Jesteś tutaj:-, Operatorzy, Orange, Promocje, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia-Orange Polska inwestuje w zieloną energię

Orange Polska inwestuje w zieloną energię

Dwie nowe farmy wiatrowe powstaną wkrótce aby dostarczać czystą energię na potrzeby działania sieci Orange Polska. Inwestycja zaspokoi niemal 10% zapotrzebowania energetycznego operatora. Od maja z zielonego prądu mogą też korzystać klienci Orange Energia.

Dwie nowe instalacje powstaną do końca 2020 roku w okolicach Poznania. Łącznie dostarczą 50 GWh rocznie na potrzeby działalności Orange Polska. Energia wyprodukowana przez powstające instalacje pozwoliłaby przesłać użytkownikom komórek 265 petabajtów danych. To pierwsza na polskim rynku umowa, w której stronami są bezpośrednio producent i ostateczny odbiorca zielonej energii, a energia jest dostarczana bezpośrednio do wielu rozproszonych punktów. Prąd z nowych wiatraków popłynie do 18 tys. obiektów w infrastrukturze Orange, takich jak stacje bazowe telefonii mobilnej czy szafy dostępowe znajdujące się na ulicach miast. Inwestycję zrealizuje firma WPD.

Orange Polska od lat realizuje szereg inicjatyw zmierzających do ograniczenia zużycia energii oraz śladu węglowego. W ciągu pięciu lat ilość energii potrzebnej do przesłania 1 gigabajta danych w sieci mobilnej operatora zmniejszyła się ośmiokrotnie. Dziś przetransferowanie 1 GB w tej sieci pochłania tyle samo energii, co zagotowanie w czajniku elektrycznym 2 litrów wody. Orange rozbudowuje też światłowodową sieć stacjonarnego dostępu do internetu, która jest nawet pięciokrotnie bardziej efektywna energetycznie niż starsze technologie.

 

Zielona energia popłynie też do klientów Orange

Orange wprowadza czystą energię nie tylko na potrzeby swojej działalności – od maja ze specjalnej, zielonej oferty Orange Energia mogą korzystać również klienci indywidualni i biznesowi. Operator gwarantuje, że prąd dostarczany do ich domów lub firm pochodzi w 100% z odnawialnych źródeł energii. Klienci indywidualni mają do wyboru dwa promocyjne pakiety: komfort lub wygoda. W każdym z nich otrzymują gwarancję ceny do końca 2020 roku oraz bezpłatną pomoc fachowców w przypadku awarii instalacji lub sprzętów domowych, np. AGD, RTV czy PC. Klienci biznesowi mogą skorzystać z zielonej oferty, która poza czystym prądem gwarantuje stałą cenę prądu przez 2 lata i 500 zł bonusu na usługi mobilne lub smartfon. Propozycje te są już dostępne w zdalnych kanałach sprzedaży a od 1 czerwca będzie można zamówić je także w salonach Orange Polska.Autor |2020-05-29T13:31:39+02:0029 maja 2020 13:31|Kategorie: Newsy, Operatorzy, Orange, Promocje, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia|Tagi: , , |2 komentarze

2 komentarze

 1. Kamil 30 maja 2020 w 01:19 - Odpowiedz

  Potrzebujemy zakładu recyklingu śmieci. Może to pokryć część kosztów w sezonie grzewczym.

 2. bananan2 31 maja 2020 w 19:39 - Odpowiedz

  Kob utrogestan 200 mg! –> http://bit.do/fpiGB

  Vi accepterer betaling med Visa, MasterCard, AmericanExpress og bankoverførsel.
  Komfortabel levering
  Køb medicin online for at få den bedste kvalitet til de bedste priser og modtag det rettidigt, straks efter bestilling.

  Bedste sted at købe progesterone
  utrogestan København
  Køb progesterone
  Hvor kan man købe progesterone
  Salg af progesterone
  Håndkøb progesterone
  utrogestan eu
  utrogestan 200 mg i tyskland
  Købe generiske utrogestan 200 mg
  utrogestan 200 mg piller
  Godt sted at købe progesterone
  progesterone online
  utrogestan 200 mg recept
  progesterone billigt

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.