Jesteś tutaj:-, Plus, Rynek, Telewizja, Wyniki finansowe-Polkomtel właścicielem Grupy Midas. Wycena Grupy Midas

Polkomtel właścicielem Grupy Midas. Wycena Grupy Midas

Grupa Cyfrowy Polsat, za pośrednictwem spółki Polkomtel, operatora sieci Plus kupiła spółkę Litenite kontrolującą 66% akcji w Grupie Midas. W ramach drugiego etapu transakcji zostało ogłoszone wezwanie mające na celu skupienie 34% pozostałych akcji Grupy Midas. Transakcja zostanie sfinansowana ze środków własnych Grupy Cyfrowy Polsat.
W wyniku zawartej przez spółkę Polkomtel umowy nabycia Litenite od spółki Ortholuck, Grupa Cyfrowy Polsat przejmuje 66% akcji w Grupie Midas. Transakcja polega na przejęciu zobowiązań netto Litenite w wysokości 788 mln zł oraz zapłacie spółce Ortholuck 1 EUR za kapitały własne (wycena zobowiązań netto na dzień 31 stycznia 2016 r.). Tym samym wartość Grupy Midas została wyceniona na 81 gr za akcję.

Nasza Grupa współpracowała z Grupą Midas od wielu lat. Istnieją między nami silne powiązania operacyjno-biznesowe, a aktywa Grupy Midas nie tylko są produktem komplementarnym dla naszych usług, ale stanowią jeden z fundamentów naszej strategii rozwoju. Przeprowadzona transakcja stanowi więc kolejny naturalny, głęboko przemyślany i przeanalizowany krok w rozwoju naszej Grupy, który niesie za sobą wiele zarówno bieżących, jak i przyszłych korzyści biznesowych dla całej naszej Grupy – mówi Tobias Solorz, Prezes Zarządu, Cyfrowy Polsat S.A. i Polkomtel Sp. z o.o.

Korzyści z nabycia Grupy Midas

 • Zabezpieczenie kluczowych częstotliwości:
   – zabezpieczenie kluczowych częstotliwości – pasmo 1800 MHz w całości przeznaczone na usługi LTE, 900 MHz na usługi HSPA+ i 800 MHz, na którego bazie powstała pierwsza w Polsce sieć LTE800,
   – dzięki ciągłemu blokowi pasma 1800 o wielkości 19,6 MHz tylko klienci Grupy Cyfrowy Polsat otrzymują usługę LTE o szybkości do 150 Mb/s,
   – zabezpieczenie dostępu do infrastruktury wykorzystywanej przez Grupę Cyfrowy Polsat do świadczenia usług mobilnego dostępu do Internetu, kluczowego elementu strategii multiplay,
   – istniejąca infrastruktura zapewnia pokrycie 96,8% populacji kraju zasięgiem LTE i 99% zasięgiem HSPA+.
 • Większa elastyczność – dodanie elastyczności w tworzeniu polityki sprzedażowej oraz taryf singleplay i multiplay, co jest niezbędne do realizacji strategii Grupy.
 • Niższe koszty transmisji danych – wyeliminowanie kosztów zewnętrznych, które Grupa ponosi jako nieodłączny efekt udanej sprzedaży usług opierających się na transmisji danych.
 • Transparentność – zwiększenie przejrzystości struktury własności Grupy i kluczowych aktywów, co wpływa na prowadzenie bardziej transparentnego dialogu z akcjonariuszami.

Wycena Grupy Midas

Wycena Grupy Midas została zrealizowana w oparciu o standard wartości godziwej w podejściu dochodowym metodą DCF (zdyskontowanych przepływów pieniężnych) oraz w podejściu majątkowym metodą ANBV (skorygowanych aktywów netto). Warunki cenowe transakcji nabycia Litenite są godziwe, co potwierdzone zostało przygotowaną na zlecenie Polkomtel niezależną opinią firmy doradczej EY.

W mojej ocenie, potwierdzonej także niezależną opinią firmy doradczej EY, wycena Litenite jest atrakcyjna i godziwa

– mówi Tomasz Szeląg, Członek Zarządu ds. Finansowych, Cyfrowy Polsat S.A. i Polkomtel Sp. z o.o. – Naszym celem jest nabycie 100% udziałów w Grupie Midas, dlatego niezwłocznie, w ramach drugiego etapu realizacji transakcji, ogłosiliśmy wezwanie do sprzedaży 34% akcji przez pozostałych akcjonariuszy. Mam nadzieję, że z uwagi na parametry wezwania zakończy się ono sukcesem.

źródło: Cyfrowy Polsat

KanAutor |2016-02-29T10:56:23+02:0029 lutego 2016 10:56|Kategorie: Newsy, Plus, Rynek, Telewizja, Wyniki finansowe|Tagi: , , , , |2 komentarze

2 komentarze

 1. Witek 11 marca 2016 w 20:26 - Odpowiedz

  Kurcze, już mają 97% w zasięgu lte, wow. Bardzo ładny wynik, no ale też cp pierwszy zaczął się w lte angażować, więc wynik dziwić nie może.

 2. Lutek 13 marca 2016 w 17:34 - Odpowiedz

  Zasięg to jedno i rzeczywiście robi wrażenie. Teraz dzięki przejęciu Midasa nastąpi dalszy rozwój LTE polsatu i można przyjąć, że będzie to zagęszczanie nadajników, a tym samym poprawa jakości.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.