Jesteś tutaj:-, Internet stacjonarny, Netia, Newsy, Orange, Rynek-Orange Polska dogadał się z Netią w zakresie udostępnienia FTTH

Orange Polska dogadał się z Netią w zakresie udostępnienia FTTH

W dniu 26 lipca 2016 r. Orange Polska oraz Telefonia Dialog („Dialog” – spółka zależna od Netia) uzgodniły warunki umowy dotyczącej współpracy w zakresie: udostępnienia Lokalnej Pętli Światłowodowej (LLU) wykonywanej w technologii FTTH, udostępnienia Ciemnego włókna światłowodowego i udostępnienia przestrzeni instalacyjnej w szafach dostępowych Dialog.

Dzięki powyższej Umowie Orange Polska zyska potencjalny dostęp w technologii światłowodowej do ponad 114 tys. gospodarstw domowych, zlokalizowanych w dużych oraz średnich miastach, w województwach łódzkim, dolnośląskim i lubuskim.

Warunki współpracy są analogiczne do komercyjnej oferty hurtowej Orange Polska dla takich samych usług. Orange Polska będzie korzystać z własnej sieci dosyłowej (backhaul), a za korzystanie z instalacji wewnątrzbudynkowej (LLU) Dialogu ponosić będzie tylko miesięczne koszty zależne od liczby pozyskanych klientów.

Powyższa Umowa wspiera realizację planu strategicznego Orange Polska w zakresie pokrycia technologią FTTH gospodarstw domowych w okresie 2016-2018 w ramach zadeklarowanych nakładów inwestycyjnych.

Korzyści, które odniesie Orange Polska z tej Umowy, to głównie szybszy dostęp do sieci dostępowej w technologii FTTH i utrzymanie założeń biznesowych przy efektywnym wykorzystaniu istniejącej infrastruktury FTTH w danych lokalizacjach. Powyższe działanie wpisuje się w założenia Dyrektywy Kosztowej Komisji Europejskiej poprzez unikanie dublowania istniejących zasobów.

Pierwszym krokiem w realizacji powyższej Umowy będzie komercyjny pilotaż dostarczania usług własnych na infrastrukturze Telefonii Dialog w Łodzi, co umożliwi dostęp dodatkowych kilkudziesięciu tys. gospodarstw domowych do usługi Orange Światłowód.

Formalna finalizacja dokumentów Umowy wraz z zebraniem wszystkich oświadczeń Stron planowana jest do końca bieżącego tygodnia.

źródło: Orange

Kan

Autor |2016-07-27T07:01:24+02:0027 lipca 2016 07:01|Kategorie: Finanse, Internet stacjonarny, Netia, Newsy, Orange, Rynek|Tagi: , , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Kajtek 10 września 2016 w 08:53 - Odpowiedz

    [b]Witam. Ktoś coś wie na temat kiedy netia bedzie swiadczyc usluge dostepu do neta na swiatlowodach orange. do mnie do bloku orange zrobilo instalacje 300mbit i nie moge sie od netii doprosic informacji czy beda taka usluge swiadczyc i od kiedy a do orange niezbyt mi sie chce przechodzic. ale jak bede chcial szybszy net to nie ma bata i przejde. kiedys mozna bylo zadawać pytania na blog.netia.pl do pana Wieczorka ale zrezygnowali z tej formy kontaktu, a szkoda. Pozdrawiam[/b]

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.