Jesteś tutaj:-, LTE, Newsy, Operatorzy, Rynek-Midas udostępni Sferii sieć do świadczenia usług w technologii LTE

Midas udostępni Sferii sieć do świadczenia usług w technologii LTE

Aero2 i Mobyland, z grupy Midas zawarły ze Sferią umowy dostawy infrastruktury i hurtowego dostępu do sieci telekomunikacyjnej dla potrzeb świadczenia przez Sferię usług opartych o pasmo 800 MHz w technologii LTE, podał Mida w komunikacie.

Treść raportu:


Zarząd Spółki Midas informuje iż w dniu 3 marca 2015r. otrzymał informację od Spółek Aero2 oraz Mobyland o zawarciu
przez ww. spółki zależne w dniu 3 marca 2015r. ze Sferią umów dostawy infrastruktury i hurtowego dostępu do sieci telekomunikacyjnej.

W ramach Umowy Dostawy, Aero2 udostępni Sferii sieć telekomunikacyjną dla potrzeb świadczenia przez Sferię usług opartych o pasmo 800 MHz w technologii LTE. Umowa została zawarta na okres nie krótszy niż sześciu miesięcy. W przypadku braku przedłużenia współpracy Sferia będzie zobowiązana do odkupienia urządzeń i zwrotu nakładów Aero2 poniesionych na budowę sieci telekomunikacyjnej w paśmie 800 MHz. W ramach Umowy Hurtowej Mobyland będzie uprawniony do nabycia na rzecz własną lub swoich klientów usług telekomunikacyjnych wytworzonych przez Sferia w technologii LTE w paśmie 800 MHz.

Wynagrodzenie wynikające z zawarcia powyższych umów ma charakter ryczałtowy, a jego całkowita wartość (łącznie z pozostałymi rozliczeniami ze Sferią w okresie ostatnich 12 miesięcy) nie przekracza progu 10% kapitałów własnych Spółki.

Pierwsza faza realizacji sieci LTE800 zakłada uruchomienie około 1200 stacji, natomiast uwzględniając optymalne pokrycie zasięgiem sieci LTE800 może oznaczać wybudowanie i uruchomienie łącznie ponad 5000 stacji. Termin uruchomienia sieci LTE800 zależy jednak od szeregu warunków, w tym też od warunków technicznych budowanej sieci.

źródło: Midas

KanAutor |2015-03-04T08:13:11+02:004 marca 2015 08:13|Kategorie: Internet mobilny, LTE, Newsy, Operatorzy, Rynek|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.