Jesteś tutaj:-, Plus, Rynek, Telewizja-Cyfrowy Polsat jedną z najlepiej zarządzanych firm w Europie Środkowo-Wschodniej

Cyfrowy Polsat jedną z najlepiej zarządzanych firm w Europie Środkowo-Wschodniej

Cyfrowy Polsat – największa w Polsce grupa medialno-telekomunikacyjna posiadająca 6 mln klientów kontraktowych i świadcząca 16,3 mln usług: telefonii komórkowej, płatnej telewizji i dostępu do Internetu – został już po raz drugi wyróżniony przez brytyjski magazyn finansowy „Euromoney” w rankingu „Best Managed Companies in Central & Eastern Europe 2015” („Najlepiej zarządzane firmy w Europie Środkowo-Wschodniej 2015”) opublikowanym we wrześniowym numerze.

Mając na uwadze siłę rynkową, rentowność, potencjał rozwoju oraz jakość zarządzania i przychodów, 447 analityków z wiodących banków i ekspertów rynku finansowego wskazało na potrzeby rankingu czołowe według nich firmy z Europy Środkowo-Wschodniej.

Cyfrowy Polsat został wybrany najlepiej zarządzaną firmą w sektorze telekomunikacji oraz zajął 8 miejsce w klasyfikacji generalnej regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

To dla nas bardzo ważne wyróżnienie, w szczególności, że przedstawiciele rynku finansowego oceniali między innymi strategie rozwoju spółek, konsekwencję firm w ich realizacji, transparentność działań i przejrzystość sprawozdań finansowych oraz dostępność najwyższej kadry zarządzającej, czyli aspekty, które także dla nas, jako spółki giełdowej, są bardzo istotne i stanowią stały element naszej polityki komunikacyjnej – skomentował Tomasz Gillner-Gorywoda, Prezes Zarządu w Cyfrowym Polsacie oraz Dyrektor Generalny w Polkomtelu, operator sieci Plus.

W II kwartale br. Grupa Kapitałowa Cyfrowy Polsat w wyniku konsekwentnej realizacji strategii odnotowała istotny wzrost liczby użytkowników programu smartDOM i usługi mobilnego dostępu do Internetu oraz świetne wyniki segmentu nadawania i produkcji telewizyjnej. Realizacja powyższych celów operacyjnych przyniosła efekt w postaci solidnych wyników finansowych – 2,47 mld zł przychodów, 977 mln zł EBITDA, 39,6% marży EBITDA i 1,491 mld zł wolnych przepływów pieniężnych.

źródło: Cyfrowy Polsat

KanAutor |2015-09-11T14:41:11+01:0011 września 2015 14:41|Kategorie: Newsy, Plus, Rynek, Telewizja|Tagi: , , |9 komentarzy

9 komentarzy

 1. Klik 13 września 2015 w 17:55 - Odpowiedz

  Skoro nawet za granicą ich doceniają to coś już musi znaczyć. Gratulacje. Ja cyfrowemu polsatowi i polkomtelowi kibicuję bo to polskie firmy które muszą konkurować z zagranicznymi tworami na naszym rynku. I póki co idzie im to całkiem nieźle.

 2. Bernard 14 września 2015 w 12:13 - Odpowiedz

  Bycie docenionym przez zagranicznych specjalistów to jest coś. Pozostaje tylko CP pogratulować. Życzyć dalszych sukcesów nie ma co – bo oczywiste, że będą, jeśli firma będzie dalej szła tą drogą.

 3. Dudis 17 września 2015 w 09:33 - Odpowiedz

  Grupa polsat to obecnie potentat nie tylko na rynku polskim ale i europejskim. Spółka notowana na giełdzie z bardzo dobrymi wynikami finansowi od lat to pewna inwestycja dla potencjalnych akcjonariuszy.

 4. Radagast 18 września 2015 w 17:45 - Odpowiedz

  Stałe wysokie przychody i zyski CP, współpraca z polkomtelem i stworzenie multimedialnej grupy to wydarzenia, które windują CP w górę i dzięki temu zdobywa on liczne nagrody.

 5. Sami 20 września 2015 w 07:41 - Odpowiedz

  Szacun 😉 Takie wyróżnienie to nie byle co. Solorz ma niesamowitą głowę do interesów. Dobrze, że w Polsce jeszcze mamy takie firmy.

 6. Yulek 20 września 2015 w 17:51 - Odpowiedz

  Euromoney wyróżniło polsat jako grupę. I trudno z tym dyskutować, bo od lat znakomicie sobie radzi. Problem Plusa z reklamą to zwykła drobna sprawa, która skończy się karą finansową lub „przeprosinami”. Istota polega na tym, że cała grupa radzi sobie świetnie i to jest doceniane jak zwykle przez wszystkich tylko nie przez naszych.

  • Blom 20 września 2015 w 18:27 - Odpowiedz

   Tysiące wprowadzony w błąd klientów nazywasz „drobną sprawą”? Co z tego, że wyniki świetne skoro zdobyte w ten sposób. Ja takich firm nie będę doceniał i każdy człowiek o zdrowym rozsądku też nie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.