Jesteś tutaj:-, Orange, Rynek, T-Mobile-Networks!: Orange i T-Mobile łączą sieci

Networks!: Orange i T-Mobile łączą sieci

Dwaj operatorzy komórkowi konkurujący ze sobą na co dzień zarejestrowały spółkę do wspólnej obsługi sieci. To będzie rewolucja – pisze Puls Biznesu. Polska Telefonia Cyfrowa (sieć Era), od 5 czerwca pod marką T-Mobile, oraz PTK Centertel, będą wspólnie korzystać ze swoich masztów oraz częstotliwości.

Puls Biznesu podał dziś, że Polska Telefonia Cyfrowa i PTK Centertel (sieć Orange), zarejestrowały w ubiegły czwartek w warszawskim sądzie rejestrowym spółkę Networks!, w której obaj operatorzy mają po 50 proc. udziałów. Spółka Networks! to efekt listu intencyjnego, który Era i Orange podpisały w grudniu ub. r. Na jego podstawie miały udostępniać sobie sieci i częstotliwości, aby je lepiej wykorzystywać

Z informacji „PB” wynika, że joint venture Ery i Orange ma dość szeroki zakres działania. Infrastruktura pozostałaby w gestii każdego z operatorów, ale wspólne ma być planowanie i budowa sieci (za to ma być odpowiedzialny Orange), utrzymanie sieci i zarządzanie nią (działka dla T-Mobile), wspólne mają być też zakupy sprzętu.

Zarządy spółek chcą, by projekt, nazywany roboczo Rainbow, ruszył we wrześniu. Takie porozumienie to nowy rozdział w usługach telekomunikacyjnych w Polsce.

źrodło: Puls Biznesu

Kan

Warto przeczytać:
Era i Orange mogą wzajemne korzystać z nadajnikówAutor |2011-05-31T13:25:49+02:0031 maja 2011 13:25|Kategorie: Newsy, Orange, Rynek, T-Mobile|Tagi: , , , |6 komentarzy

6 komentarzy

 1. leszek 31 maja 2011 w 13:41 - Odpowiedz

  Wygląda na to, że najlepszy łączy siły z najlepszym. Konkurencja nie będzie miała szans.

 2. Iomega 31 maja 2011 w 14:26 - Odpowiedz

  Bardzo dobra wiadomość. Jak widać można się dogadać i to z pożytkiem dla przyszłych klientów.

  • Poll 1 czerwca 2011 w 07:06 - Odpowiedz

   Pytanie brzmi: jaka to będzie korzyść dla klientów? Bo dla operatorów zapewne korzystne będzie rozłożenie pieniędzy.

 3. johnny-18 31 maja 2011 w 19:54 - Odpowiedz

  Ciekawe jak będzie to wyglądało z obecnymi BTS-ami? W tej chwili mam lepszy zasięg Orange niż Ery… różnica ok 30%. (2G) Zostawią jeden BTS czy oba?

 4. jogi 1 czerwca 2011 w 05:34 - Odpowiedz

  Teoretycznie wszystko fajnie, na początku współpracy może być wszystko ok ale ciekaw jestem jak to będzie wyglądało później jeżeli pójcie o kasę i zyski. Jak by nie było to w dalszym ciągu konkurenci.

 5. zxc 1 czerwca 2011 w 05:44 - Odpowiedz

  Wydaje mi się, że korzyść będzie tylko jedna – obniżenie kosztów utrzymania sieci. Co to może oznaczać dla klienta? Być może bardziej zapchane przekaźniki i gorsza jakość usług.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.