Jesteś tutaj:-, Newsy, Operatorzy, Orange, Rynek-Mariusz Gaca: my wierzymy w markę Orange (video)

Mariusz Gaca: my wierzymy w markę Orange (video)

– Oferowanie wszystkich usług telekomunikacyjnych pod nazwą Orange pozwoli na stworzenie atrakcyjnej oferty i lepszej komunikacji. My po prostu wierzymy w markę Orange – tak tłumaczy decyzję o rebrandingu Mariusz Gaca, prezes zarządu PTK Centertel. Do końca drugiego kwartału 2012 r. Orange stanie się marką handlową wszystkich produktów i usług TP.

Jak zapewnia szef PTK Centertel, decyzja o rebrandingu Telekomunikacji Polskiej nie została podjęta na podstawie faktu, że dotychczasowa marka była źle kojarzona.

W wyższych segmentach rynku, szczególnie w segmentach biznesowych, Telekomunikacja Polska była marką, która była kojarzona bardzo dobrze. Momentami była nawet silniejsza niż marka Orange – mówi prezes Mariusz Gaca, prezes PTK Centertel.

Jednak przyznaje, że złe kojarzenie TP dotyczy tych usług telekomunikacyjnych, które odnosiły się do telefonii stacjonarnej. Zaznacza jednak, że chodzi tu okres sprzed 7-10 lat.

Absolutnie nie zakładaliśmy, że jakiekolwiek złe skojarzenia z marką Telekomunikacja Polska, nawet sprzed wielu lat, miały być jedynym powodem do tego, abyśmy dokonywali rebrandingu – podkreśla prezes Gaca.

Marka Orange jest marką, która jest równie rozpoznawalna.

Rankingi bardzo często analizują marki polskie, stąd też w ostatnich rankingach, od 7 lat nie było marki Orange. W tym roku nie ma już marki np. Era (przejęzyczenie:T-mobile), w związku z czym trudno nam jest porównać bezpośrednio wartość jednej marki z drugą – mówi Mariusz Gaca.

Prezes PTK Centertel podkreśla, że decyzja o rebrandingu została bardzo dokładnie przeanalizowana, ale i oparta na badaniu wśród klientów. Jego zdaniem oferowanie klientowi dostępu do telefonii stacjonarnej i komórkowej wraz z dostępem do Internetu i innych telekomunikacyjnych usług pod marką Orange pozwoli na stworzenie bardzo atrakcyjnej oferty. Oferta ta ma też być spójna w komunikacji.

Od wielu lat wierzymy w markę Orange. Marka Orange jest obecna w Polsce już od 7 lat, w Europie od lat 90-tych. Wszędzie radzi sobie bardzo dobrze – zapewnia Mariusz Gaca.

Brytyjska Sieć Telefonów Komórkowych Orange pojawiła się na polskim rynku zastępując Ideę w wrześniu 2005 roku. To jedna z wiodących marek telekomunikacyjnych na świecie. W 2011 roku z usług Orange korzystało 216 mln klientów na pięciu kontynentach. Jest uważana za jedną z najbardziej innowacyjnych marek i posiada jeden z najwyższych wskaźników rozpoznawalności. W 2011 roku jej wartość została oszacowana na 17,6 mld USD.

źródło: Newseria

KanAutor |2012-05-10T12:00:16+02:0010 maja 2012 12:00|Kategorie: Internet, Newsy, Operatorzy, Orange, Rynek|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.