Jesteś tutaj:-, Operatorzy, T-Mobile, Taryfy komórkowe-Era nie chce stawki MTR na poziomie 9,66 gr/minutę

Era nie chce stawki MTR na poziomie 9,66 gr/minutę

PTC (T-Mobile) liczy na wycofanie decyzji UKE określającej hurtowe stawki opłat dla Ery za zakańczanie połączeń w sieci mobilnej (MTR) na poziomie 9,66 gr. Spółka podkreśla, że taka decyzja wprowadza asymetrię stawek MTR na rynku i jest sprzeczna z prowadzoną dotychczas polityką zarówno UKE jak i Komisji Europejskiej.

Urząd Komunikacji Elektronicznej w zamian za wolniejsze tempo spadków hurtowych stawek za zakańczanie połączeń oczekuje od T-Mobile inwestycji, które zapewnią pokrycie komórkową usługą telefoniczną wszystkich zidentyfikowanych białych plam oraz pokrycie siecią 3G co najmniej 80 proc.

Polska Telefonia Cyfrowa z dużym zaniepokojeniem przyjęła do wiadomości decyzję Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE), która wprowadza asymetrię stawek MTR na rynku polskim, ponieważ powoduje ona poważne zaburzenie konkurencji na hurtowym rynku telekomunikacyjnym, a w dłuższej perspektywie również na rynku detalicznym. Decyzja Prezesa UKE jest sprzeczna z dotychczas prowadzoną polityką Urzędu oraz Komisji Europejskiej, gdzie symetria stawek hurtowych MTR jest podstawowym kryterium rozwoju skutecznej konkurencji na rynku.

Wdrożenie przez Prezesa UKE asymetrii stawek MTR jest również niezgodne z przepisami Unii Europejskiej, co było wielokrotnie podkreślane przez Komisję Europejską. PTC pragnie przypomnieć, że złożyła zobowiązanie inwestycyjne identyczne jak PTK Centertel i Polkomtel. Negatywna decyzja Prezesa UKE odrzucająca zobowiązanie inwestycyjne PTC oraz ustalającą asymetryczne stawki MTR jest wynikiem żądania przez Urząd oraz niektórych operatorów zrzeszonych w KIGEiT bezwarunkowego wycofania przez PTC odwołań od licznych błędnych decyzji Prezesa UKE, które są obecnie uchylane przez niezależne sądy. Uzależnianie wydania decyzji inwestycyjnej od wycofania przez PTC tych spraw sądowych oznacza ograniczanie podstawowych praw przedsiębiorcy i obywatela do odwołania się od decyzji organu administracyjnego. Decyzja Prezesa UKE ustalająca dla PTC stawkę MTR na poziomie 9,66 gr/min jest kolejnym elementem nacisku na PTC mającym spowodować wycofanie przez Spółkę odwołań od decyzji Prezesa UKE – napisała PTC w komunikacie prasowym

źródło: PAP

Kan

Autor |2011-05-31T06:54:42+02:0031 maja 2011 06:54|Kategorie: Newsy, Operatorzy, T-Mobile, Taryfy komórkowe|Tagi: , , |10 komentarzy

10 komentarzy

 1. Normals 31 maja 2011 w 06:18 - Odpowiedz

  Głupi jesteś. Przecież to było pewne, że PTC się nie da szantażować.

 2. Adam 31 maja 2011 w 06:55 - Odpowiedz

  „i juz niemce sie szrogesia”
  To bardzo po polsku polaku było napisane. 😛

 3. Kan 31 maja 2011 w 07:10 - Odpowiedz

  Prosze o komentarze merytoryczne. Przykro mi, ale wszelkie komentarze nacjonalistyczne będą moderowane. Telix.pl to portal telekomunikacyjny i daleko nam do polityki. Andrzej

 4. uć uj 31 maja 2011 w 07:17 - Odpowiedz

  ja do salonow GSM nie chodze, tylko do salonow 4G.

 5. konradmc 31 maja 2011 w 07:45 - Odpowiedz

  Różowy operator nie chciał inwestować to mniej zarobi .

 6. Podły 31 maja 2011 w 08:25 - Odpowiedz

  Fajnie im się zarabia na wysokiej marży z P4, ale sami nie chcą płacić asymetrii.

  • qwer 31 maja 2011 w 09:44 - Odpowiedz

   Ma wysokiej marży do P4 najlepiej zarabia P4

  • Kolec 31 maja 2011 w 15:56 - Odpowiedz

   qwer pobaw się cyferkami i zobaczysz kto lepiej zarabia przy stawce 80gr.

 7. magda87 31 maja 2011 w 09:49 - Odpowiedz

  mam nokie x3 ok 7 miesiecy pewnego dnia przestały działac klawisze 3 6 9 a potem telefon zaczął sie wyłączać. oddałam tel do salonu bo miał gwarancje ale mi jej nie uznali, stwierdzili ze tel został zalany do czego nigdy nie doszło. ale to dopiero początek.oddałam go do naprawy i wymienili mi cała płyte głowna koszt 110 zł a po miesiącu okazało sie że nie działa aparat cały obraz jest zamazany.
  ostrzegam takiego badziewia jeszcze nigdy nie miałam i nikomu nie polecam.

 8. jakotako 31 maja 2011 w 20:08 - Odpowiedz

  Od początku istnienia PTC jednym z większych udziałowców było DT. Więc praktycznie od zawsze zarobki tak zwanej „polskiej sieci” są dystrybuowane za zachodnią granicę. Wobec powyższego dziwią mnie wszystkie nacjonalistyczne komentarze na temat rebrandingu. A co do artykułu, to musimy zdać sobie sprawę że z tej strony ekranu to my jesteśmy malutcy jak ziarnka piasku i widzimy tylko to co powinniśmy zobaczyć, a prawdziwe motywy takiej czy innej decyzji UKE bądź PTC mogą nigdy nie zostać poznane.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile