Jesteś tutaj:-, Operatorzy, Prawo, T-Mobile, Taryfy stacjonarne-UKE: Umowy PTC i TP bez zmian

UKE: Umowy PTC i TP bez zmian

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej odmówił dokonania na wniosek Telekomunikacji Polskiej zmiany dwóch umów o połączeniu sieci i warunkach współpracy TP z Polską Telefonią Cyfrową.

W dniu 26 marca 2013 r. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał decyzje w sprawie odmowy zmiany Umowy o połączeniu sieci z dnia 13 lutego 2004 r. oraz Umowy o Współpracy i Wzajemnych Rozliczeniach z dnia 9 grudnia 1998 r., zawartych pomiędzy Telekomunikacją Polską a Polską Telefonią Cyfrową.

Po zebraniu materiału dowodowego oraz rozważeniu wszelkich okoliczności niniejszej sprawy Prezes UKE ustalił, że brak jest przesłanek przemawiających za zmianami tych umów w zakresie proponowanym przez Telekomunikację Polską. Wnioskowane przez TP zmiany dotyczyły pobierania przez TP opłat za tranzytowanie połączeń w jej sieci z uwzględnieniem tranzytowania połączeń z sieci operatora docelowego do sieci operatora biorcy.

Podczas analizy tej sprawy Prezes UKE wziął pod uwagę zwłaszcza zapisy art. 28 ust. 1 Prawa telekomunikacyjnego, na podstawie których podejmuje decyzję o dostępie telekomunikacyjnym. Przesłankami, które skłoniły Prezesa UKE do wydania decyzji odmownych były m.in.:

  • skuteczna konkurencja na rynku świadczenia usługi tranzytu połączeń w sieci TP;
  • brak obowiązków regulacyjnych nałożonych na TP w zakresie ww. rynku;
  • brak pozycji rynkowej TP na ww. rynku;
  • brak wpływu proponowanych przez TP zmian na interes użytkowników sieci, w tym na poziom cen detalicznych.

Zgodnie z powyższymi ustaleniami świadczenie usługi tranzytu w sieci TP nie wymaga na chwilę obecną ingerencji Prezesa UKE.

Decyzje podlegają natychmiastowemu wykonaniu.

źródło: UKE

KanAutor |2013-04-10T18:03:37+01:0010 kwietnia 2013 18:03|Kategorie: Newsy, Operatorzy, Prawo, T-Mobile, Taryfy stacjonarne|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.