Jesteś tutaj:-, Operatorzy, Orange, Plus, Taryfy komórkowe-Orange – międzyoperatorski HD Voice z Plusem

Orange – międzyoperatorski HD Voice z Plusem

Orange właśnie wdrożył usługę HD Voice w połączeniach z klientami Plusa (dotychczas była dostępna tylko wewnątrz sieci Orange). Jak pierwszy, międzyoperatorski HD Voice przekłada się na realia? Rozmowy między klientami Orange i Plusa będą brzmiały lepiej, głos będzie bardziej zbliżony do ludzkiego, a zakłócenia zdecydowanie mniejsze.


Zmiana, oznacza też, że połączono sieci Orange i Polkomtela łączami w technologii IP. Zastąpiły one wcześniejsze rozwiązania oparte na TDM, co oznaczało konieczność wymiany urządzeń i zmiany technologii, w której przesyłany jest sygnał. Aby rozmowa odbyła się w HD, obaj rozmówcy muszą mieć telefony współpracujące z HDV.

Zmiany w technologii poprzedziły kilkumiesięczne testy. Naszym celem jest dalsze przechodzenie do technologii All-IP, a także wdrażanie HD Voice także z pozostałymi operatorami – dodaje Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska.

HD Voice to doskonała jakość dźwięku prowadzonych rozmów telefonicznych. Różnicę w jakości słychać natychmiast. Dźwięk jest krystalicznie czysty i wyraźny, głos słyszany w słuchawce jest bardziej naturalny i wyostrzony, dzięki czemu użytkownicy telefonów z HD Voice mają wrażenie, jakby stali obok siebie i prowadzili bezpośrednią rozmowę.

Usługa jest całkowicie bezpłatna i nie wymaga żadnych dodatkowych działań aktywacyjnych, czy ustawiania sprzętu. Jest automatycznie dostępna dla wszystkich klientów. Wystarczy posiadać odpowiedni telefon lub smartfon – HD Voice obsługuje zdecydowana większość nowoczesnych telefonów i smartfonów sprzedawanych w ostatnich latach.

źródło: Orange

KanAutor |2016-10-19T13:54:50+01:0019 października 2016 13:54|Kategorie: Newsy, Operatorzy, Orange, Plus, Taryfy komórkowe|Tagi: , , , , |4 komentarze

4 komentarze

 1. thx 19 października 2016 w 12:04 - Odpowiedz

  Czekamy teraz na resztę operatorów.

  • Tes 19 października 2016 w 14:49 - Odpowiedz

   Powinno działać, a wogóle to super informacja

 2. fs 19 października 2016 w 14:04 - Odpowiedz

  czy na Noki e52 działa?
  Czy telefony mogą być nie brandowe?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.