Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Operatorzy, Orange, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia-Zasięg Orange w tunelu na Zakopiance

Zasięg Orange w tunelu na Zakopiance

Użytkownicy nowo otwartego tunelu na popularnej Zakopiance skorzystają z łączności od Orange. Instalacja radiokomunikacyjna umieszczona w tunelu drogowym S7 w miejscowości Naprawa w woj. małopolskim zapewni łączność w technologii 4G LTE, 3G i 2G.

Dwa sektory na stacji są rozmieszczone po przeciwnych stronach tunelu. Każdy z nich składa się z anteny zewnętrznej zainstalowanej przed wjazdem do tunelu od strony Krakowa lub Nowego Targu oraz czterech anten zamocowanych wewnątrz tunelu. Anteny obsługują pasma o częstotliwości GU900 (dla 2G i 3G) oraz L800 dla (4G LTE).

 

– W tunelach istnieją konstrukcyjne ograniczenia, które utrudniają korzystanie z sieci komórkowej. Mówiąc prościej, sygnał jest tłumiony. Zależało nam na zapewnieniu jak największego pokrycia na całej długości tunelu, czyli nieco ponad 2km. Im niższa częstotliwość, tym lepsza propagacja, czyli rozprzestrzenianie się sygnału w powietrzu. A to oznacza lepszy zasięg – wyjaśnia Bartosz Dorowski z Orange Polska, który uczestniczył w stworzeniu instalacji.

 

Otwarcie tunelu jest zaplanowane na sobotę, 12 listopada br. Kierowcy i pasażerowie będą mogli od początku korzystać z łączności od Orange.

 

Antena sektowa wewnetrzna Zakopianka2

Antena sektorowa wewnętrzna

 

Antena sektorowa zewnetrzna Zakopianka3

Antena sektorowa zewnętrzna

 

Widok z lotu ptaka Zakopianka3

Widok z lotu ptaka

 

Portal od strony Krakowa Zakopianka4

Portal od strony Krakowa

 

Portal od strony Nowego Targu Zakopianka5

Portal od strony Nowego Targu

 

 

Źródło: Orange PolskaAutor |2022-11-14T10:09:41+01:0014 listopada 2022 10:05|Kategorie: Inne, Internet, Newsy, Operatorzy, Orange, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.