Jesteś tutaj:-, Netia, Newsy, Rynek, Voip, Wywiady-M.Godlewski: Netia inwestuje w sieci światłowodowe (video)

M.Godlewski: Netia inwestuje w sieci światłowodowe (video)

Netia systematycznie rozbudowuje i unowocześnia swoją sieć. Modernizacja sieci Netii do tzw. nowej generacji (NGA), zapewniającej transfer o prędkości 30 Mbps i więcej, trwa już ponad rok. Netia buduje taką sieć, aby dostarczać usługi typu triple-play, czyli szybkiego dostępu do internetu, telewizji cyfrowej i telefonu – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Mirosław Godlewski, prezes Netii.

Zasięg sieci pozwalającej na dostęp do internetu 100 Mbps Grupy Netia to obecnie około 250 tys. lokali. Liczba ta szybko wzrasta, bo operator modernizuje przejmowanie sieci ethernetowe (tzw. sieci osiedlowe). Chociaż, jak podkreśla prezes Godlewski, aż 100 Mbps, nie jest obecnie niezbędne.

Dzisiaj większość klientów wyraża satysfakcję z przepływności już na poziomie 6-8 Mbps. Do tego dołóżmy telewizję HD, która wymaga kolejnych 8 Mbps i połączenia głosowe. Z zapasem mamy 20 Mbps na rozwiązania triple-play i to jest bardzo dobra przepływność – przekonuje prezes spółki.

źródło: Newseria

KanAutor |2012-07-25T08:26:32+02:0025 lipca 2012 08:26|Kategorie: Internet stacjonarny, Netia, Newsy, Rynek, Voip, Wywiady|Tagi: , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Blom 25 lipca 2012 w 22:15 - Odpowiedz

    Netia powinna również zainwestować w jakość obsługi klienta, kuleją jak cholera, nie dotrzymując warunków umowy i zmuszając klientów do szarpania się z nimi. Wystarczy poczytać fora na których ludzie się skarżą.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.