Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Operatorzy, Orange, Rynek, Wydarzenia-Szkoła online dla dzieci z Ukrainy

Szkoła online dla dzieci z Ukrainy

Wystartowała bezpłatna szkoła online dla dzieci z Ukrainy. Lekcje prowadzą ukraińscy nauczyciele, dając możliwość kontynuacji edukacji w dotychczasowym systemie nauczania i języku narodowym. Projekt realizuje Fundacja EduSEN i Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA przy wsparciu Fundacji Orange.

Zajęcia odbywają się codziennie na platformie ZOOM, z której można korzystać przez komputer, laptop lub inne urządzenie z dostępem do internetu. Lekcje są prowadzone na każdym poziomie nauczania i w podziale na klasy. Udział w nich jest całkowicie darmowy.

 

„Zależało nam nie tylko na tym, aby zadbać o ciągłość w edukacji uczennic i uczniów z Ukrainy, nie tylko o to, aby umożliwić ukraińskim nauczycielkom i nauczycielom pracę po przyjeździe do Polski, ale również, aby pozwolić dzieciom na oderwanie się od trudnej rzeczywistości, umożliwić im kontakt z rówieśnikami i po prostu namiastkę normalności, na tyle, na ile jest to możliwe” – mówi Ewa Noga, Prezes Stowarzyszenia Klanza.

 

Tydzień po starcie zajęć, 21 marca 2022 rozpoczną się również zajęcia prowadzone przez nauczycieli języka polskiego jako obcego dla uczennic, uczniów, nauczycielek i nauczycieli. A od 4 kwietnia ruszą lekcje realizowane przez polskich nauczycieli wyrównujące braki z poszczególnych przedmiotów.

Ciągle jeszcze poszukiwani są nauczyciele i nauczycielki z Ukrainy, aby prowadzić zajęcia z dziećmi.

 

Zapisy na zajęcia

Zajęcia lekcyjne online będą realizowane dwa razy dziennie od poniedziałku do piątku przed południem (w godz. 9:00-11:00) oraz po południu (w godz. 17:00-19:00). Wszystkie będą prowadzone przez ukraińskich nauczycieli.

Zapisy odbywają się przez formularze. Linki do nich znajdują się na stronie Fundacji Orange i poniżej.

 

ZAPISY I FORMULARZ:

 

Plany i bezpośrednie linki do spotkań online zostaną wysłane w odpowiedzi na zgłoszenie.

Autor |2022-03-14T14:14:48+01:0014 marca 2022 15:00|Kategorie: Inne, Internet, Newsy, Operatorzy, Orange, Rynek, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.