Grupa Cyfrowy Polsat w wyniku regularnej rozbudowy nadajników posiada sieć Internet Plusa był najszybszym Internetem mobilnym w Polsce, a badania pośrednio potwierdziły też, że Plus ma największy zasięg LTE w Polsce.

– Po zakończeniu aukcji LTE800, w której pasmo 800 MHz osiągnęło ceny najwyższe w Europie i przeprowadzonej przez nas analizie, z której wynika, że współpraca z podmiotami, które kupią częstotliwości tak drogo byłaby nieopłacalna i nieracjonalna dla naszej spółki i jej klientów, zdecydowaliśmy o dalszej rozbudowie sieci w oparciu o zasoby częstotliwości posiadane przez Polkomtel i Midas. Będziemy prowadzić dalszą rozbudowę sieci LTE 1800 MHz oraz 2600 MHz, aktywnie wspierając się technologią domowego Internetu LTE ODU-IDU, a także planujemy refarming częstotliwości 900 MHz i ewentualnie 2100 MHz. Koszt przeprowadzenia tych prac będzie znacząco niższy od ceny pasma 800 MHz w aukcji, a jednocześnie pozwoli nam osiągnąć wszystkie zakładane cele biznesowe – mówi Tobias Solorz, Prezes Zarządu, Cyfrowy Polsat i Polkomtel , operatora sieci Plus.
Główne założenia rozbudowy sieci przez spółki z Grupy Cyfrowy Polsat:
- Rozbudowa pojemności:
-
– dobudowa dodatkowych stacji LTE1800 utrzyma wysoką jakość usługi,
– nowe pasmo 2600 MHz zostanie w pełni przeznaczone do LTE/LTE Advanced.
Finalizacja pokrycia LTE:
-
– dokończenie rozpoczętych inwestycji LTE800,
– dalsza rozbudowa sieci LTE 1800 MHz wspartej pasmem 2600 MHz oraz rozwiązaniem ODU-IDU,
– efektywny zasięg pojedynczej stacji bazowej LTE1800 przy zastosowaniu technologii ODU-IDU rośnie nawet 3-krotnie.
-
– pierwsze testy zakończone sukcesem: w rejonie Słupska 4,2 MHz z pasma 900 MHz poddane refarmingowi do standardu HSPA+,
– w kolejnym kroku refarming 5 MHz z pasma 900 MHz do standardu LTE,
– opcjonalnie – w dalszym horyzoncie czasowym refarming 2100 MHz do standardu LTE.
-
– plan rozbudowy sieci będzie kosztował nie więcej niż 1 mld PLN w okresie 2016 – 2018,
– wskaźnik CAPEX/przychody w latach 2016 – 2018 nie przekroczy komunikowanego wcześniej maksymalnego poziomu 10%,
– plan znacząco bardziej efektywny kosztowo aniżeli zakup pasma 800 MHz.
źródło: Cyfrowy Polsat
Kan
Ok. Ale nich przejadą się pociągiem, to o zasięgu można tylko pomażyć
To dotyczy wszystkich sieci, nie tylko Plusa. Nie zapominając, że w Pendolino bez względu na to czy się jedzie czy się stoi w szczerym polu – zasięgu brak.
No, nie wiem, może to kwestia tego, że mam cp (choć to przecież to samo, więc nie powinno być kłopotów), ale zasięg lte jest mobilnie co najmniej zadowalający…
Ja mam LTE mobilny w CP i od ponad roku nie miałem z nim nigdzie problemów – działa w domu, w pracy, w samochodzie – wystarczy zabrać ze sobą mały modem przenośny i net jest dostępne wszędzie. Mieszkam na południ, więc w górach można by się spodziewać problemów, ale ich nie ma :).
Fakt – pociągiem z LTE jeszcze nie jechałem, ale z tego co pamiętam ogólnie w pociągach jest problem z zasięgiem, więc to nie tylko problem CP.
[quote]A takie o mocy 800 kvA? [/quote]
W tej mocy polecam Caterpillar. Obecnie mamy dwa takie agregaty w firmie. Uzytkujemy je od kilku lat i to dość intensywnie .W tym czasie nie mieliśmy żadnego problemu, żadnej awarii co jest dobrym wynikiem ( zresztą posiadają dużą gwarancję). Urządzenia są stabilne oraz utrzymują dobre parametry energii.
Proponuję napisać tutaj:
[url]http://eneria.pl/[/url] – firma jest dystrybutorem tych agregatów na Polskę.
Po prostu nieźle – to już prawie 100% jest w zasięgu lte plusa. Jak dla mnie jest to niesamowity wynik. No ale też nie ma co się dziwić, w końcu Plus pierwszy zaczął na poważnie zajmować się lte, więc efekty widoczne są do tej pory.
Można się było spodizewać że Polkomtel się tak mocno zbliży do 100% jako pierwszy, w końcu od ładnych kilku lat robią lte podczas gdy inni operatorzy z rok opóźnienia w tym mieli. No ale widać, że kto gra, ten wygrywa. Zaryzykowali, postawili na lte pierwsi i są teraz zdecydowanie przed konkurencją.
Plus ma znaczącą przewagę nad konkurencją i dzięki temu, że nie musiał wyłożyć wielu miliardów na częstotliwości, może je zainwestować w rozbudowę swojej sieci.
To teraz tylko czekać na taki zasięg plusowego LTE Advanced 😀 300Mb/s robi wrażenie. Oby jak najszybciej to był standard.
To co istotne dla klienta – jakość i cena. Jakimi metodami, inwestycjami osiąga się cel, mnie klienta nie interesuje. Interesuje mnie pierwsze założenie i widzę, że są na dobrym kursie.
Plus przewidział aukcję LTE, że osiągnie najwyższą cenę w Europie i w porę się wycofał. Telekomy z obcym kapitałem się biły o częstotliwości, bo nie miały wyjścia. Plus wyprzedził ich o kilkanaście miesięcy. Teraz to widać.