Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Netia, Newsy, Operatorzy-Netia z ofertą na sieci dawnego Aster

Netia z ofertą na sieci dawnego Aster

Mieszkańcy Warszawy i Krakowa mogą już skorzystać z usług nowej GigaKablówki, czyli usług na sieci HFC dawnego Aster, którą Netia kupiła od UPC Polska. Netia zaoferowała Internet nawet do 300 Mb/s i bardzo atrakcyjne ceny, np. pakiet internet z TV za 39,90.

Modernizacja sieci HFC dawnego Aster dokonana z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań sieciowych DOCSIS 3.0 pozwoliła Netii na zaoferowanie jednych z najszybszych usług internetowych w Polsce. Najszybsza opcja prędkości pobierania danych to aż do 300 Mb/s. Cena takiej usługi (z e-fakturą i umową na 12 miesięcy) wynosi 49,90 zł miesięcznie i obejmuje nowoczesny router WiFi bez dodatkowych opłat. Dostępne są też wolniejsze warianty: do 20 Mb/s w cenie 29,90 zł oraz do 100 Mb/s za 39,90 zł miesięcznie.

Należąca teraz do Netii sieć po dawnym Aster dociera do około połowy mieszkań w Warszawie i znacznej części lokali w Krakowie. Oferta na tej sieci jest niezwykle atrakcyjna. To już druga, po wprowadzonej niedawno marce Dropss, tak atrakcyjna oferta Netii, początkująca zasadnicze zmiany w podejściu do rynku. – powiedział Tomasz Szopa, Dyrektor Generalny Rynku Klientów Indywidualnych w Netii. – Naszą ofertę na sieci HFC wyróżnia też bardzo szybki, wysokiej jakości dostęp do internetu, dlatego wierzę, że znajdzie ona uznanie wielu Klientów – dodał Tomasz Szopa.

Klienci wybierający pakiet: internet Plus TV, za internet o prędkości do 20 Mb/s zapłacą tylko 4,90 zł miesięcznie a za cały pakiet zaledwie 39,90 zł miesięcznie. Internet o prędkości do 300 Mb/s przy zakupie z TV, to koszt zaledwie 24,90 zł miesięcznie (pakiet od 59,90 zł miesięcznie).

Telewizja w Netii to do wyboru blisko 180 kanałów w cyfrowej jakości, w tym blisko 60 kanałów HD. Minimalna kwota abonamentu TV to 35 zł w tym pakiet Na Start w cenie 15 zł. W ramach pozostałej kwoty klienci mogą dowolnie kształtować swoją ofertę, wybierając z kilkunastu pakietów tematycznych. Usługa telefoniczna jest dostępna za dodatkową opłatą w wysokości zaledwie 5 zł miesięcznie.

Dodatkową zaletą oferty Netii jest fakt, iż pierwsza usługa multiroom, w ramach której oferowany jest dekoder a identyczną ofertą cyfrowej TV jak przy usłudze podstawowej, kosztuje tylko 1 zł. Każda kolejna usługa multiroom to koszt 15 zł miesięcznie.

Łączna liczba lokali w zasięgu sieci HFC po dawnym Aster, na której usługi może świadczyć Netia to około 314 tys. lokali w Warszawie i około 106 tys. w Krakowie. Cały potencjał trafi do sprzedaży do końca listopada br. W sierpniu sprzedaż będzie się odbywać na sieci docierającej do 175 tys. lokali w Warszawie i 40 tys. mieszkań w Krakowie.

Warto pamiętać, iż zgodnie z decyzją Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, wszyscy klienci dawnego Aster, którzy podpiszą umowę z Netią (niezależnie od rodzaju łączącej ich obecnie umowy z UPC Polska),mogą bez konsekwencji rozwiązać umowę z UPC Polska. Takie uprawnienie przysługuje w ciągu 6 miesięcy od daty rozpoczęcia świadczenia usług w danej lokalizacji na bazie sieci Aster przez Netię.

źródło: Netia

KanAutor |2014-08-20T13:11:51+02:0020 sierpnia 2014 13:11|Kategorie: Internet, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Netia, Newsy, Operatorzy|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.