Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Rynek, T-Mobile-Comarch wdrożył w T-Mobile Polska rozwiązania Cloud

Comarch wdrożył w T-Mobile Polska rozwiązania Cloud

Comarch, globalny dostawca produktów i usług IT, wdrożył z powodzeniem w T-Mobile Polska pakiet oprogramowania pozwalającego na wprowadzenie do sprzedaży usług w chmurze.


Głównymi elementami dostarczonego rozwiązania są: Comarch Cloud Marketplace służący do integracji usług własnych operatora z usługami partnerów biznesowych i oferowania ich online, portal samoobsługowy wraz z aplikacją mobilną oraz pakiet specjalistycznych modułów Comarch BSS, takich jak centralny katalog produktów i system autoryzacji.

Comarch ERP iFaktury24 w T-Mobile

Poza platformą informatyczną Cloud Service Management, Comarch dostarcza również aplikacje biznesowe, które mogą być udostępniane w chmurze, jak na przykład Comarch ERP iFaktury24 (program służący do fakturowania, prowadzenia magazynu oraz uproszczonej księgowości).

Statystycznie już co piąta firma w Polsce decyduje się na wybór oprogramowania w chmurze do prowadzenia własnej firmy, a współczynnik ten, który jeszcze w 2010 roku wynosił zaledwie 15 proc., rośnie z roku na rok. Popularność chmury zwiększa się, gdyż przedsiębiorcy nie muszą inwestować dużych środków własnych by korzystać z wysokiej jakości informatyki.

Według firmy analitycznej Analysys Mason rynek usług w chmurze dla firm rośnie znacznie powyżej średniej dla rynku IT – w roku 2012 był oceniany na ok. 18,3 mld USD, do roku 2017 natomiast prognozowany jest wzrost do poziomu 31,9 mld USD. Zdaniem analityków tej firmy, operatorom telekomunikacyjnym przypadnie 18% globalnych przychodów z tego typu usług. Spodziewany jest też rosnący udział w generowaniu tych przychodów ze strony sektora MSP, do poziomu 49% w skali globalnej, w roku 2017.

źródło: Comarch

KanAutor |2013-07-19T08:36:27+02:0019 lipca 2013 08:36|Kategorie: Internet, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Rynek, T-Mobile|Tagi: , , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. Jupisz 19 lipca 2013 w 08:56 - Odpowiedz

    Chmura jest wygodna, sam się łapie na tym, że coraz częściej korzystam z google dokumentów zamiast pakietu office. Także przechodzenie na tego typu rozwiązania przez firmy nie dziwi mnie i trend zapewne jeszcze się utrzyma.

  2. Indo 19 lipca 2013 w 11:03 - Odpowiedz

    Chmura jest fajnym pomysłem, dostęp do danych z wielu urządzeń w wielu różnych miejscach. Dobre ceny takich usług przyczynią się do wzrostu ich popularności.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.