Jesteś tutaj:-, Newsy, Orange, Rynek, Tablety-Orange: małe i średnie firmy boją się ataków malware

Orange: małe i średnie firmy boją się ataków malware

Oprócz strat finansowych (66 proc.), osoby odpowiedzialne za IT w małych i średnich polskich firmach zwracają także uwagę na problemy z wykryciem malware. W rankingu cyberzagrożeń, które najtrudniej zidentyfikować, złośliwe oprogramowanie (malware) znalazło się na pierwszym miejscu (48 proc.).

Cyberataki z wykorzystaniem malware są coraz bardziej skomplikowane. Firmy mają problem z ich zablokowaniem, ponieważ wobec takich zagrożeń, jak APT (Advanced Persistent Threat) czy zero-day, tradycyjny antywirus jest po prostu bezradny. Tu potrzebna jest zaawansowana ochrona” – wyjaśnia Leszek Hołda, prezes Integrated Solutions.

Firma Integrated Solutions wprowadziła na rynek pierwszą w Polsce usługę ochrony firmowej sieci przed złośliwym oprogramowaniem w technologii cloud computing. Malware Protection analizuje pliki o nieznanych sygnaturach, czyli takie, które są niewidoczne dla oprogramowania antywirusowego. Jeśli system uzna, że dany plik jest podejrzany, rozpoczyna jego analizę. Testowanie odbywa się w kilkudziesięciu środowiskach wirtualnych, które symulują różne systemy operacyjne i ich konfiguracje. Gdy analiza wykaże, że mamy do czynienia z infekcją, administrator zostaje o tym poinformowany, a sygnatura pliku umieszczona w bazie. Przy kolejnej próbie pobrania pliku zostanie on automatycznie zablokowany.

„Malware Protection to nowość na rynku, i to nie tylko pod kątem funkcjonalnym, ale także kosztowym. Do tej pory na taką ochronę było stać tylko największe firmy, które na cyberbezpieczeństwo przeznaczały kilka milionów rocznie. Nam, dzięki platformie chmurowej, udało się skutecznie zmniejszyć barierę inwestycyjną i ograniczyć koszty. Teraz z rozwiązania mogą skorzystać także mniejsze przedsiębiorstwa” – dodaje Andrzej Różański, wiceprezes Integrated Solutions.

Malware Protection to usługa opierająca się na technologiach firm FireEye i Palo Alto Networks oraz zasobach Orange Polska. Platforma jest zlokalizowana w centrum przetwarzania danych Orange, znajdującym się na terenie kraju.


* Badanie „Cyberzagrożenia według polskich firm” zostało przeprowadzone na grupie 247 respondentów, odpowiedzialnych za IT w małych i średnich przedsiębiorstwach. Jego celem było określenie świadomości firm na temat cyberataków, ich konsekwencji i wpływu na biznes, a także określenie najbardziej newralgicznych, z punktu bezpieczeństwa firmowych danych, obszarów środowisk informatycznych przedsiębiorstw. Badanie zostało zrealizowane w październiku 2015 roku, drogą bezpośrednią, na podstawie ankiet zebranych podczas wydarzenia ICT Roadshow.

źródło: Integrated Solutions (IS)

KanAutor |2015-11-18T14:48:35+01:0018 listopada 2015 14:48|Kategorie: Bezpieczeństwo, Newsy, Orange, Rynek, Tablety|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.