Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Operatorzy, Oprogramowanie, Orange, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt-Warsaw Data Hub z certyfikatem EN 50600

Warsaw Data Hub z certyfikatem EN 50600

Najnowsze data center Orange Polska – Warsaw Data Hub – otwarte jesienią 2021 w podwarszawskich Łazach uzyskało certyfikat zgodności z wymaganiami klasy 3 normy EN 50600. To najważniejszy dokument dla tego typu obiektów potwierdzający, że wdrożone w WDH rozwiązania gwarantują bardzo wysoki stopień niezawodności i dostępności infrastruktury krytycznej oraz przetwarzanie i transmisję danych praktycznie bez zakłóceń.

EN 50600 to kluczowa dla tego typu obiektów seria norm opublikowana przez Europejski Komitet Elektrotechniczny (CENELEC) i przyjęta do stosowania w Unii Europejskiej. Normy wchodzące w skład standardu obejmują wszystkie obszary związane z budową, funkcjonowaniem i eksploatacją centrów przetwarzania danych.

 

– Posiadanie międzynarodowej certyfikacji 50600 dla naszego najnowszego centrum przetwarzania danych stawia nas w ścisłej czołówce dostawców usług kolokacyjnych, sieciowych i chmurowych w Polsce – mówi Jakub Bryła,  Dyrektor Marketingu i Rozwoju Produktów Cloud w Orange Polska.- Ten certyfikat to już nie nasza własna deklaracja parametrów jakościowych, ale potwierdzenie ich przez wiarygodny podmiot trzeci zgodnie z najwyższymi normami przyjętymi na świecie. To jasny sygnał dla rynku, że jesteśmy partnerem, który dba o najwyższą jakość, dostępność i bezpieczeństwo swoich usług. Wiemy, że dla wielu klientów b2b posiadanie przez data center międzynarodowej certyfikacji stanowi kluczowy parametr przy wyborze dostawcy tego typu usług. Tym bardziej cieszy nas, że nasze centrum może pochwalić się dokumentem, który potwierdza, że spełnia ono międzynarodowe standardy. Pozwala nam to zarówno wyjść szerzej z ofertą do klientów komercyjnych, jak i uczestniczyć w postepowaniach publicznych na świadczenie usług kolokacyjnych dla administracji państwowej, w których certyfykat 50600 jest bezwzględnie wymagany  – dodaje Jakub Bryła.

 

Warsaw Data Hub został wyposażony w najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa przeciwpożarowego (wczesne wykrywanie pożaru, gaszenie gazem) fizycznego (m.in. technologie laserowe i biometryczne) i technicznego. Niezależnie od tego posiada też własne centrum utrzymania pracujące przez całą dobę.

Dopływ energii elektrycznej do WDH zapewniają dwa niezależne przyłącza energetyczne dodatkowo chronione przez zasilacze UPS przed chwilowymi przełączeniami, przepięciami lub zanikami napięcia. Także prowadzące do i z WDH łącza telekomunikacyjne zostały odpowiednio zwielokrotnione i poprowadzone różnymi drogami.

Każda z komór ma też własne, oddzielne systemy zasilania, wentylacji i klimatyzacji precyzyjnej, a także własny agregat z zapasem paliwa, pozwalającym na 72h nieprzerwanej pracy. Zapas ten może być uzupełniany bez przerywania pracy agregatów. Budynek zostanie również niebawem wyposażony w instalację fotowoltaiczną.

Oprócz zasilania i kwestii bezpieczeństwa certyfikat EN50600 potwierdza także spełnienie przez WDH najwyższych norm w zakresie samej konstrukcji budynku, stanowiącej podstawę dla bezpieczeństwa i niezawodności ulokowanego tu sprzętu i przetwarzanych danych.

Aby uzyskać certyfikat, data center musi spełnić także precyzyjnie opisane wymagania dotyczące parametrów środowiskowych. Każdy obiekt tego typu generuje choćby duże ilości ciepła, które trzeba skutecznie rozpraszać w trybie ciągłym, a odpowiedzialne za to systemy muszą być odpowiednio zaprojektowane i odporne na awarie.

Międzynarodowe certyfikaty EN50600 przyznawane są wyłącznie najlepiej przygotowanym do swojej roli obiektom.  Zgodnie z zasadami ten unikalny certyfikat jest przyznawany na dwa lata, a żeby przedłużyć jego ważność, obiekt musi co dwa lata przejść kompleksowy audyt.

W ciągu najbliższych lat Orange Polska planuje stopniowo przenosić do WDH swoje najważniejsze systemy i instalacje tak, aby obiekt ten stał się sercem sieci operatora. Równolegle wraz z Integrated Solutions, spółką z Grupy Orange, oferuje tu przestrzeń kolokacyjną swoim klientom.

Autor |2022-02-14T13:26:49+01:0014 lutego 2022 13:00|Kategorie: Inne, Internet, Newsy, Operatorzy, Oprogramowanie, Orange, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile