Jesteś tutaj:-, Newsy, Plus, Prawo, Rynek-Midas – prawo do LTE jest możliwe bez udziału w Aukcji

Midas – prawo do LTE jest możliwe bez udziału w Aukcji

Midas ocenia, że pozyskanie prawa do częstotliwości 800 MHz może nastąpić w inny sposób, aniżeli przez bezpośredni udział w aukcji.

Treść raportu: Niewzięcie przez spółki z Grupy Midas udziału w aukcji na rezerwację częstotliwości 800 MHz i 2,6 GHz.


Zarząd spółki Midas informuje, iż po przeprowadzeniu wstępnych analiz, także przy udziale spółki Polkomtel (Plus), Grupa Midas nie wzięła udziału w ogłoszonej przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej aukcji na rezerwację częstotliwości 800 MHz i 2,6 GHz („Aukcja”). W ocenie Zarządu pozyskanie prawa do częstotliwości 800 MHz
może nastąpić w inny sposób, aniżeli przez bezpośredni udział w Aukcji.

Tym samym Zarząd Spółki podtrzymuje stanowisko, iż w celu budowy długoterminowej
wartości Spółki i zachowania konkurencyjnej pozycji na rynku usług hurtowego dostępu do szerokopasmowych usług telekomunikacyjnych, głównie poprzez zapewnienie klientom Grupy Midas komplementarnego pokrycia kraju usługami szerokopasmowego dostępu do Internetu, potrzebna jest aktualizacja strategii Grupy Midas poprzez uwzględnienie w niej konieczności zaangażowania się Grupy Midas w „Projekt 800”.

„Projekt 800”
rozumiany jako inwestycja w infrastrukturę związaną z szerokopasmowym mobilnym dostępem do Internetu z wykorzystaniem częstotliwości 800 MHz i pozyskanie prawa do częstotliwości 800 MHz.

Zdaniem Spółki zaangażowanie się przez Grupę Midas w realizację „Projektu 800” jest jak najbardziej możliwe bez udziału w Aukcji. Obecnie prowadzone są szczegółowe prace nad aktualizacją strategii Grupy Midas, w szczególności w zakresie modelu realizacji takiej strategii oraz ustalenia źródeł i form jej sfinansowania.

Właścicielem prawie 66 proc. akcji Midasa jest Zygmunt Solorz-Żak, kontrolujący również grupę Cyfrowego Polsatu. Cyfrowy Polsat oraz Polkomtel wykorzystują sieć telekomunikacyjną Midasa do świadczenia usług internetu mobilnego.

Oferty wstępne w ramach aukcji na 19 rezerwacji częstotliwości do wykorzystania dla usług LTE złożyło sześć firm, w tym wszyscy czterej najwięksi operatorzy komórkowi, wynika z informacji Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE). Wczoraj minął termin składania ofert.

źródło: Midas

KanAutor |2014-11-25T16:39:50+02:0025 listopada 2014 16:39|Kategorie: Internet mobilny, Newsy, Plus, Prawo, Rynek|Tagi: , , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. lia 25 listopada 2014 w 16:14 - Odpowiedz

    Ciekawe co Solorz wykombinował, aby zdobyć LTE, gdy nie uda to się Polkomtelowi

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.