Jesteś tutaj:-, Plus, Rynek, Telewizja-Jedna marka Cyfrowego Polsatu i Plusa? – to możliwe

Jedna marka Cyfrowego Polsatu i Plusa? – to możliwe

Podczas prezentacji wyników za III kwartał br. ujawniono, że Polkomtel i Cyfrowy Polsat – grupa medialno-telekomunikacyjna kontrolowana przez Zygmunta Solorza Żaka, bierze pod uwagę rebranding, ale decyzje w tej kwestii nie zapadną w najbliższym czasie, wynika z wypowiedzi prezesa Cyfrowego Polsatu Tomasza Gillner-Gorywody.

W kwestii przyszłości marki – to nie pracujemy nad tym intensywnie, nie tracimy jednak sprawy z pola widzenia i pochylimy się nad nią wkrótce. Proces decyzyjny jest przed nami, a skupiamy się obecnie na realizacji strategii” – powiedział Gillner-Gorywoda, prezes Cyfrowego Polsatu podczas konferencji prasowej.

Budowa wartości bazy klientów poprzez maksymalizację liczby unikalnych użytkowników usług, przy jednoczesnym zwiększeniu ARPU i utrzymaniu wysokiego poziomu satysfakcji klientów, to cel strategiczny grupy medialno-telekomunikacyjnej. U podstaw wiary w sukces leży to, że Polkomtel i Cyfrowy Polsat, jako jedna grupa kapitałowa mogą osiągnąć więcej niż każda z tych firm z osobna. Efektywne połączenie produktów telekomunikacyjnych i multimedialnych stwarza nowe możliwości dystrybucji treści telewizyjnych. W efekcie takiej kombinacji, atrakcyjne treści oraz szerokie spektrum naszych usług mogą być dostarczane za pomocą różnorodnych, niezawodnych kanałów dystrybucji – drogą satelitarną (DTH), w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T), technologiami mobilnymi 3G, 4G i LTE – na wszystkie urządzenia klientów – od odbiorników TV przez komputery osobiste po tablety i smartfony. W ocenie Cyfrowego Polsatu, rynek usług zintegrowanych który adresuje grupa ma w jej ocenie „ogromny potencjał” wynikający chociażby z nadgonienia dystansu w nasyceniu tego rynku w Polsce wobec UE. Jak podaje spółka, obecnie nasycenie rynku usług zintegrowanych w Polsce wynosi 21%, a średnia unijna to 46%.

W III kw. br. Grupa Kapitałowa Cyfrowy Polsat posiadała stabilną bazę klientów kontraktowych, wynoszącą 6,2 mln, odnotowała doskonałe wyniki sprzedaży w ramach programu smartDOM. Wypracowała solidne wyniki finansowe – przychody: 2,4 mld zł, EBITDA: 910 mln zł, marża EBITDA: 37,6%. Więcej na ten temat informowaliśmy: Tutaj

ISB News

KanAutor |2014-11-14T09:37:26+02:0014 listopada 2014 09:37|Kategorie: Newsy, Plus, Rynek, Telewizja|Tagi: , , , |6 komentarzy

6 komentarzy

 1. asdf 14 listopada 2014 w 08:44 - Odpowiedz

  niech zmienią na „Piotr Krok vel Żak vel Solorz po żonie z kórą sie rozwiódł ubek co koncesje dostaje od państwa i ma plecy w ministerstiwe made in poland”,.. ja proponuje na taką nazwe

  • przynajmniej 14 listopada 2014 w 10:22 - Odpowiedz

   A ja proponuję żebyś odważnie podpisywał się swoim imieniem i nazwiskiem prawdziwym, skoro tak odważnie z imienia i nazwiska opisujesz (pomawiasz) kto jest kim, kim był, itd. Myślisz, że jesteś anonimowy, bo siedzisz po drugiej stronie monitora, bo podpisałeś się literkami?

  • PROZAK 14 listopada 2014 w 12:11 - Odpowiedz

   ~przynajmniej, widzę że dużo wiesz w tej sprawie. Więc co jest w tej sprawie prawdą a co pomówieniem?

 2. rafa 14 listopada 2014 w 09:30 - Odpowiedz

  […]”i utrzymaniu wysokiego poziomu satysfakcji klientów, to cel strategiczny grupy”[…] – w mojej miejscowości po wymianie komina, na którym mieli anteny – do dziś nie przywrócili usług! Od dwóch tygodni korzystają z tzw. mobilnego BTS’a – a transmisji danych nie przywrócili do dziś! Ludzie są wściekli! I co najbardziej irytujące – nie uwzględniają reklamacji – tłumacząc się, że to usługa mobilna!!! Tak dbają o wizerunek firmy! Ludzie odejdą od nich! Wymiana komina trwała 2 dni! Orange, który też ma na tym kominie anteny – w ciągu 1,5 uporał się ze wszystkim i na dodatek uwzględnił reklamacje wszystkim klientom! Można? Można!

  • Mariusz 17 listopada 2014 w 14:11 - Odpowiedz

   No to mamy skrajnie inne opinie o standardzie obsługi w Plusie. Nigdy z tym nie miałem problemu, o czym świadczy choćby to, że związany z nimi jestem już od 11 lat.

 3. Iker 18 listopada 2014 w 10:30 - Odpowiedz

  Połączenie tych plusa z cp dało sporo korzyści zarówno im jak i abonentom. Teraz moim zdaniem mają najlepszą ofertę usług łączonych – smartdom. Nie wiem czy wspólna nazwa jest potrzebna i coś zmieni, ale zobaczymy co czas pokaże.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.