Jesteś tutaj:-, Newsy, Orange, Rynek-Globecast z ofertą kanałów w jakości HD dla Orange Romania

Globecast z ofertą kanałów w jakości HD dla Orange Romania

Firma Globecast, światowy dostawca rozwiązań dla mediów, postanowiła przedłużyć swoją współpracę z SES w zakresie dystrybucji sygnału telewizyjnego premium dla Orange Romania, wykorzystując pojemności satelitarne należące do luksemburskiego operatora.


W ramach przedłużenia wieloletniej umowy, Globecast będzie kontynuował wynajem siedmiu transponderów na satelicie ASTRA 5B na pozycji orbitalnej 31.5°E w celu świadczenia usług dla Orange Romania. Obecnie operator nadaje 112 kanałów telewizyjnych, z których 52 są transmitowane w jakości HD, z wykorzystaniem standardów technicznych DVB-S2 i MPEG-4. Globecast odpowiada za kontrybucję sygnału, szyfrowanie i kodowanie całego pakietu telewizyjnego, jak również dostarczenie sygnału do stacji nadawczej, która dosyła go do satelity ASTRA 5B.

Satelita ASTRA 5B już działa na pozycji orbitalnej 31.5°E

Oferta telewizyjna premium Orange Romania została wprowadzona na rynek przy wsparciu SES w czerwcu 2013 r., z wykorzystaniem dużej mocy i szerokiego zasięgu satelity ASTRA 5B. Celem przedsięwzięcia była transmisja kanałów w jakości HD za pośrednictwem anteny odbiorczej o najmniejszej średnicy dostępnej na rumuńskim rynku. Platforma satelitarna Orange TV od momentu swojego powstania osiągnęła znaczący wzrost, pomimo silnej konkurencji na rynku telewizyjnym, działając w otoczeniu pięciu funkcjonujących już platform DTH, przy penetracji płatnej telewizji (pay-TV) na poziomie 98 procent.

Współpracujemy z SES w wielu obszarach, a to jest kolejny przykład korzyści, jakie to partnerstwo przynosi naszym klientom. Na tak konkurencyjnym rynku wysoka jakość usług to kluczowy czynnik warunkujący powodzenie. Cieszymy się z możliwości kontynuacji wspólnego działania w tym konkretnym obszarze naszych relacji – mówi Biliana Pumpalovic, dyrektor generalna Globecast w Moskwie.

Umowa o przedłużeniu współpracy podkreśla rolę satelitów jako podstawowej infrastruktury dla operatorów telekomunikacyjnych, która umożliwia im dostarczanie pakietów telewizyjnych abonentom – mówi Marcin Ornass-Kubacki, wiceprezes i dyrektor regionalny w SES Video. – Od samego początku współpracowaliśmy z Orange Romania w zakresie usług DTH, nie tylko pod względem technicznym. Wspieramy ich także w działaniach marketingowych, promując ofertę płatnej telewiazji na terenie całego kraju. Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości dalszych działań z tak innowacyjnym partnerem oraz dumni ze świadczenia wysokiej jakości usług na rzecz klientów.

– Satysfakcja naszych klientów z dostarczanych usług jest podstawą wszystkich naszych działań, jak na przykład najbardziej rozbudowana sieć 4G czy treści, do których dostęp oferujemy. Jesteśmy dumni z tego, że oprócz oferty światłowodowej oferujemy także telewizję satelitarną docierającą do wszystkich gospodarstw domowych w ramach pakietów konwergentnych Orange Love. Przedłużenie współpracy z Globecast oraz SES doskonale wpisuje się w tę strategię – skomentował Yves Martin, dyrektor ds. marketingu w Orange Romania.

źródło: SES

Kan

Autor |2018-01-08T09:29:00+01:008 stycznia 2018 09:29|Kategorie: Internet mobilny, Newsy, Orange, Rynek|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile