szybkiego mobilnego Internetu oferowanego przez T-Mobile w technologiach (UMTS 900/2100) jest już blisko 95% populacji kraju.

źródło: T-Mobile Polska

KanAutor |2013-12-18T14:32:49+02:0018 grudnia 2013 14:32|Kategorie: Internet mobilny, Newsy, Rynek, T-Mobile, Top7|Tagi: , , |9 komentarzy

9 komentarzy

 1. Bazinga 18 grudnia 2013 w 13:42 - Odpowiedz

  Ja czekam teraz na umts900 u siebie, poza miastem to chyba najlepsza opcja na w miarę szybki internet mobilny…

 2. Seba9 18 grudnia 2013 w 16:38 - Odpowiedz

  Niech w końcu Łódź zmodernizują idioci…

 3. Raf 18 grudnia 2013 w 16:43 - Odpowiedz

  Ja po tej całej „modernizacji” sieci T-mobile straciłem dobry zasięg wewnątrz budynku, gdzie mieszkam i zostałem z ponad roczną umową… Po 9 reklamacjach i różnych argumentach z mojej strony T-Mobile stwierdziło, że muszę płacić i tyle, bo to usługa mobilna…

 4. klient 18 grudnia 2013 w 19:58 - Odpowiedz

  „kolorem magentowym”

  Czy dział marketingu słyszał o języku polskim? [b] [/b]

 5. maxx 18 grudnia 2013 w 20:09 - Odpowiedz

  Nie rozumiem, Networks to przecież spółka PTC i PTK, więc dlaczego mam od jakiegoś czasu wrażenie, że tam rządzi tylko PTK. Czy na pewno użytkownicy Orange i Tmobile będą równi na nadajnikach Networks? Czy nie będzie tak, że Tmobile będzie miało priorytet? Coś mi tu śmierdzi !!! Ta współpraca jest jakaś dziwna. Nic nie wiadomo o szczegółach. Ile już było wypowiedzi, że Tmobile ma szersze pasma częstotliwości niż Orange, więc ich współpraca nie może być równa. To nie byłoby opłacalne dla Tmobile. Podejrzane koledzy.

  • maxx 18 grudnia 2013 w 20:09 - Odpowiedz

   rządzi PTC, mój błąd.

  • Felax 19 grudnia 2013 w 07:03 - Odpowiedz

   O jakich priorytetach na nadajnikach ty piszesz? Przecież każdy operator dysponuje swoim pasmem, które są obsługiwane równolegle.
   Tłumacząc bardziej obrazowo, to wspólny jest maszt a obsługa klientów jest dla każdego operatora realizowana odrębnie. Gorszy priorytet może mieć Play na nadajnikach TM i orange ale nie klient Orange od klienta TM.

  • Miami 19 grudnia 2013 w 09:10 - Odpowiedz

   @Felax, o takich priorytetach on pisał:
   „[i]Na podstawie Umowy RAN, Strony będą odpłatnie świadczyć wzajemnie usługę dostępu polegającą w szczególności na zapewnieniu funkcji nadawania sygnału radiowego na rzecz drugiej strony, w celu obsługi ruchu generowanego przez użytkowników drugiej strony. W zależności od warunków prawnych i technicznych, współpraca będzie mogła obejmować także współkorzystanie z posiadanych częstotliwości [/i]”

 6. avansowany 18 grudnia 2013 w 23:06 - Odpowiedz

  @maxx – w każdym takim projekcie jest podział zadań, w kwestii Networks to t-mobil sie podjął stricte technicznych tematów modernizacji, PTK odpowiada za co innego, zreszta oni mają infre stacjonarną do zarządzania

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.