Jesteś tutaj:-, Newsy, Plus, Rynek, Sprzęt sieciowy, Taryfy komórkowe, Testy i opinie-Ericsson wdrożył w Plusie usługę WiFi Calling

Ericsson wdrożył w Plusie usługę WiFi Calling

Ericsson razem z Polkomtelem, operator sieci Plus, wdraża Wi-Fi Calling, która działa w oparciu o fabrycznie wbudowaną w smartfony funkcję WiFi Calling. Ericsson zaprojektował i zintegrował system IMS, który jest bazą dla świadczenia usług VoWiFi oraz VoLTE. To pierwsze uruchomienie komercyjnego Wi-Fi Calling na polskim rynku.


System IMS jaki dostarczyła firma Ericsson umożliwia w przyszłości uruchomienie usług VoWiFI, VoLTE, oraz cały zestaw funkcjonalności tzw: rich communication suite (czat, przesyłanie plików, wzbogacanie połączenia głosowego strumieniem wideo wysokiej jakości).


Wi-Fi Calling umożliwia prowadzenie rozmów telefonicznych i wysyłanie wiadomości tekstowych za pomocą hot-spota. Usługa zwiększa zasięg i poprawia jakość rozmów. Ułatwia również kontakt telefoniczny w czasie przebywania w innym kraju, bez konieczności ponoszenia opłat za roaming.

Plus rozszerza zakres testów usługi Wi-Fi Calling

Rozwiązanie zastosowane przez Ericsson oparte jest o standard 3GPP. Nie wymagane jest pobieranie odrębnej aplikacji. Usługa WiFi Calling jest zintegrowana z natywnymi funkcjami telefonu. Połączenia wykonywane za pośrednictwem WiFi Calling znajdą się w historii połączeń, razem z połączeniami wykonywanymi za pośrednictwem sieci komórkowej. W ten sam sposób rozwiązana została kwestia wiadomości tekstowych.

WiFi Calling w Plusie – pierwsi chętni już testują (wideo)

Dotarcie do większej liczby użytkowników smartfonów podyktowało rozszerzenie usługi WiFi Calling o wykorzystanie aplikacji przygotowanej przez Ericsson przy współpracy z firmą Taqua.

Aplikacja dostępna jest na smartfonach z systemem Android. Oferuje funkcjonalności zbliżone do gotowego rozwiązania. Aplikacja wymaga jednorazowego uruchomienia w trakcie którego następuje jej połączenie z wbudowanymi funkcjami telefonu: historii połączeń/SMSów, wbudowanej klawiatury. Po zalogowaniu się do sieci WiFI wykonywanie połączeń za pomocą WiFi Calling odbywa się w identyczny sposób jak za pomocą sieci komórkowej.

źródło: Ericsson

Kan

Autor |2015-11-25T08:59:31+01:0025 listopada 2015 08:59|Kategorie: Internet mobilny, Newsy, Plus, Rynek, Sprzęt sieciowy, Taryfy komórkowe, Testy i opinie|Tagi: , , , , |8 komentarzy

8 komentarzy

 1. 8000 25 listopada 2015 w 13:01 - Odpowiedz

  Czy wykonując połączenie to domyślnie jest ustawione przez wifi, czy wybieramy sami? Czy do tego typu rozmów potrzeba telefonu, który to obsługuje czy mając standardowo wifi to wystarczy?

 2. janrewicz 25 listopada 2015 w 13:43 - Odpowiedz

  Jeżeli chodzi o [url=http://www.kantor.pl]bezpieczny kantor internetowy[/url] to ja osobiście korzystam już prawie rok z platformy kantor.pl – nigdy jeszcze nie musiałem narzekać. Gotówkę otrzymuje bardzo szybko na koncie; zresztą polecam korzystać z bardziej renomowanych kantorów – zawsze będą najbezpieczniejsze.

 3. Maniek 25 listopada 2015 w 16:03 - Odpowiedz

  Coś już tam wcześniej wspominali, ale widać, że wifi calling w plusie zaczyna nabierać realnych kształtów. Nie wiem, jak to w praktyce będzie wyglądać, ale z zapowiedzi myślę sobie, że to rozwiąże kilka kłopotów z zasięgiem 🙂

 4. Alberto 26 listopada 2015 w 17:32 - Odpowiedz

  Bardzo mnie ta technologia interesuje, bo często właśnie w różnych piwnicach czy klubach nie mam zasięgu i coś takiego byłoby przydatne. Jak to się sprawdzi, to na bank przejdę do Plusa, więc mam nadzieję, że Telix będzie na bieżąco o dokonaniach operatora informował.

 5. Adas 26 listopada 2015 w 18:45 - Odpowiedz

  Jak to jest plus najpierw się chwali największym zasięgiem a teraz wprowadza usługę bo klienci nie mają zasięgu?

 6. Adas 26 listopada 2015 w 18:47 - Odpowiedz

  Wi-Fi calling… 🙂 po co??? Będąc w zasięgu wifi można korzystać z Skyp-a. Whatsupp-a… itd…

 7. Tarlik 26 listopada 2015 w 20:33 - Odpowiedz

  Zdecydowanie największą zaletą usługi Plusa jest brak ponoszonych kosztów z tytułu roamingu. Szczególnie przyda się to w krajach spoza UE.

 8. Edek 26 listopada 2015 w 20:48 - Odpowiedz

  Ja zdecydowałem się na centralę Slican i fajnie spełnia swoje zadanie. Sprawnie się obsługuje, mamy dobraną dla 16 osób w 7 pomieszczeniach. Skorzystałem z oferty firmy Rett-pol, dobrali mi odpowiedni zestaw https://sklep.rettpol.com.pl/section,Centrale_Slican,597,69 😀

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile