Jesteś tutaj:-, Newsy, Operatorzy, Orange, Rozrywka, Taryfy komórkowe-Serce i Rozum namawiają do przeszczepów serca

Serce i Rozum namawiają do przeszczepów serca

Serce i Rozum jeszcze żyją, ale na razie odpoczywają od kampanii telewizyjnych. I żeby się nie nudzić na tym chwilowym urlopie, panowie postanowili wesprzeć swoją celebryckością słuszną sprawę. Taką bardzo poważną i dotyczącą nas wszystkich.

Od dziś Serce i Rozum na swoim profilu na Facebooku będą Was namawiać do zostawienia serca na ziemi. A robią to wspólnie z Fundacją dla Transplantacji.


Wiedzieliście, że w Polsce w 2016 roku (do sierpnia) przeszczepiono 60 serc, choć pobrano ich 350? W polskich warunkach serce do przeszczepu nadal przewożone jest w lodzie. Niestety maksymalny, bezpieczny czas w ten sposób zabezpieczonego organu od pobrania do wszczepienia to 4 godziny. Tymczasem istnieje sprzęt do przewozu bijącego serca, który pozwala ten czas wydłużyć do 12 godzin. A to z kolei prowadzi do podwojenia liczby przeszczepów serca.

I właśnie dlatego uruchomiliśmy specjalny charytatywny SMS, a Serce i Rozum namawiają Was do wspierania zbiórki Fundacji dla Transplantacji – dodają przedstawiciele Orange Polska.

źródło: Orange

KanAutor |2017-02-15T16:50:49+02:0015 lutego 2017 16:50|Kategorie: Inne, Newsy, Operatorzy, Orange, Rozrywka, Taryfy komórkowe|Tagi: , , , , |3 komentarze

3 komentarze

 1. Bary 15 lutego 2017 w 20:00 - Odpowiedz

  Wszędzie tylko zbiórki a to na dzieci a to na kocie sierotki a to na serca… ja się pytam na co idą składki obywateli? Skoro na wszystko brakuje. Czy rozum namówi do przeszczepu mózgu? Bo wielu politykom by się to przydało.

  • Blom 16 lutego 2017 w 08:20 - Odpowiedz

   Przedtem to nie wiem kto, gdzie i na co rozp….alał nasze podatki i składki, ale teraz jestem pewny, że PiS wszystko co jest ładuje w patologiczne zasiłki w stylu 500+ czy Mieszkanie+, a po kątach liczą poparcie, które zdobyli tym prostym szamańskim populizmem.

 2. Nika 15 lutego 2017 w 20:44 - Odpowiedz

  Nie chcę politykować, ale podobno mamy złoty czas dla Polski. Jakoś w tym strasznym PRLu nie było takich zbiórek, a państwo dbało o zdrowie, szkoły i obronę granic. A dziś na wszystko brakuje pieniędzy.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.