Jesteś tutaj:-, Newsy, Reklama, Rozrywka, T-Mobile-Filmowe święto T-Mobile Nowe Horyzonty już od czwartku we Wrocławiu

Filmowe święto T-Mobile Nowe Horyzonty już od czwartku we Wrocławiu

21 lipca stolica Dolnego Śląska po raz kolejny stanie się mekką wszystkich miłośników kina. Na jedenaście festiwalowych dni, Wrocław zamieni się w wielką salę projekcyjną, na której wyświetlone zostaną 480 filmy z ponad 50 krajów świata. Głównym sponsorem tegorocznej, jedenastej edycji Nowych Horyzontów tradycyjnie już jest Polska Telefonia Cyfrowa, tym razem po raz pierwszy w historii festiwalu w barwach marki T-Mobile.

Bogaty program z pewnością nie zawiedzie kinomanów i podobnie, jak poprzednie edycje, obfituje w różnorodne i oryginalne propozycje. Motywem przewodnim tegorocznego wrocławskiego festiwalu jest kino norweskie. Poprzez projekcje pełno- i krótkometrażowych filmów, zostanie zaprezentowana niezwykle ciekawa kultura i obyczajowość tego skandynawskiego państwa. Wśród propozycji znajdą się także filmy dla dzieci, które z pewnością porwą najmłodszą publiczność.

Nowe Horyzonty to festiwal, który nie koncentruje się na banalnej kinematografii. Program pełen jest filmów często poruszających skomplikowane tematy, o indywidualnym stylu. Ja co roku znajdzie się w nim również blok tematyczny Retrospektywy. Pozwoli on widzom zapoznać się bliżej z dorobkiem artystycznym wybranych twórców, m.in., Terriego Giliama – autora legendarnych animacji tworzonych w grupie Monty Pythona.

Idąc z duchem czasu, w tym roku zaprezentowany zostanie także film wykonany w cieszącej się coraz większą popularnością technologii 3D. Będzie nim „Pina” w reżyserii Wima Wendersa. W ramach festiwalu odbędą się także konkursy filmowe, które wśród polskich i zagranicznych produkcji wyłonią te najlepsze w różnych kategoriach.

Nowe Horyzonty to nie tylko święto dla kinomanów: przy okazji festiwalu odbędzie się także cykl koncertów w ramach sceny T-Mobile Music. Tegoroczną gwiazdą muzyczną będzie grupa Grinderman, na czele z wokalistą Nickiem Cavem. Jako suport Grindermana wystąpi zespół The Lollipops – finalista specjalnej edycji plebiscytu „Zrób Głośniej!” prowadzonego na portalu T-Mobile Music. Dwa pozostałe zespoły – również finaliści tej edycji „Camero Cat” i „Searching for a Calm” wystąpią na Scenie T-Mobile Music w klubie festiwalowym w Arsenale.

Operator sieci T-Mobile – z okazji festiwalu Nowe Horyzonty – przygotował specjalne aplikacje, które pozwolą, m.in., zarezerwować miejsce na seanse festiwalowe, przygotować własny kalendarz projekcji, czy zapoznać się z opisami filmów. Są one dostępne dla systemu Android oraz na telefony obsługujące oprogramowanie Java. Już wkrótce zostanie udostępniona aplikacja dla telefonu iPhone.

Więcej informacji oraz program festiwalu na stronie internetowej www.nowehoryzonty.pl

źródło: T-Mobile

Kan

Autor |2011-07-19T10:18:54+02:0019 lipca 2011 10:18|Kategorie: Inne, Newsy, Reklama, Rozrywka, T-Mobile|Tagi: , , , |3 komentarze

3 komentarze

  1. Baja 19 lipca 2011 w 09:01 - Odpowiedz

    Super wydarzenia, dobrze, że mam niedaleko do Wrocławia 😀 swoją drogą polecam wcześniejszą rezerwacje miejsc na filmy (ja to robiłem przez aplikacje w smartfonie), które chcemy obejrzeć, coby nie zdziwić się potem, zwłaszcza, że zainteresowanie jest bardzo duże 🙂

  2. martiniL 19 lipca 2011 w 13:49 - Odpowiedz

    w dzisiejszych czasach już niemal wszędzie obowiązuje rezerwacja on-line, gorzej z osobami, które nie obsługują komputera

  3. mumin79 1 października 2011 w 22:03 - Odpowiedz

    Fajne wydarzenie ale tez dobra reklama.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile